Друк

проф. Кіндрат В.К., кафедра теорії і методики фізичного виховання

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про фізичну культуру і спорт», «Про туризм», «Державною програмою розвитку фізичної культури і спорту в Україні», Цільовою комплексною програмою «Фізичне виховання – здоров’я нації», Указом Президента України про Національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2015 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація» професорсько-викладацький колектив педагогічного факультету РДГУ широко й активно використовує фізичну культуру і спорт для формування всебічно розвиненої студентської молоді, прагне забезпечувати масовість фізичної культури у навчальному закладі і наполегливо підвищує спортивну майстерність своїх студентів для участі у змаганнях з різних видів спорту та делегування їх у національні збірні України для досягнення високих результатів на чемпіонатах Європи, Світу та Олімпійських іграх.

З метою стимулювання фізичного вдосконалення та активного заняття фізичною культурою та спортом, забезпечення належного рівня фізичної підготовленості студентів та участі в різноманітних спортивно-масових заходах, наказом ректора на всіх факультетах призначені викладачі, які відповідають за спортивно-масову роботу на факультетах.

Організаційно-педагогічну основу фізичного виховання студентської молоді в системі освіти університету складає факультативний предмет «Фізична культура», який проводиться щотижня по 2 години аудиторно та 2 години самостійно під керівництвом інструктивно-консультаційної групи викладачів фізичного виховання кафедри ТМФВ, а також різноманітні позааудиторні форми: фізкультурно-оздоровчі заняття в режимі дня, у фізкультурних гуртках та спортивних секціях, у групах загальної фізичної підготовки, лікувальної фізичної культури та реабілітації тощо.

Особливе місце в системі фізкультурно-масової та спортивної роботи на факультеті традиційно посідають виступи з лекціями, проведення спортивних змагань, пропаганда здорового способу життя, проведення вечорів відпочинку, організація спортивно-розважальних конкурсів та свят: «А, ну-мо, хлопці», «А, ну-мо, дівчата», «Козацькі забави», спортивно-художнього свята «Свята Покрова», спортивно-патріотичних заходів: «Зірковий зліт», «Стежками героїв УПА», «Пам’яті голодомору», «Пам’яті Небесної сотні», категорійні літні і зимові туристичні походи та туристичні походи вихідного дня по Рівненщині, Карпатах, багатоденні сплави на каяках по річці Дністер та на катамаранах по річці Горинь, тематичні спортивні вечори, диспути, фізкультурні вікторини, зустрічі зі спортсменами-ветеранами, зустрічі зі студентами РДГУ – учасниками та призерами чемпіонатів України, Європи, Світу та Олімпійських ігор.

Велика увага приділяється спортивним змаганням для студентів, які проживають в гуртожитках, з таких видів спорту футбол, настільний теніс, шахи, шашки, армрестлінг, гирьовий спорт, більярд, боулінг. Проводиться робота з пропаганди здорового способу життя серед студентів, молоді та педагогічних працівників, конкурси на кращу газету «Здоровий спосіб життя».

