Науковий ступінь – кандидат філологічних наук
Посада – доцент кафедри міжкультурної комунікації, теорії, історії та методики викладання зарубіжної літератури

Освіта: закінчила філологічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту ( 1993 – 1998рр.), аспірантуру Рівненського державного педагогічного інституту (1998 – 2001). Захистила кандидатську дисертацію на тему «Українська жіноча проза кінця ХХ – початку ХХІ ст.: проблеми генезису та поетики».

Сфера наукових зацікавлень: постколоніальні студії, гендерна критика, теорія масової культури, література кінця ХХ- ХХІ ст.

Дисципліни, які викладає:

• Історія зарубіжної літератури «Антична література»;
  • Історія зарубіжної літератури від Античності до поч. ХХІ ст.;
  • Історія зарубіжної літератури ХХ – поч. ХХІ ст.;
  • Теорія літератури.

Останні публікації:

1. Оздемір О. В. Крізь призму самоідентифікації: жіноча проза на межі ХХ–ХХІ століть: Монографія. – Харків: Майдан, 2016.
  2. Оздемір О. В. Наративна полімодальність як засіб ґендерної саморефлексії у книзі Ірен Роздобудько «Переформулювання» / О. В. Оздемір // Наукові записки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. Літературознавство. – Харків, 2015. – Вип. 1(80). – С. 169–185. (Index Copernicus).
  3. Оздемір О. В. Теоретичний аспект понять «жіноча література» та «жіноча проза» / О. В. Оздемір // Актуальні проблеми літературознавчої термінології: Науковий збірник / Відп. ред. Є М Васильєв.– Рівне: О.Зень, 2015. – С. 60-62.
  4. Гаврилюк Н. В., Оздемір О. В. Індивідуально-авторські номінації з компонентом «зоря» в українській поезії / Н. В. Гаврилюк, О. В. Оздемір // Актуальні проблеми філології та перекладознавства: збірник наукових праць. – Випуск десятий / головний редактор М.Є. Скиба; відповідальний за випуск М. М. Торчинський. – Хмельницький : ФОП Бідюк Є. І., 2016. – Том 1 (А–І). – С. 117-122.
  5. Оздемір О. В. «Заробітчанська проза» О. Драчковської / О. В. Оздемір // Наукові праці: Науково-методичний журнал. – Вип. 265. Т. 277. Філологія. Літературознавство. – Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім.Петра Могили, 2016 – С. 56-61.
  6. Оздемір О. В. Форми ego-наративної об’єктивації ґінопрозової non-fiction альтернативи (на матеріалі роману С. Андрухович “Сьомга”) / О. В. Оздемір // Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Філологічні науки. – Бердянськ, 2016.
  7. Оздемір О. В. Проблеми наратологічного аналізу мемуарно-автобіографічних жанрів / О. В. Оздемір // «Молодий вчений», ISSN 2304-5809, ISSN 2313‑2167. – 2018. (Index Copernicus).