Кафедра історії, теорії музики та методики музичного виховання утворилась шляхом реорганізації кафедри історії, теорії музики та гри на музичних інструментах у 1991 р. і є одним із структурних підрозділів Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету (музично-педагогічний освітній напрям). Колектив кафедри  забезпечує навчально-виховний процес підготовки  бакалавра та магістра за  спеціальностями:

  • 014 - Середня освіта (Музичне мистецтво), ОПП з якої була акредитована НАЗЯВО у 2020 р.
  • 014 Середня освіта (Музичне мистецтво. Психологія)
  • 025 – Музичне мистецтво,
  • 012 – Дошкільна освіта,
  • 013 – Початкова освіта,
  • 026 – Сценічне мистецтво.

З 2020 н.р. на кафедрі працюють 5 викладачів та методист Федорова А.М. (з 2019р.). Усі викладачі мають наукові звання та ступені.  3 з них - випускники РДГУ.

За час існування кафедри намітилась стійка тенденція зростання наукового цензу:  від 41% у 2013 – 2014 н.р. до 100% у 2021 – 2022 н.р.

У 2020 р. ст. викл. Крусь О.П. була захищена дисертація кандидата педагогічних наук «Національне виховання майбутніх учителів музики засобами народнопісенної творчості» (спеціальність 13.00.07 – теорія і методика виховання).

Сьогодні мета діяльності кафедри - якісна академічна та професійна підготовка фахівців Нової української школи в умовах викладання дисциплін музично-теоретичного та методичного циклів. Тому викладачі кафедри здійснюють різнопланову навчально-методичну, наукову та виховну роботу:

  • Беруть участь в діяльності лабораторії музичного виховання регіонального рівня, тимчасового науково-дослідного колективу (ТНДК) учителів музичного мистецтва з теми «Технологія колективного музикування як спосіб самовираження учнів у музичній діяльності» (на базі РОІППО-РДГУ, наукове керівництво доц. Гумінської О.О. Наказ УОН РОДА від 24.10.2017р. №459 2017-2021 рр.), що плідно вирішують проблему підвищення ефективності музичної освіти регіону. Зокрема, спільно з провідними науковцями МОН України досліджують шляхи розвитку діяльнісної особистості засобами музики, активізації творчого самовираження школяра, особливості педагогічного керівництва процесом учнівського музикування на елементарних музичних інструментах та ін. Члени зазначених науково-методичних осередків разом із студентами кафедри збагачують сучасну практику шкільної мистецької освіти Рівненщини та України. Таким чином, відповідно до вимог часу кафедра включена у постійне системне професійне спілкування із стейкхолдерами у режимі «студент-вчитель-викладач».
  • Плідним є науковий діалог членів кафедри з провідними вченими України та зарубіжжя, вчителями інтегрованого курсу Мистецтво, учнями-членами  шкільної МАН Рівного та України,  з працівниками Палацу дітей та молоді м. Рівного, викладацькими колективами вишів України та ін.
  • У 2016 – 2017р.р. студенти кафедри під керівництвом доц. О.О.Гумінської здійснили укладання та видання збірок авторських пісень співачки-волонтерки Х.Панасюк «Сили добра «Україно, піднімись з колін».
  • У 2017 р. студенти кафедри здобули гранти на популяризацію власної творчості (в рамках в конкурсу студентських науково-творчих проектів за матеріальної підтримки програми Роберта Гіффорда «РОТАРІ - талановитій молоді Рівненщини», керівники - доц. О.О.Гумінська, доц. Т.Ю.Прокопович).
  • Значний резонанс отримали міжвузівська та міжнародна науково-практичні конференції «Мистецька освіта та розвиток творчої особистості» (2015 – 2019р.р.), активними учасниками яких виступили викладачі кафедри.
  • Набуттю наукового досвіду здобувачів освіти сприяють щорічні Всеукраїнські наукові читання «Інновації у музичній освіті та мистецтві», започатковані доц. Прокопович Т.Ю. (куратор студентського наукового товариства Інститут мистецтв РДГУ).
  • Особистісно-професійній реалізації студентів спряють ініційовані доц. Т.Ю. Прокопович науково-творчі проєкти і конкурси, присвячені ювілейним датам діячів світової та української культури (250-річчя Л. ван Бетховена, 150-річчя Лесі Українки, 180-річчя М.В. Лисенка, 300-річчя Г. Сковороди та ін.)

Back to top