Закінчила Східно-Сибірський державний інститут культури за спеціальністю «Бібліотекознавство і бібліографія масових і наукових бібліотек».

В 2002 р. захистила дисертацію «Документ і книга в системі соціальних комунікацій» на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.08 «Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство».

З 1979 р. – доцент, у 1987–93 рр. – зав. кафедри, з 1995 р. – професор кафедри бібліографознавства Рівненського державного інституту культури (РДІК), з вересня 1998 р. – професор кафедри бібліотекознавства і бібліографії РДІК, з вересня 1999 р. – професор кафедри бібліотекознавства і бібліографії РДГУ, з вересня 2015 р. – професор кафедри бібліотечної справи (після реорганізації – кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи).

Швецова Г. М. є членом редколегій наукового журналу «Бібліотекознавство. Документознавство. Інформологія» Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, м. Київ, а також періодичних збірників наукових праць – «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії» та «Слов’янський вісник» Рівненського державного гуманітарного університету; «Волинські історичні записки» Житомирського державного університету імені Івана Франка; «Вісник Харківської державної академії культури» (Серія «Соціальні комунікації»).

Коло наукових інтересів: теоретико-методологічні засади науки про документ, питання історії та типології книгознавчих періодичних видань, типології книги, класифікації бібліографічних посібників, типології документа як об’єкта бібліографії, теорії документа і документознавства, розвитку бібліографії і бібліотечної справи в Україні.

Посилання на наукові профілі: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=YqEYc1IAAAAJ (Google Scholar).

https://publons.com/researcher/3230389/galina-shvetsova/ (Web of Science (WoS)).

http://orcid.org/0000-0002-9842-6581 (ORCID).

Основні дисципліни, що викладаються:

Документознавство

Теорія інформаційних потоків та інформаційна евристика

Автор біля 200 наукових та навчально-методичних публікацій, активний учасник фахових дискусій міжнародних та всеукраїнських конференцій.

Проблематика наукової діяльності Швецової Г. М. за останні роки розкривається в її публікаціях:

1. Швецова-Водка Г. М. Загальне бібліографознавство. Бібліографічні ресурси України : навч. посіб. для студентів спеціальності 029 «Інформ., бібл. та архів. справа» / Г. М. Швецова-Водка ; Рівнен. держ. гуманітар. ун-т. – Київ : Кондор-Видавництво, 2017. – 220 с. – ISBN 978-617-7458-27-1.
  2. Швецова-Водка Г. Н. Документ в теории документальной информации Е. А. Плешкевича / Швецова-Водка Г. Н.// Науч.-техн. информ. Сер. 1, Орг. и методика информ. работы / ВИНИТИ РАН. – 2015. – № 1. – С. 27–34. (Версія видання у перекладі включена до міжнародних систем цитування Scopus, Springer, WoS (ESCI).
  3. Швецова-Водка Г. Н. Документоведение в библиотечно-библиографическом измерении: размышления над учебником / Г. Н. Швецова-Водка // Науч. и техн. б-ки. – 2016. – № 7. – С. 78–91 (Журнал включено до наукометричної бази даних «Emerging Sources Citation Index» Web of Science Core Collection).
  4. Швецова-Водка Г. Н. Справочно-библиографическое обслуживание: терминологический аспект / Г. Н. Швецова-Водка, З. В. Романуха // Науч. и техн. б-ки. – 2016. – № 3. – С. 71–84 (Журнал включено до наукометричної бази даних «Emerging Sources Citation Index» Web of Science Core Collection).
  5. Швецова-Водка Г. Н. Учение о библиосфере – новый вклад в библиотечно-информационную науку / Г. Н. Швецова-Водка // Библиосфера. – 2017. – № 1. – С. 3–9. – DOI: 10.20913/1815-3186-2017-1-3-9.
  6. Швецова-Водка Г. Н. Ноосферная тематика в документологии/ Г.Н. Швецова-Водка // Науч. и техн. б-ки. – 2018. – № 9. – С. 92–105 (Журнал включено до наукометричної бази даних «Emerging Sources Citation Index» Web of Science Core Collection).
  7. Швецова-ВодкаГ. М. Науково-допоміжна бібліографія в діяльності універсальних бібліотек усеукраїнського рівня національної системи НТІ України / Г. М. Швецова-Водка // Вісн. Харків. держ. акад. культури. Сер.: Соціал. комунікації. – 2017. – Вип. 50. – С. 112–123.
  8. Швецова-Водка Г. Рекомендаційна бібліографія в Україні на початку XXI ст. / Г. Швецова-Водка // Бібл. вісн. – 2017. – № 1. – С. 11–16.
  9. Швецова-Водка Г. Бібліотекознавство в системі наук ноокомунікологічного циклу: термінологічний аспект / Г. Швецова-Водка // Бібл. вісник. – 2019. – № 5. – С. 3–12.
  10. Швецова-Водка Г. Інфосфера як складник ноосфери / Г. Швецова-Водка // Вісн. Кн. палати. – 2019. – № 6. – C. 10–13.