Біографія

Мосієвич Олександр Степанович народився 03.01.1948 р. в с. Смородськ Дубровицького р-ну Рівненської обл. В 1954 році пішов у перший клас Смородської восьмирічної школи, яку закінчив у 1962 році, а потім продовжив навчання у Висоцькій середній школі Дубровицького району.

У 1965 році після успішного закінчення середньої школи вступає на фізико-математичний факультет Рівненського державного педагогічного інституту по спец. “фізика і математика”, який закінчив у 1970 році і отримав спеціальність учителя фізики і математики середньої школи. Молодого і здібного випускника залишають на кафедрі фізики для викладацької роботи і направляють на стажування до Київського державного педагогічного інституту ім. О. М. Горького на кафедру фізики (1970–1973 рр.).

Після завершення стажування в 1973 р Олександр Степанович вступає до аспірантури Київського державного педагогічного інституту, яку успішно закінчує в 1976 році. Після аспірантури він повертається до роботи в рідний інститут на фізико-математичний факультет – кафедру математики, а з 1979 року працює на кафедрі фізики викладачем, старшим викладачем, доцентом, а з вересня 2004 року - професором цієї ж кафедри.

20.09.1983 року в Одеському державному університеті ім. І. Мечникова Олександр Степанович успішно захищає кандидатську дисертацію “Дослідження впливу електричних і магнітних полів на внутрішній масоперенос у твердих дисперсних системах різної фізико-хімічної природи” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.

Упродовж наступних років він багато працює над науковою проблемою теплофізики твердих дисперсних систем, яку розпочав ще у студентські роки, результати якої були викладені у кандидатській дисертації, опубліковані в багатьох наукових працях (а їх на цей час 130), монографії і навчальних посібниках. Зокрема: «Інтенсифікація тепло- масопереносу в макропористих тілах у процесах зволоження та сушіння під дією сильнх електричних полів (монографія)»/ Поліщук Н.В., Мосієвич О.С. Рівне: О.Зень,2015.-200с. ; «Масо- і теплоперенос у дисперсних тілах за дії електричних і магнітних полів. Ч.1. Поверхневі явища в дисперсних системах» . Навчальний посібник для студентів фізичних, технічних і технологічних спеціальностей. / Поліщук Н.В., Панченко І.М., Мосієвич О.С., Панасюк А.Л.. Рівне: РДГУ, 2009. – 148с.; « Масо- і теплоперенос у дисперсних тілах за дії електричних і магнітних полів. Ч.2. Теплофізика вологих твердих діелектриків у зовнішньому електричному полі». Навчальний посібник для студентів фізичних, технічних і технологічних спеціальностей / Поліщук Н.В., Панченко І.М., Мосієвич О.С., Панасюк А.Л. – Рівне: РДГУ, 2009. – 104с. , а також оприлюднені на міжнародних і всеукраїнських наукових конференціях.

Крім науково-дослідницької роботи, Олександр Степанович впродовж багатьох років займається навчально-методичною роботою. Його практичний досвід викладений у багатьох навчально-методичних посібниках, які допомагають студентам здобувати знання з різних розділів загальної і теоретичної фізики. Він є співавтором трьох навчальних посібників,яким надано гриф Міністерства освіти і науки України:О.С.Мосієвич, Н.В.Поліщук, І.М.Панченко та ін. - Оптика.Фотометрія.Геометрична оптика. – Рівне: РДГУ, 2010.-212с.(Лист №14/8.2-2688 від 30.11.2005 р.); О.С.Мосієвич , Н.В.Поліщук, І.М.Панченко та ін. - Фізика атомного ядра та елементарних частинок.–Рівне:РДГУ,2011. -575с. (Лист №1/11-11261 від 09.12.2010р.); О.С.Мосієвич, І.М.Панченко, Н.В.Поліщук.- Теоретична фізика. Статистична фізика і термодинаміка. – Рівне: Волинські обереги, 2014.- 486 с. ( Лист №1/11-18058 від 25.11.2013 р.).

За багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність нагороджений знаками «Відмінник освіти України», «Петро Могила», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, Рівненської облдержадміністрації і Рівненської обласної ради.

О. С. Мосієвич є громадсько активною людиною, небайдужою до долі викладачів і співробітників університету. З 1986 року в Рівненському педінституті, і до березня 2015 року в Рівненському державному гуманітарному університеті він був головою первинної профспілкової організації співробітників та головою профкому університету. Крім цього, він неодноразово обирався і є членом обласної ради профспілки освітян, членом Президії обласної ради. В травні 2015 року обраний заступником голови Рівненської обласної профспілкової організації освітян на громадській основі. З 2000 р. по квітень 2015 року О. С. Мосієвич був головою комісії із соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

За багаторічну громадську діяльність О.С.Мосієвич відзначений Почесною грамотою, пам’ятним дипломом та кількома подяками Федерації профспілок України, Почесною грамотою ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Почесними грамотами і подяками обласної ради профспілки освітян. У 2008 році О. С. Мосієвич нагороджений нагрудним знаком Федерації профспілок України “Профспілкова відзнака”, а з 2011 р. «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України» - «Золота відзнака».

З часу утворення Рівненського державного гуманітарного університету О. С. Мосієвич і по даний час працює на посаді проректора із заочної форми навчання університету.