Деменчук Олег Володимирович – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри романо-германської філології факультету іноземної філології Рівненського державного гуманітарного університету. Закінчив Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки (факультет іноземних мов). Навчався в аспірантурі Київського національного лінгвістичного університету. У 2003 році захистив кандидатську дисертацію «Колоративна композита в англійській мові: когнітивно-ономасіологічний аспект» зі спеціальності 10.02.04 – германські мови. Навчався в докторантурі Інституту мовознавства імені О.О. Потебні Національної Академії наук України. У 2015 році захистив докторську дисертацію «Динамічні семантичні моделі перцептивної лексики в українській, польській та англійській мовах: зіставний аспект» зі спеціальності 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство. Автор монографій «Лінгвістика чуттєвого сприйняття: динамічні моделі в семантиці перцептивної лексики української, польської та англійської мов» (Рівне, 2014), «Лінгвістика експерієнцій: динамічні моделі в семантиці лексики чуттєвого сприйняття» (Рівне, 2011), навчального посібника «Contrastive Lexicology of the English and Ukrainian Languages» (Rivne, 2018), та понад 100 статей, надрукованих у наукових фахових виданнях України та інших держав. Член постійної спеціалізованої вченої ради Д 26.053.26, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 10.02.17 «Порівняльно-історичне і типологічне мовознавство»; 10.02.21 «Структурна, прикладна і математична лінгвістика». Член редакційної колегії наукового фахового видання «Наукові записки Національного університету «Острозька академія»: Серія «Філологія», наукового журналу «Літературознавчі студії» Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Коло наукових інтересів: германське, слов’янське і зіставно-типологічне мовознавство, когнітивна лінгвістика, функціональна лінгвістика, лінгвістична семантика.