Міністерство освіти і науки України
Рівненський державний гуманітарний університет
Центр міждисциплінарних досліджень з питань релігії, науки і культури
Кафедра філософії

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
Всеукраїнський круглий стіл
«Церква, історик, епоха»
(присвячений Всесвітньому дню філософії)

 

Шановні науковці, викладачі, докторанти, аспіранти та студенти!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнського круглого столу «Церква, історик, епоха», який відбудеться 18 листопада 2019 року за адресою: м. Рівне, вул. Пластова, 31 (Рівненський державний гуманітарний університет).

Початок роботи «круглого столу» – 11.00 год.

Напрями роботи:

  1. Сучасні виклики глобалізованої епохи: суспільство і церква в пошуках відповідей.
  2. Проблема діалогу між православ’ям, католицизмом, протестантизмом в сучасних умовах.
  3. Трансформація релігійної свідомості та соціальних функцій церкви у постмодерному суспільстві.
  4. Християнізація України-Русі.
  5. Проблеми духовності сучасного українського суспільства.
  6. Роль освіти в утвердженні духовності українського суспільства.
  7. Реалії релігійного життя сучасних України та світу

Теми доповідей необхідно подати до 15 листопада 2019 р. на електронну адресу кафедри філософії: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У переддень Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в приміщенні Рівненської обласної державної адміністрації відбулося вручення нагород кращим працівникам культури області та обласних премій ім. Ганни Леончук та премії ім. Світочів.

Обласну премію імені Ганни Леончук за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини присуджено Локшук Ірині Миколаївні, старшому викладачу  кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва художньо-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету, художнику, майстру декоративно-ужиткового мистецтва з художнього ткацтва. 

Локшук Ірина Миколаївна розгорнула активну мистецьку діяльність на теренах Рівненщини. За останній період відбулися три художні виставки Ірини Миколаївни«Різнобарв’я твоє, Україно!» (Рівне, 2017), «Надихаючись прекрасним» (Пересопниця, 2018), «У пошуках краси: кольорові акценти» (Радивилів, 2018), на яких демонструвалися живописні картини, гобелени та батики.  Крім того, мистецькі  напрацювання І.М.Локшук та її вихованців експонувалися на художніх виставках місцевого, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів (Рівне, Острог, Березне, Нетішин, Київ, Бориспіль, Дніпро, Ченстохова (Республіка Польща)). Важливим є участь рівнян та гостей міста у майстер-класах  з ткацтва, які регулярно проводить  майстриня. Локшук Ірина Миколаївна є дослідницею  традиційних і сучасних художніх тканин Рівненщини, що підтверджується опублікуванням мистецтвознавчого матеріалу у наукових працях та виступами з доповідями на конференціях міжнародного, всеукраїнського та регіонального рівня.

Вітаємо Ірину Миколаївну з високою нагородою! Зичимо подальших творчих злетів, натхнення, реалізації планів та задумів!Вітаємо з перемогою учасників Всеукраїнського рекорду з безперервного читання прозового твору «Повість минулих літ» Нестора-літописця, який було встановлено сьогодні, 11.11.2019 року, на факультеті української філології Рівненського державного гуманітарного університету з нагоди свята - Дня української писемності та мови. Марафон тривав 48 годин, за цей час твір прочитано 14 разів, у процесі читання взяли участь 50 студентів нашого факультету. Дякуємо студентам факультету української філології за цікаву ініціативу, яка привертає увагу до нашої історії, культури і мови!Філологія є!

У Рівненському державному гуманітарному університеті 11 листопада 2019 року вперше встановлено національний рекорд України «Безперервного читання літературного прозового твору «Повість минулих літ».

Упродовж 48 годин без перерв на відпочинок чи сон 50 студентів факультету української філології почергово, змінюючи один одного щопівгодини читали цю пам’ятку. 

Марафон розпочався 9 листопада 2019 року о 12:00 год., а завершився 11 листопада 2019 року о 12:00 год. 

Ректор Рівненського державного гуманітарного університету, професор, заслужений діяч науки і техніки України Постоловський Руслан Михайлович підтримував акцію студентів упродовж двох діб у соціальній мережі. Руслан Михайлович, приємно вражений подією, подякував студентам і відзначив особливу роль філологів-україністів в умовах російської агресії проти України. 

Також посприяв у встановленні рекорду перший проректор, професор Павелків Роман Володимирович, який підтримав студентів під час читання.

Активно долучилися до акції і викладачі факультету української філології.

Атмосфера була незабутня!

Безперервна трансляція встановлення рекорду є на сторінці факультету української філології у фейсбук.

Перелік посилань про рекорд у різних загальнодержавних і регіональних популярних ЗМІ

Традиційно факультет української філології РДГУ відзначає День української писемності та мови низкою заходів. Проте центральною подією, безперечно, стає Радіодиктант національної єдності.

Сьогодні радіодиктант – це не просто розвага, це відповідь усім тим, хто намагається переконати нас, що «мова не має значення», що «мова не на часі», що мовне питання роз’єднує.

Кордони нашої країни на Сході вже шостий рік боронять українські воїни. А ми – філологи-україністи – повинні боронити мовний кордон тут, усередині держави.

Приємно, що коло учасників на нашій локації ширшає. Цьогоріч студенти й викладачі факультету української філології мали честь писати радіодиктант із поважним гостем – Іваном Васильовичем Малафіїком, доктором педагогічних наук, професором, завідувачем кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи. Також ми раді, що до нас долучилися студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин, факультету іноземної філології та психолого-природничого факультету.

17 листопада - відзначають міжнародний день студента!
Традиційно, багато років студенти кафедри театральної режисури готують театральний капусник приурочений міжнародному дню студента.
Цей рік святкування відбудеться 13 листопада о 14:00 в актовій залі, що знаходиться в корпусі на С.Бандери 12.
В програмі:
- виступи студентів спеціалізації «Актор драматичного театру» та «Режисер драматичного театру» денної форми навчання;
- шоу програма;
- костюмовані хостес;
- фото зона;
- сюрпризи.
Вхід за дрес-кодом для всіх!
Організатори: студенти 4 акторського та режисерського курсу.
Керівник курсу: Борейко Галина Дмитрівна.

IV Наукові читання «Інновації в музичній освіті та мистецтві» відбулися 6 листопада 2019 року в Інституті мистецтв РДГУ. Майбутні гуманітарії поділилися своїми науковими здобутками в осмисленні актуальних проблем художньо-естетичного освоєння звукового простору.

В фокусі вивчення і жвавого обговорення молодих дослідників були питання сучасної реформи музичного шкільництва, жанрово-стильові аспекти творчості українських композиторів, специфіка музичного виконавства. Доповіді з цікавими презентаціями й ілюстрацією музичних творів додали науковому заходу особливої творчої атмосфери.

Такий формат дискусії збагачує студентів і магістрантів новим досвідом, розширює науковий і художній кругозір.

Куратор СНТ,
кандидат мистецтвознавства Тетяна Прокопович

Студенти факультету української філології щоденно проявляють любов до рідної мови. Сьогодні, 7 листопада, молодь демонструє свої таланти в центрі міста. Студенти майстерно танцюють, зворушливо співають, декламують поетичні перлини нашого народу, розповідають цікаві факти. Нехай наші душі завжди зігріває полум'яний патріотизм. Отож, давайте цінувати, берегти та леліяти кохану українську мову!

 

Back to top