Активний учасник в організації та проведення спортивних змагань із козацького бойового мистецтва «Спас».  Чемпіонка університету з тенісу, крокету, дартсу та доджболу. Систематично приймає участь у якості волонтерки в святкових та благочинних заходах. Переможець конкурсу «Кращий волонтер «Спорту для всіх» в номінації: «Кращий волонтер наймолодшого віку».

В канікулярний період пройшла вишкіл «Джура – Десантник», «Джура – Прикордонник». Командувала сотнею на Всеукраїнських військово – патріотичних змаганнях – «Сокіл – Джура». За організацію та активну участь у патріотичному вихованні  нагороджена Почесною грамотою міністра молоді та спорту України І.Жданова та отримала Подяку від міністра освіти і науки України Л.Гриневич.

Янок Наталія Федорівна за високі показники у навчанні, активну участь у громадському житті навчального закладу, вагомий внесок у розвиток і зміцнення молодіжного руху м.Рівне нагороджена Почесною грамотою міського голови В.Хомка.

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Кафедра методики викладання іноземних мов факультету іноземної філології Рівненського державного гуманітарного університету запрошує Вас взяти участь у роботі Першої всеукраїнської науково-практичної конференції «Оптимізація процесу навчання іноземних мов у закладах вищої освіти гуманітарного та технічного напрямів», яка відбудеться 10-11 квітня 2019 року за адресою: вул. Пластова, 31, м. Рівне.

 

ТЕМАТИЧНІ СЕКЦІЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

 • Секція 1. Новітні тенденції розвитку іншомовної освіти на засадах євроінтеграції.
 • Секція 2. Психологічні та лінгвістичні аспекти навчання іноземних мов.
 • Секція 3. Професійна підготовка майбутніх учителів іноземної мови в умовах реформування нової української школи.
 • Секція 4. Навчання іноземних мов за професійним спрямуванням у гуманітарних та технічних закладах вищої освіти.
 • Секція 5. Викладання іноземних мов в контексті міжкультурної комунікації.
 • Секція 6. Шкільний вчитель іноземних мов нового покоління (майстер-класи вчителів іноземних мов).

Запрошуємо до участі докторів та кандидатів наук, аспірантів, викладачів, науковців, вчителів іноземних мов.

Детальніше: Буклет, Додаток А, Додаток Б.

За сприяння кафедри  практики німецької і французької мов факультету іноземної філології  РДГУ восьмеро студентів факультету, з яких п’ятеро  студентів, а саме: Сьомик Ірина, Мандзій Вікторія, Тижук Тетяна, Шевчик Андрій та Черемісін Максим з 29.01 по 01.03. 2019 року взяли участь у Міжнародному Референдаріаті, який передбачав підготовку та проходження педагогічного стажування у гімназіях та школах м. Любек Німеччина. Троє студентів Гапонюк Олеся, Шпотак Орися та Поліщук Анна проходили стажування у м. Фленсбург (Німеччина)  з 13 лютого по 15 березня 2019 року. Участь у Міні-Референдаріаті стала можливою за підтримки членів Ротарі Клубу м. Любек Німеччина. Куратор Проекту – доцент кафедри практики німецької і французької мов Джава Н. А.

Студенти були розподілені між навчальними закладами і мали можливість не лише спостерігати за навчальним процесом, а й взяти участь у ньому. Проект передбачав методичні семінари, педагогічну практику, а також різноманітні екскурсії Федеральною Землею Сілезія-Гольштайн, відвідування занять з німецької мови в гімназіях та проведення власних і, звісно ж, обмін думками і враженнями. Як і в багатьох європейських країнах, професійна підготовка вчителів у Німеччині складається з двох етапів: теоретичного (навчання) та практичного (референдаріату), без якого не можна отримати допуск до педагогічної роботи.

 • Своїми враженнями ділиться студентка 4 курсу факультету іноземної філології Іра Сьомик:       

«Це були незабутні дні. Досвід, який я отримала, неоціненний! Я б залюбки повернулася туди назад! Я вдячна нашому університету за цю можливість!»     

