У 1980 р. закінчила Ровенський державний інститут культури за спеціальністю «Культурно-освітня робота».

У 2002 р. захистила дисертацію «Формування дозвіллєвої культури молодших школярів засобами дитячого фольклору» (на матеріалі Західного Полісся України)» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.06 «Теорія, методика та організація культурно-просвітньої діяльності».

У 1991–1999 рр. – викладач кафедри культурології Рівненського державного інституту культури. У 2000–2003 рр. – старший викладач; 2004–2012 рр. – доцент кафедри культурології Рівненського державного гуманітарного університету. З 2013 р. – доцент кафедри документальних комунікацій (після реорганізації – кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи).

Коло наукових інтересів: корпоративна та офісна культура, формування інформаційно-культурного простору Західного регіону України, інноваційні технології підготовки фахівців-документознавців у ЗВО.

Посилання на наукові профілі: https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=list_works&hl=uk&user=7oGikwkAAAAJ (Google Scholar).

https://orcid.org/0000-0002-0757-8863 (ORCID).

Основні дисципліни, що викладаються:

Організація представницьких заходів

Патентознавство, стандартизація і сертифікація

Інноваційні процеси в ДІС

Професійна культура документознавця

Прикладна аналітика

Проблематика наукової діяльності Черніговець Т. І. за останні роки розкривається в її публікаціях:

1. Черніговець Т.І. Дозвілля як важлива сфера оптимізації професійної підготовки студентів в умовах ВНЗ / Т.І.Черніговець // Нова пед. думка. – 2016. – № 3. – C. 102–107.
  2. Черніговець Т.І. Комунікативна підготовка студентів у ВНЗ: психолого-педагогічний аспект / Т.І. Черніговець, К.В. Джеджера // Наукові записки : зб. наук. пр. НУ «Острозька академія». Серія «Психологія». – 2016. – Вип. 4. – С. 82–92.
  3. ЧерніговецьТ.І. Формування естетичної культури майбутніх офісних працівників у ВНЗ / Т.І. Черніговець // Нова пед. думка. – 2016. – № 1. – C. 104–108.
  4. Черніговець Т.І. Формування креативності майбутніх офісних працівників у процесі професійної підготовки в закладах вищої освіти / Т.І. Черніговець // Нова пед. думка. – 2018. – № 2. – С. 25–29;
  5. ЧерніговецьТ.І. Особистісна реалізація студентів у позааудиторній діяльності (на прикладі РДГУ) / Т.І. Черніговець, К.В. Джеджера // Нова пед. думка. – 2020. – №1. – С. 106–110.
  6. Черніговець Т. І. Художньо-масова практика клубних закладів як фактор оптимізації дозвіллєвого простору регіону / Т.І. Черніговець // Синергія в культурному просторі сучасності : матеріали Міжнарод. наук.-практ. конф. (м. Київ, 29 берез. 2018 р.). – Київ : КНУКіМ, 2018. – С. 158–162.
  7. Черніговець Т.І. Документні ресурси – важливий чинник діяльності дитячих будинків сімейного типу / Т .І. Черніговець // Людина і суспільство : економічний та соціокультурний розвиток : матеріали УІІ Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Рівне, 28 берез. 2019 р.). – Рівне, РІ ВМУРоЛ «Україна», 2019. – С. 57–60.
  8. Черніговець Т.І. Інформаційно-рекламна діяльність ЗВО як компонент маркетингових технологій / Т .І. Черніговець // Університет і школа: перспективи співпраці : зб. тез Міжнарод. наук.-практ. конф . (м. Рівне, 11–12 квіт. 2019 р.). – Рівне : НУВГП, 2019. – С. 85–87.
  9. Черніговець Т.І. Інформаційно-комунікаційна діяльність місцевих органів державної влади (на прикладі Рівненської районної ради) / Т .І. Черніговець // Людина і суспільство : економічний та соціокультурний розвиток : науковий збірник матеріалів VІІІ Всеукраїн. наук.-практ. заочн. конф. (м. Рівне, 6 квіт. 2020 р.). – Рівне : РІ університету «Україна», 2020. – С. 68–75.
  10. Черніговець Т.І Підготовка менеджерів соціокультурної діяльності в закладах вищої освіти: становлення, реалії та перспективи / Т .І. Черніговець // Традиції та інновації в підготовці фахового молодшого бакалавра сфери культури і мистецтва : тези доп. І Всеукр. очно-заочн. наук.-практ. конф. (23–24 квіт. 2020 р.). – Гадяч : Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського, 2020. – С.132–139.