Закінчила Рівненський державний інститут культури за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія».

З 1995 р. – викладач кафедри бібліотекознавства та інформатики.

З 1999 р. – викладач кафедри документальних комунікацій (після реорганізації – кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи). З 2016 р. – доцент кафедри документальних комунікацій (після реорганізації – кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи).

Упродовж 2008–2013 рр. – пошукувач кафедри культурології та інноваційних культурно-мистецьких проектів НАКККіМ.

У 2015 р. захистила дисертацію «Діалог як детермінанта міжкультурної взаємодії» за спеціальністю 26.00.01 – «теорія та історія культури» та здобула науковий ступінь кандидата культурології.

Коло наукових інтересів: міжкультурна взаємодія.

Посилання на наукові профілі: https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=new_articles&hl=uk&imq=

https://www.nakkkim.edu.ua/images/vidannya/Mystetstvoznavchi_zapysky/MZ_30_2016.pdf#page=147 (Google Scholar).

https://orcid.org/0000-0001-9901-0337 (ORCID).

Основні дисципліни, що викладаються:

Аналітико-синтетичне опрацювання інформації

Документно-інформаційні комунікації

Організація і управління діяльністю інформаційних установ

Інформаційний менеджмент

Інтернет-технології та ресурси

Проблематика наукової діяльності Бучковської О. Ю. за останні роки розкривається в її публікаціях:

1. Бучковська О. Ю. Міжкультурна компетентність в контексті інтернаціоналізації вищої освіти / О. Ю. Бучковська // Мистецтвознавчі записки : зб. наук. пр. – 2016. – № 30. – С. 178–186.
  2. Бучковська О. Ю. Електронне урядування як основа взаємодії держави та суспільства в Україні [Електронний ресурс] / О.Ю. Бучковська, О.В. Веремчук //Державне управління: удосконалення та розвиток. – 2020. – № 3. – Режим доступу: http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=1600. – Назва з екрана. – У співавт.
  3. Бучковська О. Ю. Реалізація стратегії партнерства в українсько-польському міжкультурному співробітництві / Бучковська О. Ю.// Україна між Польщею та Росією : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., приуроченої до 330-ї річниці Вічного миру (1686) і 350-ї річниці Андрусівського перемир‘я (1667) (23 грудня 2016 р., м. Київ) / упоряд. Є. М. Луняк ; Музей гетьманства. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2016. – С. 244–252.
  4. Бучковська О. Культурна спадщина та проблеми її збереження / О. Бучковська // Сучасна гуманітаристика : зб. матеріалів ІV Міжнар. Наук.-практ. інтернет-конф., 14 листоп. 2017 р. – Переяслав- Хмельницький, 2017. – Вип. 4. – С.100–103.
  5. Бучковська О. Європейські цінності у контексті міжкультурної комунікації / О. Бучковська // Соціальні комунікації : теорія і практика сучасної науки : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., м. Київ, 4–5 трав. 2018 р. – Київ : Таврійський нац. ун-т ім. В. І. Вернадського, 2018. – С. 78–84.
  6. Бучковська О. Міжкультурний контекст інтернаціоналізації вищої освіти / О. Бучковська // Тенденції та перспективи розвитку науки в умовах глобалізації : зб. матеріалів Міжнар. наук. інтернет-конф., 25 груд. 2018 р. – Переяслав-Хмельницький :ДВНЗ «Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Григорія Сковороди», 2018. – Вип. 42. – С. 102–105.
  7. Бучковська О. Електронний документ у формуванні фонду культурної спадщини комунікації / О. Бучковська // Культурні та мистецькі студії ХХІ століття: науково-практичне партнерство : зб. матеріалів Міжнар. симпозіуму, присвяченого 50-річчю НАКККіМ, 6 черв. 2019 р., м. Київ. – Київ, 2019. – С. 195–198.
  8. Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи з дисципліни «Аналітико-синтетична переробка інформації» для студентів спец. 6.020105 «Документознавство та інформаційна діяльність» заочної форми навчання / уклад. : О. Ю. Бучковська. – Рівне : РДГУ, 2016. – 28 с.
  9. Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи з дисципліни «Аналітико-синтетична переробка інформації» :для студентів спец. 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» спеціалізації «Документознавство та інформаційна діяльність» заочної форми навчання / уклад. О. Ю. Бучковська. – Рівне : РДГУ, 2017. – 42 с.
  10. Методичні рекомендації до виконання самостійної роботи з дисципліни «Електронне документознавство» / уклад. О. Ю. Бучковська. – Рівне : РДГУ, 2019. – 14 с.