 • Андрій Шевчик студент 4 курсу факультету іноземної філології:

«Мені випала можливість взяти участь у проекті «Mini-Referendаriat» від Deutsche Auslandsgesellschaft, який тривав з 29.01.-01.03.2019. Надзвичайно насичена і повна емоцій та  досвіду програма, завдяки якій нам вдалося пройти педагогічну практику у німецьких гімназіях і отримати сертифікати Європейського зразка.»

 • Віка Мандзій студентка 4 курсу факультету іноземної філології:

«Міні-Референдаріат дав змогу взяти участь у навчальному процесі в німецькій школі, спробувати себе в ролі вчителя. Ми дізнались про нові методи роботи з учнями, якими поділимось з колегами в університеті, і обов’язково будемо впроваджувати їх на уроках в майбутньому. Знайомство з країною, мову якої я вивчаю, було надзвичайно важливим для мене як для вчителя, адже урок іноземної мови – це не лише вивчення граматичних правил, лексики, розмовної мови, а й ознайомлення учнів з традиціями, культурою, життям у цій країні.»

 • Макс Черемісін студент 6 курсу факультету іноземної філології:

«Це була дійсно чудова програма, дуже насичена, добре організована та різнобічна. Справді, поєднати екскурсії, практику в школах, семінари, вечори  та інші види діяльності - певно непроста задача, але ми з успіхом це все пройшли та виклались на максимум.

Можна з впевненістю говорити про період ДО та ПІСЛЯ цієї поїздки і які зміни відбулись у нас. Суцільно позитивні. Я особисто став ширше мислити, став більш вмотивованим та й взагалі змінив свій погляд на багато речей. 

Я дякую усім, хто причетний до організації цієї поїздки та за надану можливість.»

 • Таня Тижук студентка 4 курсу факультету іноземної філології:

«Я дуже рада, що мала можливість пройти практику і отримати неоціненні знання та досвід у школі м. Любек. Це було незабутньо. Дякую всім за можливість познайомитися ближче з життям та роботою вчителя у Німеччині.» 

 • Поліщук Анна студентка 4 курсу факультету іноземної філології:        

«Я проходила практику у Goethe-Schule у місті Фленсбург. Дуже вдячна університету за таку можливість отримати неймовірний досвід, найяскравіші враження та нові знання».     

 • Олеся Гапонюк студентка 4 курсу факультету іноземної філології:

«Участь у міні-референдаріаті дала мені можливість побачити шкільну систему по-новому. Я спостерігала за новими методиками навчання, які є не тільки дієвим, але й цікавими для дітей. Я дуже рада, що мені випала можливість спостерігати за вчителями в німецьких школах, та провести власні уроки. Протягом практики всі учасники мали досить цікаві і корисні семінари. Дякую кафедрі та викладачам за наданий шанс проявити себе як вчителя».  

 • Шпотак Орися студентка 4 курсу факультету іноземної філології:       

«Це чудовий шанс отримати безцінний досвід та незабутні враження. Я дуже вдячна університету за таку прекрасну можливість. В майбутньому сподіваюсь використовувати по максиму весь набутий досвід!»

Студенти висловлюють щиру подяку: “Ми неймовірно вдячні Факультету іноземної філології РДГУ в особі декана, проф. Ніколайчук Г.І., викладачам кафедри практики німецької і французької мов: завідуючій  кафедрою доц. Середюк Л.А. та керівнику проекту «Міні-Референдаріат» доц. Джаві Н.А. за надану нам можливість відкрити для нас нові горизонти у нашій майбутній професії, покращити своє володіння німецькою мовою, удосконалити наші педагогічні навички та побачити повсякденне життя німців”.

Березень – благословенний Богом місяць, бо народилися в  ньому великі українці. Весна в кожному українському серці розпочалася з Тараса Шевченка, зацвіла Ліниними віршами-квітами, забурлила правдивою історією української землі, що пам’ятає славного українського гетьмана Івана Мазепу, день народження  якого патріотична українська спільнота святкує 20 березня.

Символічно, що у переддень цієї дати, 19 березня 2019 року, рівненські просвітяни провели для студентської молоді Рівненського державного гуманітарного університету захід, присвячений Івану Мазепі. Захід відбувся за сприяння ректора університету Руслана Постоловського та проректора Романа Павелкова, за участю Ярослава Петровського й декана історико-соціологічного факультету Валерія Шеретюка.

