Кафедра народно-інструментального виконавства факультету музичного мистецтва РДГУ створена у 2024 році на базі реорганізованих структурних підрозділів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету – кафедри гри на музичних інструментах і кафедри народних інструментів. Під керівництвом доктора філософії, доцента кафедри Дмитра МАЗУРА викладачі кафедри здійснюють підготовку бакалаврів та магістрів у галузі мистецької освіти за спеціальностями:
- А4 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво);
- В5 Музичне мистецтво.
Освітній процес на кафедрі у 2024–2025 навчальному році забезпечують 13 штатних викладачів, 2 викладачі-сумісники, 1 концертмейстер та 1 концертмейстер-сумісник, а саме:
- доктор філософії, доцент кафедри, завідувач кафедри Мазур Д.В.;
- кандидат педагогічних наук, доцент Тарчинська Ю.Г.;
- кандидат педагогічних наук, доцент Прокопчук В.І.;
- кандидат педагогічних наук, доцент Буцяк В.І.;
- кандидат педагогічних наук, доцент Григорчук І.С.;
- заслужений працівник культури, професор Корейчук М.П.;
- кандидат педагогічних наук, доцент Яковенко Л.П.;
- доцент кафедриТурко Н.Є.;
- заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України, професор Мельничук С.Ф.;
- заслужений працівник культури України, професор Димченко С.С.;
- кандидат мистецтвознавства, доцент Трофимчук О.І.;
- відмінник освіти України, старший викладач Турчин Г.П.;
- старший викладач Горіна Л.І.;
- викладач-сумісник Саморядова К.І.;
- викладач-сумісник Мамона О.І.;
- концертмейстер Макієвська Н.М.;
- концертмейстер-сумісник Мазур А.Ф.
Колективом кафедри успішно вирішується комплекс завдань фахової підготовки здобувачів вищої освіти відповідно до сучасних вимог організації освітнього процесу, реалізується науково-методична, пошукова та творча діяльність, створюються належні умови для самореалізації і саморозвитку академічної спільноти.
Викладачі кафедри систематично проходять стажування у ЗВО України та Європи, підтримуючи тісні професійні зв’язки з викладачами Волинського національного університету імені Лесі Українки (м. Луцьк), Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (м. Кам’янець-Подільський), Університеті Гуманістично-Природничому імені Яна Длугоша (м. Ченстохова, Польща), Інституті гуманітарних та соціальних наук Вроцлавської політехніки (м. Вроцлав, Польща), Куявський університет у Влоцлавеку (м.Влоцлавек, Польща) та ін.