Доктор педагогічних наук, кандидат філологічних наук, доцент. Працює в РДГУ з 1994 року.

Викладає дисципліни:

«Методика навчання української літератури», ««Методика викладання літературознавчих дисциплін».

Коло наукових інтересів:

сучасні методики і технології літературної освіти у загальноосвітній та вищій школі, поетика української художньої малої прози

Останні публікації:

• Романишина Н.В. Методика застосування архівних матеріалів у навчанні української літератури (на прикладі газети «Волинь»). Наукові записки Національного університету «Острозька академія»: Серія «Філологія»: науковий журнал. Острог : Вид-во НаУОА, грудень 2018. Вип. 4 (72). С. 164-168. (Проіндексовано наукометричною базою Index Copernicus ICV 2017: 75.77. та Google Scholar).
  • Романишина Н.В. Технологічно зорієнтована модель вивчення новели у школі.   Дивослово. 2017. № 11.  С.43-48.
  • Романишина Н.В. Залучення творчості Олеся Гончара до методичної теорії і практики навчання літератури. Рідний край: альманах Полтавського національного педагогічного університету. 2018. №1 (38). С.123-127.
  • Романишина Н.В. Практикум із методики викладання української літератури в загальноосвітніх навчальних закладах : навчальний посібник. Рівне: ТзОВ «Принт Хауз», 2016. 208 с. (Рекомендовано до друку на засіданні Вченої ради РДГУ, протокол № 11 від 24 листопада 2016 р.).
  • Романишина Н.В. Інтенсифікація процесу вивчення методики української літератури студентами педагогічних ВНЗ. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка. Педагогічні науки. Чернігів, 2016.  Вип. 140. С.259–262.
  • Романишина Н.В. Застосування методу case-study у навчанні майбутніх учителів української літератури як прояв "тенденції методики до життєвості викладання" (Т.Бугайко, Ф.Бугайко).  Наукові записки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Психолого-педагогічні науки. Ніжин, 2016.  №4. С.101-105.
  • Романишина Н.В. Українська художня мала проза: теоретико-методичні аспекти вивчення / за ред. В.Ф.Погребенника. Рівне, 2013.  575 с.