Мельничук Святослав Філімонович (14.03.1944р., с. Яловичі Млинівського р-ну Рівненської  обл.) – викладач по класу цимбалів, диригент, громадський діяч. Заслужений діяч мистецтв України (1992), Народний артист України (2009), лауреат обласної мистецької премії ім. Германа Жуковського. Навчався у Луцькому державному музичному училище по класу цимбалів Скіри Р.Я., диригування – Шевченка А.І. (1961-1965р.р.);  Львівській державній консерваторії ім. М.В.Лисенка по класу цимбалів  проф. Казакова Г.М., диригування – доц. Хабаля А.Д.). (1965-1970р.р.).

Працював викладачем у Луцькому педагогічному інституті ім. Лесі Українки, Львівському музичному училищі, артистом оркестрової групи ансамблю «Галичина» Львівського телевізійного заводу “Електрон”. З 1973 р. – директор та художній керівник Рівненської обласної філармонії. З 1999 р. – доцент, з 2007 р. – професор, з 2009 р. – завідувач кафедри народних інструментів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету.

За час роботи у філармонії під його керівництвом було створено камерний та симфонічний оркестри, ВІА “Олеся”, ВІА “Жайвір”, побудовано зал органної та камерної музики.

С.Ф.Мельничук створив ряд фестивальних програм: “До Бога різними мовами”, “Твоя країна – Україна”, “Шевченківське свято – “В сім’ї вольній, новій”. Він є автором сценаріїв і режисером-постановником мистецьких свят до ювілейних дат визначних людей України, а саме: Т.Г.Шевченка, Лесі Українки, М.В.Лисенка, Г.Сковороди, гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, поетів Олега Ольжича, Олекси Стефановича, композитора Володимира Івасюка та ін.

Мельничук С.Ф. – автор сценаріїв і головний режисер творчих звітів майстрів мистецтв Рівненщини “Весняний передзвін Погоринського краю” у м. Києві в Національному палаці мистецтв “Україна”. Засновник та голова товариства української мови ім. Т.Г.Шевченка у Рівному.

До 190-річчя від дня народження С.Гулака-Артемовського була відновлена постановка шедевра української музики – опери “Запорожець за Дунаєм” у концертному виконанні. Мистецькими подіями Рівного було проведення концертів із циклу “Всі симфонії Л.В. Бетховена у Рівному”.

Автор навчальних посібників “Концертні твори для цимбалів” (2007), “Учитель. Творчий портрет фундатора волинської цимбально-педагогічної школи Р.Скіри” (2007), “Слобожанський оберіг” (2007), “Репертуар концертуючого цимбаліста” (2010).

Велику увагу Святослав Філімонович приділяє пропаганді творчості сучасних українських композиторів, зокрема, М.Скорика, А.Кос-Анатольського, А.Штогаренка, Лесі Дичко, О.Білаша, І.Шамо та ін. Кавалер орденів “Знак пошани” (1986) та “За заслуги ІІІ ступеня” (1999). Переможець рейтингу в номінації “Кращий режисер” (2006). Почесний громадянин с. Яловичі Млинівського р-ну Рівненської обл.