Поліщук Наталія Олександрівна, кандидат філологічних наук, викладач.

Закінчила Львівський державний університет за спеціальністю «Філолог. Викладач української мови і літератури». У 2019 році захистила кандидатську дисертацію зі спеціальності 10.02.01 – українська мова у Львівському національному університеті імені Івана Франка (тема – «Термінолексика як джерело оновлення газетного тексту (на матеріалі газет перших десятиліть ХХІ ст.»; наук. кер. – докт. філ. наук, проф. Кочан І. М.). З 2005 до 2017 рр. – викладач української мови і літератури Дубенського коледжу культури і мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету. З 2018 до 2019 рр. – викладач української мови і літератури ВПЗ «Рівненський економіко-гуманітарний та інженерний коледж». З вересня 2021 року – викладач кафедри стилістики та культури української мови Рівненського державного гуманітарного університету.

Основні праці

Посібники, методичні рекомендації

Козіцька О. А., Поліщук Н. О. Українська мова (за професійним спрямуванням): зошит-практикум : навч.-метод. посіб. для студ. психолого-природничого факультету РДГУ. Рівне, 2021. 84 с. (Рекомендовано до друку на засіданні вченої ради РДГУ (протокол № 6 від 30 червня 2021 р.))

Статті

1. Поліщук Н. О. Актуалізація термінної лексики в мові сучасної преси. Вісник Львівського університету. Серія філологічна: зб. наук. пр. Львів : Львівський нац. ун-т імені Івана Франка. 2020. Вип. 72. С. 25–34.
  2. Поліщук Н. О. Лексичні засоби орозмовлення сучасної газетної мови. Термінологічний вісник: зб. наук. пр. Київ : Ін-т української мови НАНУ, 2021. Вип. 6. С. 270–276.
  3. Козіцька О. А., Поліщук Н. О. Види вправ на заняттях з української мови (за професійним спрямуванням) для студентів психологічних спеціальностей. Нова педагогічна думка : наук.-метод. журнал. Рівне, 2021. № 3 (107). С. 101–106.
  4. Козіцька О. А., Поліщук Н. О. Структурно-семантичні особливості української медичної термінології. Проблеми лінгвістичної семантики: VІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція (19 листопада 2021 року). Зб. мат-в. Рівне : РДГУ, 2021. С. 63–65.
  5. Поліщук Н. О. Термінологічна лексика у політичному контексті. Термінологічний вісник : зб. наук. пр. / відп. ред. проф. Л. О. Симоненко. Київ : Ін-т укр. мови НАНУ, 2009. Вип. VІІІ. С. 226–228.
  6. Поліщук Н. О. Військова лексика в політичному контексті (на матеріалах газет «Високий Замок», «Скриня»). Гуманітарна освіта в технічних вищих навчальних закладах: зб. наук. пр. ф-ту лінгвістики Гуманітарного ін-ту Нац. авіаційного ун-ту. Київ : ДП «Інформ. – аналіт. агентство», 2009. Вип. 18. С. 90–96.
  7. Поліщук Н. О. Термінологічна лексика в газетному тексті (на матеріалах газет «Високий Замок», «Газета по-українськи», «Скриня»). Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія «Проблеми української термінології». № 675. С. 165–170.
  8. Поліщук Н. О. Мистецька термінологічна лексика в газетному тексті (на матеріалах газет «Дзеркало тижня», «Газета по-українськи», «Високий Замок», «Скриня»). Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія «Проблеми української термінології». 2012. № 733. С. 216–222.
  9. Поліщук Н. О. Медична лексика в газетному тексті. Термінологічний вісник: зб. наук. пр. / відп. ред. В. Іващенко. Київ: Ін-т укр. мови НАНУ, 2013. Вип. 2 (2). С. 132–137.
  10. Поліщук Н. О. Комп’ютерна термінологічна лексика в засобах масової інформації (на матеріалах газет «Дзеркало тижня», «Українська правда», «Газета по-українськи», «Високий Замок»). Науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Серія: Філологічні науки. № 1 (250). С. 94–99.
  11. Поліщук Н. О. Термінологічна лексика Майдану (на матеріалах газет «Дзеркало тижня», «Українська правда», «Газета по-українськи», «Високий Замок»). Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія «Проблеми української термінології». 2014. № 791. С. 138–143.
  12. Поліщук Н. О. Інновації політологічного характеру в мові сучасної публіцистики (на матеріалах газет «Дзеркало тижня», «Українська правда», «Газета по-українськи», «Високий Замок»). Типологія та функції мовних одиниць: наук. журн. Луцьк: Східноєвроп. нац. ун-т. ім. Лесі Українки, 2016. №1(5). С. 141–150.
  13. Поліщук Н. О. Активність інноваційних процесів у словниковому складі сучасних мас-медіа. Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія «Проблеми української термінології». 2016. № 842. С.146–150.
  14. Поліщук Н. О. Лексика Майдану на сторінках української преси. Studia Ukrainica Posnaniensia. 2016. Zesz. ІV. С. 141–147.
  15. Поліщук Н. О. Структурно-семантичні модифікації суспільно-політичної лексики в новітніх засобах масової інформації. Наукова термінологія нового століття : теоретичні і прикладні виміри : зб. наук. пр. / відп. ред. Л. Д. Малевич. Рівне: НУВГП, 2016. С. 98–102.
  16. Поліщук Н. О. Запозичення як джерело поповнення словникового складу новітніх українських мас-медіа. Термінологічний вісник: зб. наук. пр. / відп. ред. Л. В. Туровська. Київ : Ін-т української мови НАНУ, 2017. Вип. 4. С. 103–109.