03  березня о 1420

за адресою Пластова, 31 (актова зала)

відбудеться семінар

з академічної доброчесності

для студентів IV курсів та магістрів.

Запрошуємо усіх бажаючих

В РДГУ представили систему антиплагіату рекомендовану для використання Міністерством освіти і науки України

25 лютого в приміщенні актового залу Рівненського державного гуманітарного університету  відбулася зустріч з представником компанії «Plagiat.pl» Максимом Маєвським. У рамках заходу шановний гість представив  систему «StrikePlagiarism.com»,  яка з 2002 року активно займається зміною ставлення до академічного плагіату і розробкою технологічних, правових і процедурних контрзаходів. Компанія  працює в 20 країнах світу та охоплює понад 500 закладів вищої освіти.

За словами директора з розвитку бізнесу компанії в Україні Максима Маєвського, сервіс єдиний на території нашої держави, який індексує не лише наукові журнали, які публікуються в SCOPUS, а й репозиторії ЗВО-партнерів, що дозволяє перевіряти як відкриті, так і закриті джерела інформації. А це на сьогоднішній день більше 80-ти університетів країни.

Антиплагіатна система сама по собі не показує плагіат в тексті. Вона лише надає певну карту з запозиченнями і є допоміжним інструментом для ідентифікації академічного плагіату.

З 1 березня ця система діятиме в нашому університеті. Детальні інструкції про роботу з системою отримають всі кафедри РДГУ. Адміністратором системи буде секретар ректора Христина Туркова, а експертом – доцент кафедри політичних наук Ірина Андрощук, які пройшли навчання та можуть працювати з системою та аналізувати звіти.    

- Ця система використовується в ЗВО Європеського Союзу, а також має найвищі стандарти якості управління навчальними процесами, -зауважила модераторка зустрічі помічник ректора РДГУ Олександра Романенко. -  Як Ви сьогодні самі почули, система є допоміжним методом визначення плагіату, вказує на проблемні місця у роботі, що дозволяє завчасно їх виправити.

За інформацією розробників програми, система виявлення плагіату здатна розпізнавати більше 200 мов. Алгоритм розроблений для запобігання різним типам маніпуляцій з текстом: штучні інтервали, мікропробіли, білі знаки, заміна схожими буквами з іншого алфавіту. Всі спроби маніпуляцій відображаються в звіті подібності. Алгоритм також ідентифікує запозичення в перефразуванні.

Детальніше про систему «StrikePlagiarism.com» можна дізнатися за посиланням https://strikeplagiarism.com/en/.

Для студентів освітньо-кваліфікаційних рівнів магістр та бакалавр – 3 березня 2020 року буде проведений семінар з академічної доброчесності.  Семінар розпочнеться

 3 березня о 14:20 у актовій залі за адресою Пластова 31.

На базі Рівненського державного гуманітарного університету на психолого-природничому факультеті, одному з перших в області та регіоні, було започатковано підготовку здобувачів вищої освіти освітнього ступеня "Бакалавр" зі спеціальності 231 "Соціальна робота" та освітнього ступеня "Магістр" зі спеціальності 073 "Менеджмент (Управління навчальним закладом)". Значні навчально-методичні, науково-дослідні, практичні досягнення професорсько-викладацького складу університету, факультету, кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи (що є випусковою кафедрою зазначених вище спеціальностей) зумовили відкриття Навчально-методичного центру соціально-управлінської роботи психолого-природничого факультету РДГУ.
Відкриття Центру відбулося в розрізі відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості. А розуміння соціальної справедливості - це один із інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливо влаштованого суспільства.
У складі Навчально-методичного центру соціально-управлінської роботи обладнано сучасну лабораторію зі соціальної роботи та кабінет управлінської діяльності, що якісно сприятиме удосконаленню підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері надання соціальної допомоги та фахівців з освітнього менеджменту!!!

20 лютого 2020 року на базі Центру інноваційних технологій факультету документальних комунікацій та менеджменту РДГУ пройшла зустріч членів  програмного комітету ІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Сучасні тренди поведінки споживачів товарів і послуг" з професорсько-викладацьким складом кафедр менеджменту та економічної теорії.

Засідання розпочалося з вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Активну участь в обговоренні проблемних напрямків конференції взяли д.е.н., завідувач кафедри маркетингу і логістики НУ "Львівська політехніка" Євген Крикавський, секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук, віце-президент Української асоціації маркетингу Олександр Гладунов та науковці нашого університету: проректор з наукової роботи д.е.н., професор кафедри менеджменту Олександр Дейнега, д.е.н., декан факультету ДКМ Ірина Юхименко-Назарук, д.е.н., професор кафедри менеджменту Інан Дейнега.

Матеріали, які надійшли від понад 100 учасників із 26 закладів вищої освіти 5 країн, будуть представлені у формі електронного збірника матеріалів конференції на офіційній сторінці РДГУ (вкладка “Наукові видання”) до 23.03.2020 за адресою http://www.rshu.edu.ua/contact/naukovi-vydannia

Указом Президента України №69\2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», їх самовідданості і відваги в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні, який відзначається тепер 20-го лютого.
Щорічно ми схиляємо голови у скорботі перед Сотнею та їх подвигом, перед тими, чиє життя обірвалося під час буремних подій на Майдані.
Щоб належно вшанувати мужніх учасників Революції гідності, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії та європейського майбутнього нашої держави, студенти та викладачі художньо-педагогічного факультету провели захід, присвячений пам’яті випускника кафедри театральної режисури Героя Небесної Сотні, Героя України – Олександра Храпаченка.
З емоційним та натхненним словом до присутніх звернувся ректор університету професор Р. Постоловський, який зазначив, що події на Майдані, під час яких загинуло більше сотні людей, – це вже історія. Україна втратила багатьох відданих синів. Серед них були і наші студенти – Олександр Храпаченко та Едуард Гриневич.  Ми пам’ятаємо й пишаємося своїми випускниками, їх подвиг надихає на добрі справи та формує національну гідність і патріотизм студентів.
«Молодий, амбітний, надзвичайно талановитий та харизматичний… Він живий, поки ми пам’ятаємо його», – наголосив завідувач кафедри театральної режисури професор В.Богатирьов.  Його ніколи не забудуть в стінах рідного вузу. Виступи студентів свідчать про вартість життєвого подвигу Сашка та його відданість ідеалам Революції Гідності, котрі слугуватимуть орієнтиром щодо пам’яті й мужності Героїв Небесної Сотні.
Бо час вернути в нас немає сил.
Ніхто ніколи не вставав з могил.
Скільки не дай, то вічно чогось брак,
Герої не вмирають, люди так.
І хоч не хоч живеш таки минулим.
Пригадуєш обличчя, очі, дати.
Так добре їм – вони вже все забули
А нам ще пам’ятати й пам’ятати.
 
 

У Рівненському державному гуманітарному університеті вшанували пам'ять Героя Небесної Сотні, колишнього студента РДГУ – Олександра Храпаченка, який загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014.

Ректор університету професор Руслан  Постоловський зазначив, що колектив університету пам’ятає та пишається своїм випускником. А його подвиг назавжди залишиться у кожного в серці.

Олександр навчався на художньо-педагогічному факультеті, кафедрі театральної режисури, спеціальність — режисер драматичного театру. У 2010 році закінчив РДГУ з освітнім рівнем — бакалавр.

Вічна Вам пам’ять…

 

Back to top