Козіцька Оксана Анатоліївна, кандидат філологічних наук, доцент.

Закінчила у 1995 р. філологічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту. У 2003 році захистила в Інституті мовознавства О. О. Потебні дисертацію зі спеціальності 10.02.01 – українська мова (тема – «Контаміновані складнопідрядні багатокомпонентні речення в сучасній українській мові»; наук. кер. – канд. філол. наук, доц. Шкарбан Т. М.). З 1999 – викладач, а з 2005 р. – доцент кафедри теорії і методик початкової освіти. З 2018 р. – доцент кафедри стилістики та культури української мови.

Автор понад 40 наукових праць, учасник міжнародних і всеукраїнських конференцій.

Розробила навчально-методичні матеріали до дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)».

Виконувала обов’язки члена журі обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для студентів і учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти (2019 р.).

У 2019-2021рр. здійснювала рецензування науково-дослідницьких робіт учнів-членів Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, виконувала обов’язки члена журі обласного етапу захисту науково-дослідницьких робіт учнів секції «Філологія».

Коло наукових інтересів: стилістичні функції складних багатокомпонентних речень у текстах різних стилів, проблеми української мови професійного спілкування.

Основні праці

Посібники, методичні рекомендації

Козіцька О. А. Контаміновані складнопідрядні багатокомпонентні речення в сучасній українській мові. Київ : Літера, 2003.

Українська мова (за професійним спрямуванням) : навчальний посібник для студентів нефілологічних спеціальностей закладів вищої освіти / Н. В. Шульжук, Л. М. Златів, О. М. Антончук, Н. П. Павлюк, Є. Л. Вокальчук, Н. В. Мушировська, О. А. Козіцька. Рівне, 2018. 144 с. (Рекомендовано до друку вченою радою Рівненського державного гуманітарного університету, протокол № 8 від 27 вересня 2018 року).

Козіцька О. А., Поліщук Н. О. Українська мова (за професійним спрямуванням): зошит-практикум : навч.-метод. посіб. для студ. психолого-природничого факультету РДГУ. Рівне, 2021. 84 с. (Рекомендовано до друку на засіданні вченої ради РДГУ (протокол № 6 від 30 червня 2021 р.))

Статті

1. Козіцька О. А., Поліщук Н. О. Види вправ на заняттях з української мови (за професійним спрямуванням) для студентів психологічних спеціальностей. Нова педагогічна думка : наук.-метод. журнал. Рівне : РОІППО, 2021. № 3 (107). С. 101–106.
  2. Козіцька О. А., Поліщук Н. ОСтруктурно-семантичні особливості української медичної термінології. Проблеми лінгвістичної семантики : матер. VІ Міжнар. наук.-практ. інтернет-конф. (19 листопада 2021 р.). Рівне : РДГУ, 2021. С. 63–65.
  3. Козіцька О. А. Вивчення контамінованих складнопідрядних багатокомпонентних речень. Українська мова. Теорія і практика : матеріали міжвуз. наук.-практ. конф. Донецьк : Донец. держ. ун-т, 1997. С. 67–69.
  4. Козіцька О. А. Проблеми вивчення контамінованих складнопідрядних речень. Суспільствознавчі науки і відродження нації : матеріали Міжнар. конф. Київ ; Луцьк : Волин. держ. ун-т ім. Лесі Українки, 1997. С. 59–61.
  5. Козіцька О. А. Особливості структури контамінованих складнопідрядних багатокомпонентних речень. Лінгвістичні студії : зб. наук. пр. Донецьк : Донец. держ. ун-т, 1998. Вип. 4. С. 62–65.
  6. Козіцька О. А. Речення з послідовною підрядністю і однорідною супідрядністю. Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. пр. Рівне : РДГУ, 1999. Вип. 7. С. 25–28.
  7. Козіцька О. А. Валентність частин і компонентів у контамінованих складнопідрядних багатокомпонентних реченнях. Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. пр. Рівне : РДГУ, 1999. Вип. 7. С. 14–16.
  8. Козіцька О. А. Складнопідрядні речення з однорідною і послідовною підрядністю. Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського. Серія «Філологія». Вінниця, 1999. № 1. С. 117–120.
  9. Козіцька О. А. Речення з подвійною супідрядністю і послідовною підрядністю. Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. пр. Рівне : РДГУ, 2000. Вип. 8. С. 21–24.
  10. Козіцька О. А. Про деякі особливості синтаксичної структури конструкцій з однорідною супідрядністю і послідовною підрядністю. Актуальні проблеми сучасної філології. Мовознавчі студії : зб. наук. пр. Рівне : РДГУ, 2001. Вип. 9. С. 17–21.
  11. Козіцька О. А. Особливості семантико-синтаксичної будови контамінованих складнопідрядних багатокомпонентних речень. Гуманітарний вісник Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г. Сковороди. Філологія. Переяслав-Хмельницький, 2003. С. 162–168.
  12. Козіцька О. А. Ізоморфізм контамінованих складнопідрядних багатокомпонентних речень із синтаксичними одиницями нижчого та вищого рівнів. Система і структура східнослов’янських мов : зб. наук. пр. Київ : Знання України, 2003. С. 12–16.