25 квітня 2025 року в арт-просторі художньо-педагогічного факультету РДГУ відбувся реквієм до 39-ої річниці пам’яті Чорнобильської трагедії "На Чорнобиль журавлі летіли..."
«Чорнобиль» – це слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції, це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять...
Під час заходу прозвучала тематична поезія та сольні виступи у виконанні здобувачів факультету музичного мистецтва Ольги Бабич та Єлизавети Ільїн (клас доцента Лілії Сверлюк).
Присутні студенти, студрада університету, викладачі та співробітники мали можливість нагадати собі хронологію подій страшної трагедії українського народу 26 квітня 1986 року завдяки відеоролику та текстовому матеріалу у виконанні ведучої Тетяни Сокіл.
Спогадами про квітень 1986 року поділився ректор університету, професор Роман Павелків, наголосивши, що врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі.
Пам'ятаймо про їх подвиг, ціною життя...
Присутні вшанували також хвилиною мовчання киян - жертв російського обстрілу.
"На Чорнобиль журавлі летіли,
З вирію вертались навесні.
Як сніжниця, попелище біле
Розвівалось в рідній стороні.
Там згоріли гнізда і гніздечка,
Поржавіла хвоя і трава,
Журавлина крихітна вервечка
Напиналась, наче тятива.
Не було ні стогону, ні крику,
Тільки пошум виморених крил.
Журавлі несли печаль велику,
Наче тінь невидимих могил.
Не спинились птиці на кордоні,
Де сягає атомна яса,
І дивився батько з-під долоні,
І ридала мати в небеса.
На Чорнобиль журавлі летіли,
З вирію вертались навесні"... Д. Павличко
Щиро вітаю вас із професійним святом — Всеукраїнським днем психолога!
Психолог — це фахівець, який працює з найтоншими струнами людської душі. Ваша професія — це покликання, що вимагає глибоких знань, безмежного терпіння, гуманізму та віри в силу слова, розуміння і підтримки.
Особливо в непростий для країни час, коли тисячі людей потребують емоційного відновлення, допомоги у подоланні втрат, тривоги чи посттравматичних станів, ваша робота є неоціненною. Ви допомагаєте зберегти внутрішню опору, підтримати дітей, студентів, воїнів, родини, кожного, хто звертається по підтримку.
Рівненський державний гуманітарний університет пишається своїми викладачами, випускниками та студентами спеціальностей у сфері психології, які щоденно утверджують цінності людяності, доброти й наукового підходу до душевного здоров’я.
Бажаю вам міцного здоров’я, професійного визнання, натхнення, віри в себе й добрих людей поруч. Нехай у вашому житті буде стільки ж світла, скільки ви даруєте іншим!
В.о. ректора Роман ПАВЕЛКІВ
Шановні колеги, студенти, друзі!
Щиро вітаю із найсвітлішим святом Христового Воскресіння!
Для кожного християнина Воскресіння Господнє є святом любові, добра й перемоги життя над смертю, а світла – над пітьмою! У цей день душу сповнює тиха радість, надія на добре майбутнє та непохитна віра в Господнє милосердя.
Світле Христове Воскресіння цьогоріч особливе: його святкуватимуть водночас християни всього світу. Для українців серед них – це ще один Великдень, затінений смутком чорної війни. Та не втрачаймо віри в переможне Добро, з вірою в серці здолаємо все!
Нехай Великодні свята стануть для нас усіх часом оновлення, зміцнення віри, відродження сподівань і духовного зміцнення.
Хай у кожну вкраїнську оселю зазирне тихий світлий янгол – відрадою, надією, благословенням.
Із Господньою благодаттю бажаю миру та єдності для української землі!
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!
- Людмила Шатковська, заступниця голови Рівненської обласної військової адміністрації;
- Роман Павелків, доктор психологічних наук, професор, в. о. ректора РДГУ;
- Олена Бобровська, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у Рівненській області, яка розповіла про впровадження програми на Рівненщині.


















21 квітня 2025 року за ініціативою проректора РДГУ з навчально-виховної роботи Ігоря Войтовича відділ інформаційного та мережевого забезпечення взяв участь у вебінарі щодо можливостей використання Elai в освітньому процесі. Захід було організовано Міністерством освіти і науки України. У межах цієї ініціативи викладачі нашого університету мають можливість отримати безкоштовні ліцензії для створення власних AI-відео у сервісі Elai.
Elai АІ – це платформа, яка дозволяє ввести текст і отримати відео з віртуальним диктором, який читає його (на різних мовах, включаючи українську, залежно від моделі). Можна вибирати аватари, мову, інтонацію і навіть додавати графіку.
В освітньому процесі РДГУ можливі такі варіанти використання сервісу Elai АІ:
• створення лекційних відео з поясненням історичних подій, літературних творів чи філософських концепцій;
• короткі науково-популярні ролики про українських мислителів, письменників або філософські ідеї;
• відео з моделюванням діалогів, диктантів або вправ з іноземної мови (особливо корисно для філологічного факультету);
• створення відео для соціальних мереж про студентське життя, дні відкритих дверей, міжнародні програми;
• відео з аватаром, яке супроводжується субтитрами або озвученням – для студентів із вадами слуху або зоровими труднощами.
Для отримання персональних ліцензій Elai викладачі РДГУ мають заповнити онлайн-форму за цим посиланням: https://mooc4ua.online/f/elai.
За детальною інформацією можна звернутися у відділ інформаційного та мережевого забезпечення за адресою вул. С. Бандери, 12, каб. 14 або за ел. адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Корисні посилання:
• Лінк на сайт Elai АІ: https://elai.io/
• Лінк на вебінар 21.04.2025 р: https://www.youtube.com/watch?v=wWn2cJowNxE