Факультет математики та інформатики правонаступник фізико-математичного факультету, який нерозривно пов’язаний з початком функціонування на Рівненщині першого найстарішого вищого навчального закладу – Учительського інституту, відкритого у березні 1940 року. Інститут мав три факультети – історичний, фізико-математичний і мовно-літературний. Навчальні плани і програми були розраховані на підготовку протягом двох років учителів для нової радянської школи. У зв’язку з Великою Вітчизняною війною навчання в інституті було перервано.

Відразу після визволення міста з-під фашистської окупації інститут відновив роботу. На двох факультетах стаціонарного відділення – фізико-математичному та мовно-літературному – розпочали навчання 179 студентів. Працювало тоді в інституті 17 штатних викладачів.

У 1945 році Учительський інститут закінчило 16 студентів. Це був перший випуск. Через чотири роки контингент студентів зріс до 316 чоловік, а з 1944 по 1953 рік стаціонарне відділення Учительського інституту закінчило 1367, заочне – 1167 чоловік.

У 1953 році Рівненський державний учительський інститут був реорганізований у педагогічний з двома факультетами – фізико-математичним і філологічним.

Враховуючи світові тенденції щодо втілення інформаційних технологій у життя суспільства було прийнято рішення, у 1992 році, про виділення з фізико-математичного факультету - факультету інформатики та обчислювальної техніки. Йому передали кафедри математики з методикою викладання та вищої математики і створили кафедру інформатики та прикладної математики. У 1998 році факультет інформатики та обчислювальної техніки був перейменований на факультет математики та інформатики. На базі кафедри інформатики та прикладної математики, у 2006 році, було створено дві кафедри: власне інформатики та прикладної математики та кафедру інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики.

Отже, враховуючи славну історію фізико-математичного факультету ми є першим факультетом, який розпочав підготовку фахівців у галузі математики, а згодом прикладної математики та інформатики.

Факультет математики та інформатики це - 4 випускові кафедри, викладачі яких ведуть науково-дослідну роботу в області комп’ютерного моделювання процесів і систем, розвиток інформаційних систем, вивчення чисельних методів розв’язування рівнянь математичної фізики та механіки, створення комп’ютерного програмного забезпечення.

Регулярно викладачі кафедр публікують свої науково-методичні роботи в міжнародних і національних журналах, монографії, книги та навчальні посібники. Щорічно на факультеті проводиться міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих науковців «Наука, освіта, суспільство очима молодих» та Всеукраїнська науково-практична конференція «Інформаційні технології в професійній діяльності» з дискусіями про поточні події в області прикладної математики та інформатики. Факультет неодноразово був організатором Всеукраїнських та міжнародних конференцій провідних науковців України та зарубіжжя з проблем прикладної математики та інформатики.

На даний час на факультеті діють 4 кафедри, які проводять навчання за шістьма спеціальностями та двома освітніми рівнями "бакалавр" та "магістр".

 

Кафедра інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики

Завідувач кафедри: Войтович Ігор Станіславович, доктор педагогічних наук, професор

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Старший лаборант кафедри: Литвак Людмила Петрівна

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул Пластова, 31, каб. 205, веб-сайт кафедри: http://iktmvi.rshu.edu.ua/

Спеціальність 014.09 Середня освіта (Інформатика)

Освітня програма Середня освіта (Інформатика)

Кваліфікація:

Бакалавр: Бакалавр середньої освіти (Інформатика). Вчитель інформатики.

Магістр: Магістр середньої освіти (Інформатика). Вчитель інформатики.

Після закінчення навчання за освітніми програмами випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:

 • вчитель закладів загальної середньої освіти та спеціалізованої освіти;
 • викладач закладів фахової передвищої освіти;
 • керівник гуртків інформатики та робототехніки;
 • організатор освітнього процесу з використанням технологій дистанційної та змішаної освіти;
 • методист закладів загальної середньої освіти, спеціалізованої освіти та позашкільної освіти;
 • проектувальник та налагоджувач комп'ютерних систем та мереж.

Спеціальність 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології)

Освітня програма Професійна освіта (Цифрові технології)

Кваліфікація:

Бакалавр: Бакалавр з професійної освіти (Цифрові технології). Викладач закладу професійної (професійно-технічної) освіти (за спеціалізацією Цифрові технології), закладу фахової передвищої освіти. Фахівець з інформаційних технологій

Магістр: Магістр з професійної освіти (Цифрові технології). Викладач закладу професійної (професійно-технічної) (за спеціалізацією Цифрові технології), фахової передвищої освіти. Розробник обчислювальних систем.

