Крижановська Т.І.,
кандидат педагогічних   наук, доцент,
завідуюча кафедри історії, теорії музики та
методики музичного виховання Інституту
мистецтв РДГУ, член оргкомітету
«Всеукраїнського конкурсу піаністів. Рівне-2019»

«Всеукраїнський конкурс піаністів. Рівне – 2019»: підсумки та перспективи

Історія.

10-11 травня 2019 року в Інституті мистецтв РДГУ відбувся «Всеукраїнський конкурс піаністів. Рівне – 2019». Заснований у 2018 році Інститутом мистецтв РДГУ та Рівненським обласним відділенням Національної всеукраїнської музичної спілки (асоціацією діячів фортепіанної музики), кафедрами естрадної музики, гри на музичних інструментах РДГУ у форматі Регіонального відкритого конкурсу піаністів, підтвердив своє важливе значення у розвитку фортепіанного мистецтва нашого регіону.

Мета.

За словами директора конкурсу В. І. Буцяк «конкурс передбачає виявлення та підтримку талановитих виконавців, обмін творчим досвідом, сприяння зростанню виконавської майстерності учнів, студентів, викладачів, концертмейстерів закладів музичної освіти України, утвердження престижу вітчизняної фортепіанної школи; популяризацію фортепіанного мистецтва».

Наші учасники-конкурсанти.

Географія конкурсантів впевнено перетнула кордони Рівненської області, сягнувши Київської, Хмельницької, Волинської, Тернопільської, Львівської, Закарпатської, Вінницької областей. До нас завітали 136 молодих виконавці із Києва, Луцька, Львова, Ужгорода, Вінниці та інших міст.

Діапазон досвідченості конкурсантів охопив категорії  з учнів, студентів концертмейстерів спеціалізованих і вищих мистецьких навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, зокрема: Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова, Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету, Вінницького коледжу культури і мистецтв імені М.Леонтовича, Рівненського музичного училища РДГУ, Львівської середньої спеціалізованої музичної школи–інтернату імені С.Крушельницької та ін.

Програма.

Конкурсне змагання відбувалось у номінаціях «фортепіано соло» та «концертмейстер» (остання є новацією цього сезону).Відповідно до конкурсних вимог, учасники 1 та 4 категорій виконували два різнохарактерних твори. Конкурсанти 2 та 3 категорій змагалися у два тури. В умовах першого туру ними виконувалися твори великої форми та українського композитора, а на другому – віртуозний твір та п’єса композитора ХХ-ХХІ ст.

Від європейської барокової музики до різнонаціональної музики сучасності - така стильова «траєкторія» представлених програм підтвердила відому мудрість: для музичного таланту не існує перешкод  ні у часі, ні у просторі…

Журі.

Виконавську майстерність конкурсантів оцінювало авторитетне журі з різних регіонів України у складі: кандидата педагогічних наук, доцента кафедри естрадної музики Інституту мистецтв РДГУ Даюк Ж.Ю., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри гри на музичних інструментах Інституту мистецтв РДГУ Яковенко Л.П., кандидата педагогічних наук, доцента кафедри гри на музичних інструментах Інституту мистецтв РДГУ Тарчинської Ю.Г., викладача-методиста, завідуючої фортепіанним відділом Рівненського музичного училища РДГУ Вишневської І.П., старшого викладача КЗ «Рівненська дитяча музична школа №2» Петрухіної А.В., викладача ПСМНЗ «Нетішинська міська школа мистецтв» Голяницької О.Б., викладача-методиста вищої категорії Броварської міської дитячої школи мистецтв Шибанової С.Ю.

Очолили журі Закопець Л.С. – заслужений діяч мистецтв України, Ambasador kultury polskiei, старший викладач-методист Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С. Крушельницької і Легкун О.Г. – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри мистецьких дисциплін та методик їх викладання Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка. Журі  відзначило інтерпретаційну яскравість, високі технічні можливості, сценічно-виконавську досвідченість конкурсантів.

Наші партнери та меценати.

Реалізація цього мистецького проекту була би неможливою без підтримки ректора РДГУ, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Постоловського Р.М., проректора РДГУ, доктора педагогічних наук, професора Пелеха Ю.В., директора Інституту мистецтв РДГУ, доктора педагогічних наук, професора Сверлюка Я.В., заслуженого працівника культури України, відмінника освіти України, професора, голови Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки Пастушенка А.С., а також партнерів конкурсу - Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С.Крушельницької (директор - Закопець Л. М.), КЗ         « Рівненська дитяча музична школа №2» (директор- Климчик С. В.).

Фінансову допомогу для нагородження переможців надали  компанія «Бехштейн», а також депутат міської ради Євтушенко С. І. та приватний підприємець Кльонова Л. Г.

Підсумки та результати.

«В кожній людині є сонце. Тільки дайте йому світити»,- вважав великий Сократ. Сподіваємось, що «Всеукраїнський конкурс піаністів. Рівне – 2019»  виконав цю важливу місію.