Історичну постать Івана Мазепи Рівненське міське товариство «Просвіта» ім.Т.Шевченка достойно вшанувало в жовтні 2018 року, видавши та презентувавши рівнянам літературну спадщину гетьмана – книгу «Писання». Автором ідеї видання оригінальних творів Івана Мазепи став Михайло Борейко, член Ради міської «Просвіти», невтомний просвітянин, відданий справі українського книгодрукування. Допомагала готувати книгу до видання та готувала її презентацію Тетяна Сергіюк, член Ради міської «Просвіти».  Книгу видано у «Волинських оберегах».

Однак просвітянський захід, проведений 19 березня в актовій залі РДГУ, став не просто літературною подією, хоча про саму книгу «Писання» говорили багато, а  вшануванням непересічного діяча української історії та культури, політика європейського рівня, мецената, харизматичного лідера,  який упевнено увійшов до когорти найвизначніших державотворців усіх часів та народів.

 19 березня не можна не читати Ліну Костенко, а тому початок заходу  просвітяни «оздобили» «поетичними» інкрустаціями з її віршів. Звучали чудові рядки  Ліни Василівни у виконанні студентів гуманітарного університету (ідея – Галина Коломис, член Ради міської «Просвіти»).

Про Івана Мазепу як історичну постать розповів Тарас Пилипович, учитель історії, заступник директора Рівненської гімназії «Гармонія», кандидат історичних наук. Він наголосив на тому, що гетьман, який незмінно тримав булаву 22 роки, завдяки дипломатичному таланту та політичній далекоглядності зміцнив міжнародний імідж України. Його політика – це соціально-економічний розвиток держави, піднесення культурного та церковно-релігійного життя, підтримка козацької старшини та інтересів простих козаків і селян. Найбільшою мрією Івана Мазепи було об’єднання козацьких земель Лівобережжя, Правобережжя, Запоріжжя у складі єдиної Української держави. Ця мрія збулася через кілька століть, однак у свій час він «знехтував усім, що було найдорожчого у світі, знехтував і самим життям – аби піднести свою Вітчизну і визволити її з московського ярма» (Пилип Орлик).

Ці слова написано на листівці, яку рівненські просвітяни надрукували до 380-річчя від дня народження  Івана Мазепи.

Про Мазепу-мецената та письменника студентам розповіла Наталія Хомеча, літературознавець, науковий керівник Рівненської Малої академії наук учнівської молоді. На думку дослідниці, Іван Мазепа у своїх творах демонстрував політичні погляди та державницькі позиції. Гетьман видавав твори українських письменників, опікувався багатьма навчальними закладами, будував корпуси Києво-Могилянської академії та Чернігівського колегіуму, реставрував та зводив храми.

До участі у заході долучився знаний не тільки у Рівному бандурист, просвітянин, головний спеціаліст управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації Назар Волощук. Він виконав «Пісню про Мазепу».

До студентства звернулася голова ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка» Катерина Сичик, яка наголосила на важливості збереження історичної пам’яті і переосмислення історичних уроків та постатей українських державотворців, а також нагадала присутнім про відповідальність кожного за свій вибір, за долю рідної землі. Якщо ми зрадимо тим ідеям, заради яких боролися і помирали наші герої, то матимемо державу, у якій тавруватимуть патріотів клеймом «зрадник», піддаючи їх анафемі,  слугуватимуться мовою «старшого» брата-окупанта та переписуватимуть «неугодну» Москві історію. Чи про таку Україну мріяв Іван Мазепа?

Не можна не згадати Шевченка і його заповіт вивчати та читати нашу славу (історію) «од слова до слова». «І забудеться срамотна давняя година, І оживе добра слава, слава України».  

Читаймо, вивчаймо, пишаймося!

Конкурс відбудеться 10-11 травня 2019 р. в Інституті мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету

Конкурсні номінації: «фортепіано соло» (1-3 категорії), «концертмейстер» (4 категорія).