Після закінчення навчання за освітніми програмами випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:

 • викладач закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
 • викладач закладів фахової передвищої освіти;
 • викладач приватних освітніх центрів;
 • організатор освітнього процесу з використанням технологій дистанційної та змішаної освіти;
 • програміст;
 • веб-дизайнер;
 • адміністратор баз даних;
 • веб-розробник;
 • QA-інженер;
 • системний адміністратор ІТ відділів;
 • адміністратор комп’ютерних мереж ІТ відділів;
 • менеджер проектів (освітніх);
 • розробник та проектувальник автоматизованих систем.

 

Кафедра інформаційних технологій та моделювання

Завідувач кафедри: Мороз Ігор Петрович, кандидат фізико-математичних наук, доцент, тел. 096-721-91-24, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Математик (прикладна математика) кафедри: Садовець Інна Василівна, тел. 097-115-27-26, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул Пластова, 31, каб. 110, тел. 38-0362-62-04-93, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Спеціальність 122 Компʼютерні науки

Освітня програма Компʼютерні науки

Кваліфікація:

Бакалавр: бакалавр з компʼютерних наук

Бакалавр за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки може здійснювати професійну діяльність як фахівець з розробки математичного, інформаційного та програмного забезпечення комп'ютерних систем та в галузі інформаційних технологій.

Згідно з Національним класифікатором «Державний класифікатор професій ДК 003:2010 (зі змінами)» випускники можуть працювати за такими професіями:

 • 3121 Технік із системного адміністрування;
 • 3121 Технік-програміст;
 • 3121 Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • 3121 Фахівець з розроблення комп’ютерних програм;
 • 3121 Фахівець з інформаційних технологій.

Спеціальність 122 Компʼютерні науки

Освітня програма Компʼютерні науки та інформаційні технології

Кваліфікація:

Магістр: магістр компʼютерних наук

Магістр за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки може здійснювати професійну діяльність як професіонал з розробки математичного, інформаційного та програмного забезпечення комп'ютерних систем та в галузі інформаційних технологій.

Згідно з Національним класифікатором «Державний класифікатор професій ДК 003:2010 (зі змінами)» випускники можуть працювати за такими професіями:

 • Професіонали в галузі обчислювальних систем:

2131.1. Наукові співробітники (обчислювальні системи);

2131.2. Розробники обчислювальних систем;

 • Професіонали в галузі програмування:

2132.1. Наукові співробітники (програмування);

2132.2. Розробники комп'ютерних програм.

Спеціальність 121 Інженерія програмного забезпечення

Освітня програма Інженерія програмного забезпечення

Кваліфікація:

Бакалавр: бакалавр з інженерії програмного забезпечення

Бакалавр зі спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» може обіймати такі посади (згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010 (зі змінами)):

 • 2 Фахівець з інформаційних технологій;
 • 2 Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • 2 Фахівець з розроблення комп'ютерних програм;
 • 2 Фахівець з комп'ютерної графіки (дизайну);
 • 2 Технік із системного адміністрування;
 • 2 Технік-програміст.

Закладами працевлаштування можуть бути:

 • місцеві органи державної влади, державні організації та установи, виробничі підприємства, у структурі яких передбачені відділи інформатизації, інформаційних технологій, розробки та експлуатації програмного забезпечення;
 • приватні компанії, фірми, що спеціалізуються на розробці, впровадженні та підтримці комп’ютерних інформаційних систем;
 • наукові та науково-дослідні установи.

 

Кафедра вищої математики

Завідувач кафедри: Петрівський Ярослав Борисович, доктор технічних наук, професор, 

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Старший лаборант кафедри: Хмель Тетяна Олександрівна, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул Пластова, 31, каб. 310, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Кафедра математики з методикою викладання

Завідувач кафедри:  Крайчук Олександр Васильович, кандидат фізико-математичних наук, доцент,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Старший лаборант кафедри: Цимбалюк  Ольга  Олександрівна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул. Пластова 31, к.311, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Спеціальність 014 Середня освіта (Математика) з додатковою спеціальністю 014 Середня освіта (Інформатика)

Освітня програма Середня освіта (Математика. Інформатика)

Кваліфікація:

Бакалавр: бакалавр середньої освіти. Вчитель математики. Вчитель інформатики.

Випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:

 • Вчитель закладу загальної середньої освіти;
 • Методист заочних шкіл і відділень;
 • Вчитель спеціалізованих навчальних закладів;
 • Інші професіонали в галузі навчання;
 • Фахівець з інформаційних технологій;
 • Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення.

Спеціальність 014 Середня освіта (Математика)

Освітня програма Середня освіта (Математика)

Кваліфікація:

Магістр: Магістр середньої освіти. Вчитель математики.

Випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:

 • Вчитель математики;
 • Інспектор-методист (математика);
 • Лектор;
 • Педагог-організатор.

Запрошуємо Вас приєднатися до студентської сім’ї факультету математики та інформатики!

Back to top