Факультет по праву може гордитися як своїми випускниками, так і нинішніми студентами, які з честю і гідністю захищають честь університету на всеукраїнських змаганнях і кольори України міжнародних змаганнях різних рівнів. Зокрема, випускники факультету:
1. Алексійчук Тетяна КМС з баскетболу, Бронзова призерка Чемпіонату України;
2. Астахов Олексій Майстер спорту з важкої атлетики, багаторазовий призер України;
3. Бабійчук Тарас КМС з туризму;
4. Басанова Олена, майстер спорту України зі спортивних ігор, неодноразова чемпіонка України, учасниця чемпіонатів Європи та чемпіонатів світу з пляжного волейболу (5 місце), срібна призерка II Спортивних ігор України серед ВНЗ 2010 року;
5. Берчун Сергій КМС з фрістайлу, неодноразовий призер Чемпіонату України;
6. Біла Наталія КМС з кіокушин-кай карате;
7. Бортнік Ольга, майстер спорту України з туризму, чемпіонка України 2010 року;
8. Вежичанін Роман КМС з туризму;
9. Волошин Андрій Майстер спорту з плавання, чемпіон та призер чемпіонатів України;
10. Гончарук Валерія, майстер спорту України з дзю-до, бронзовий призер II Спортивних ігор України серед ВНЗ 2010 року;
11. Грицюк Валентина, майстер спорту України зі спортивних ігор, неодноразова чемпіонка України, учасниця чемпіонатів Європи та чемпіонатів світу з пляжного волейболу (5 місце), срібна призерка II Спортивних ігор України серед ВНЗ 2010 року;
12. Данілов Владислав КМС з кульової стрільби;
13. Даць Микита КМС з пляжного волейболу;
14. Денисова Катерина КМС з баскетболу;
15. Дікіджі Катерина, майстер спорту України з плавання, неодноразова чемпіонка України та Європи, учасниця Олімпійських ігор в Пекіні, призерка чемпіонатів України 2010 року;
16. Касянчук Максим Майстер спорту з велосипедного спорту, неодноразовий призер Кубку України;
17. Касянчук Максим, майстер спорту України з велосипедного спорту, неодноразовий призер Кубку України;
18. Качковська Ольга, майстер спорту України з дзю-до, срібний призер II Спортивних ігор України серед ВНЗ 2010 року;
19. Козаченко Тетяна Майстер спорту міжнародного класу з фрістайлу, чемпіонка Європи, учасниця Зимових Олімпійських ігор 1998, 2002 та 2006 років;
20. Колесниченко Олена, майстер спорту України з легкої атлетики, бронзовий призер 1-х юнацьких Олімпійських ігор 2010 р., учасниця ХХХІОлімпійських ігор 2016 р. в Ріо-де-Женейро;
21. Корсун Катерина Майстер спорту з футболу, член збірної команди України, призер Чемпіонату України;
22. Крупеня Іванна, майстра спорту України з дзю-до, майстер спорту міжнародного класу з боксу, чемпіонка України з дзю-до та боксу серед жінок, віце-чемпіонка Європи з боксу серед жінок, чемпіонка II Спортивних ігор України серед ВНЗ 2010 року;
23. Кузьменко Павло КМС з маутинбайку;
24. Міронова Юля Майстер спорту України з софтболу, член збірної України, призерка чемпіонату України з софтболу 2010 року;
25. Нагорний Роман, майстер спорту України з кульової стрільби, багаторазовий чемпіон України, чемпіон та срібний призер Ліги Європи 2010 року;
26. Новосад Анастасія, майстер спорту з фрістайлу, багаторазова чемпіонка України,учасниця Зимових Олімпійських ігор в Сочі 2014р.;
27. Пазюк Анастасія КМС з футболу, член збіорної команди України, призер чемпіонату України;
28. Панцулая Натія, кандидат у майстри спорту з футболу, член збірної команди України, бронзовий призер чемпіонату України 2010 року;
29. Полюхович Вадим, майстер спорту з регбі, чемпіон України, член молодіжної збірної України;
30. Профорук Михайло, срібний призер XIV всеукраїнського студентського спортивного фестивалю з більярду 2010 р. і багато інших кваліфікованих спортсменів, які захищають честь університету і України на різнорівневих спортивних змаганнях.;
31. П'ятковська Яна КМС з л/а призерка чемпіонатів України;
32. Рейвах Сергій МС з спортивної боротьби, призер чемпіонатів України;
33. Стецюк Дмитро Майстер спорту з велосипедного спорту, неодноразовий призер Кубку України;
34. Стецюк Дмитро, майстер спорту України з велосипедного спорту, призер Кубку України 2010 року;
35. Фурманова Маргарита КМС з футболу, член збіорної команди України, призер чемпіонату України;
36. Хлістунова Аня, Заслуженого майстер спорту України, майстер спорту міжнародного класу з плавання, багаторазова чемпіонка України та Європи, учасниця XXIX Олімпійських ігор в Пекіні, призерка чемпіонатів України 2010 року;
37. Яковчук Артур Майстер спорту з плавання, чемпіон та призер чемпіонатів України;
38. Яковчук Юля, майстер спорту України з легкої атлетики, срібна призерка II Спортивних ігор України серед ВНЗ 2010 року;