Категорії. До участі у конкурсі запрошуються:

 • 1 категорія(по групах) - учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання, дитячих музичних шкіл, спеціалізованих шкіл-інтернатів, мистецьких гуртків і студій палаців дітей та молоді);  
 • 2 категорія - студенти вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації (музичних і педагогічних училищ, училищ культури і мистецтв, коледжів культури і мистецтв, музично-педагогічних училищ);
 • 3 категорія - студенти вищих навчальних закладів ІІІ – ІV рівнів акредитації (музичних академій, консерваторій, інститутів мистецтв, інститутів культури);
 • 4 категорія(по групах) концертмейстери початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації та студенти (без вікових обмежень).

Конкурсні вимоги:

 • Конкурсна програма для 1 та 4 категорій складається з 2-х різнохарактерних творів. Виступи ілюстраторів не оцінюються.
 • Для учасників 2 та 3 категорій конкурсне змагання проходитиме у 2 тури.
 • 1 тур - (два твори): твір великої форми, твір українського композитора.
 • 2 тур - (два твори): віртуозний твір, п’єса композитора ХХ-ХХІ ст.

Адреса конкурсу: Інститут мистецтв РДГУ (конкурс піаністів), вул. Хвильового,7, м. Рівне, 36028.

Контактні телефони:

 • (0362) 63 38 09 -     дирекція Інституту мистецтв РДГУ
 • +38 066 5206 475 - Буцяк Вікторія Іванівна, директор конкурсу
 • + 38 097 3010 957 -Цюлюпа Наталія Леонідівна, виконавчий директор конкурсу.

Більше інформації:

 

20 березня 2019 року

 

Наукова бібліотека

Рівненського державного

гуманітарного університету

 

запросила студентів та викладачів на

культурно-просвітницький захід

 

 

 

«Незрівнянна Квітка:

пам’яті

Квітослави-Орисі Цісик»

 

 

 

 

 

     

 

   

   

      Працівники наукової бібліотеки ознайомили студентів  і викладачів із життєвим та творчим шляхом унікальної співачки Квітослави-Орисі Цісик. Її спів торкнувся душі та серця українців у всьому світі, відіграв важливу роль у становленні і розвитку українського музичного мистецтва ХХ століття. Прозвучали  пісні у виконанні Квітки Цісик, як народні так і авторські: «Черемшина», «Стоїть гора високая», «Іванку, купи мі румянку», «Два кольори», «Журавлі» та ін. Присутні на заході мали нагоду переглянути кадри із художнього фільму «Ти осяюєш моє життя» (США, 1977 р.), де Квітка Цісик виконала всі пісні головної героїні та прослухали уривок єдиного інтерв’ю співачки українською мовою, яке на той час записав керівник музичного ансамблю «Червона рута»
Олександр Горностай у  Нью-Йорку в 1992 році.

      

        Талантами співачки захоплювалися в Україні, бажали досягти її рівня, а інтерпретація народної пісні стала взірцем для інших виконавців. Ведучі заходу ознайомили присутніх із відгуками відомих українських музикантів і співаків про творчість Квітки Цісик. Свого часу
Назарій Яремчук  під час інтерв’ю на українському радіо у м. Вінніпег (Канада) згадував: «Ще ніхто і ніде так не заспівав пісні мого друга Володимира Івасюка, як це зробила Квітка».

        А відома українська співачка Ніна Матвієнко так її характеризує: «Україна повинна звучати голосом Квітки Цісик. Коли я вперше почула її пісні, у мене було відчуття, що мене більше немає, є тільки Квітка. Це свята незамінна українська генетика. Вона і досі є високим стимулом тягнутись до її рівня. Її сила – в тембрі, який будить в тобі людину і не залишає байдужим нікого, незалежно від національності».

        

   

  

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта оголошує новий конкурсний відбір

на 2020-2021 академічний рік.

До 16 травня 2019 року Офіс Програми академічних обмінів імені Фулбрайта приймає анкети на конкурс Fulbright Graduate Student Program - cтипендії на навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ЗВО: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/19/student.html.
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.
Дізнатися, на яких програмах навчаються фіналісти магістерської програми 2018-2019 р., можна на сторінках фулбрайтівського "Вісника": https://issuu.com/fulbright-ukraine/docs/ua_students_2018-19?fbclid=IwAR14QUitvukRPjYRy2pCkB0k20csvb-pluhn77qEgdE7va8ZPcc47v1f8d8
За більш детальною інформацією звертайтеся до Центру міжнародних відносин та роботи з іноземними студентами РДГУ

 

Back to top