На даний час студентами факультету є:
39. Бебешко Максим Майстер спорту з плавання , учасник: Кубок України 2015, Чемпіонат України Дніпропетровськ 2015, ІІ місце Чемпіонат України серед юніорів м. Харків, 22-25 жовтня 2015;
40. Білий Павло КМС з легкої атлетики, багаторазовий призер ЧУ, учасник Чемпіонату Європи 2016 р. серед юніорів у м.Тбілісі, Грузія;
41. Бойко Олена кмс з баскетболу, член збірної команди України з баскетболу, гравець БК «Динамо», м.Київ;
42. Бороденко Юлія МС з кульової стрільби;
43. Вівчарук Петро КМС з л/а призер чемпіонатів України;
44. Гарбар Дмитро КМС з греко-римської боротьби;
45. Герасимчук Алла КМС з футболу, член збіорної команди України, призер чемпіонату України;
46. Головайчук Тарас КМС з греко-римської боротьби, чемпіон України;
47. Головач Вікторія кмс з жіночого футболу, кращий бомбардир Чемпіонату України 2014 р., член молодіжної збірної України U-19, багаторазова чемпіонка України, учасниця Чемпіонату Європи 2014-2015 рр., трьох разова учасниця вибіркового Чемпіонату Європи 2011-2012 рр., 2012-2013 рр., 2013-2014 рр.;
48. Гриценюк Світлана кмс з жіночого футболу, член молодіжної збірної України U-19, багаторазова чемпіонка України, учасниця Чемпіонату Європи 2014-2015 рр., трьох разова учасниця вибіркового Чемпіонату Європи 2011-2012 рр., 2012-2013 рр., 2013-2014 рр.;
49. Дроженець Олег МС зі стрільби з лука;
50. Занозюк Петро КМС з греко-римської боротьби;
51. Кілієвич Дмитро Майстер спорту з бейсболу;
52. Ковальов Ілля Майстер спорту, неодноразовий чемпіон Українии, срібний призер Чемпіонату світу з пляжного волейболу, учасник II Юнацьких Олімпійських ігор Нанкін (Китай) 2014 р.;
53. Козик Андрій кмс з легкої атлетики, рекордсмен області серед юнаків та юніорів на дистанції 400 м з/б;
54. Кратюк Анастасія Майстер спорту з софтболу, член збірної України, призерка чемпіонатів України;
55. Кухарук Анна майстер спорту з дзюдо, срібна призерка чемпіонату Європи 2015 м. Софія Болгарія, Бронзова призерка чемпіонату світу 2015 м. Сараєво
56. Мартинюк Денис майстер спорту з плавання, учасник І Європейських ігор в Баку 2015 р., багаторазовий чемпіон і призер України 2015-2016 р.;
57. Масик Олексій майстер спорту з греко-римської боротьби, ІІ місце Чемпіонат Європи м. Самоков (Болгарія )2014, Бронзовий призер ІІ Юнацьких олімпійських ігор Нанкін (Китай) 2014;
58. Матвієнко Сергій КМС з греко-римської боротьби;
59. Миронець Андрій Майстер спорту з пауерліфтингу;
60. Миронюк Валерія Майстер спорту з плавання, призерка чемпіонатів України;
61. Мисливчук Володимир МС з л/а, чемпіон України в метанні молота серед юніорів;
62. Нагірняк Віталій КМС з греко-римської боротьби, чемпіон України;
63. Нагірняк Михайло КМС з греко-римської боротьби, чемпіон України;
64. Нечипорець Діана кмс з плавання,Бронзовий призер Чемпіонату України;
65. Огороднік Вадим КМС з греко-римської боротьби;
66. Окренець Сергій КМС з велосипедного спорту, Призер чемпіонатів України;
67. Остапчук Тетяна КМС з футболу, призер чемпіонату України;
68. Паламарчук Оксана КМС з дзю-до;
69. Прокопчук Давид КМС з пауерліфтингу, призер чемпіонатів України
70. Проскура Ігор майстер спорту з плавання, учасник I Європейських ігор 2015р. у м. Баку, Азербайджан;
71. Романчук Михайло майстер спорту міжнародного класу з плавання,Чемпіон та срібний призер ІІ Юнацьких олімпійських ігор, неодноразовий чемпіон України та Європи; учасник ХХХІ Олімпійських ігор 2016 р. в Ріо-де-Женейро;
72. Романюк Дмитро кмс з легкої атлетики, чемпіон України серед юніорів, рекордсмен області серед юнаків на 110м з/б;
73. Романюк Марія КМС з баскетболу;
74. Скринський Іван, майстер спорту України з бейсболу, чемпіон Європи 2010 року серед юніорів, багаторазовий чемпіон України, член збірної України;
75. Слівчук Євгеній майстер спорту з плавання, бронзовий призер чемпіонату України з плавання серед юніорів ;
76. Смочек Сергій Майстер спорту з важкої атлетики, багаторазовий призер України;
77. Степанюк Дарина КМС з баскетболу, член збірної команди України з баскетболу, гравець БК «Сузір҆я», м. Рівне;
78. Тарасюк Владислав КМС з веслування на відкритій воді, призер Міжнародних змагань з веслування на байдарках і каное серед юніорів
79. урчин Анастасія Майстер спорту з дзю-до, багаторазова призерка Чемпіонатів України і Європи, володарка бронзової медалі Grand Slam;
80. Федчик Вікторія КМС з л/а призерка чемпіонатів України;
81. Фесенко Богдан кмс з греко-римської боротьби, І місце Чемпіонат України;
82. Хоменко Іван КМС з фрістайлу;
83. Царук Володимир МС з кікбоксингу, КМС з боксу, Чемпіон світу з кікбоксингу за версією WTKA;
84. Черпак Максим КМС з волейболу;
85. Чиганкова Олена МС з веслування на байдарках і каное, багаторазовий призер ЧУ;
86. Шкарнега Андрій МС з веслування на байдарках і каное, багаторазовий призер ЧУ;
87. Шмаль Валентина майстер спорту з дзюдо, Чемпіонка кубку Європи 2013р. Київ, срібна призерка кубку Європи 2014р. Чехія, Бронзова призерка України у віковій категорії до 23 років 2015, Бронзова призерка чемпіонату України серед дорослих 2015, Бронзова призерка у командних змаганнях на чемпіонаті України серед дорослих 2015.;
88. Яковлев Максим КМС з пляжного волейболу ;

Основна мета кафедри теорії і методики фізичного виховання Рівненського державного гуманітарного університету – виплекати справжнього фахівця у сфері фізичної культури і спорту, здатного нести у найвіддаленіші райони Рівненської області та західного регіону не тільки ідеї здорового способу життя і фізичного розвитку населення, але й ідеї єдності українського народу.