22-28 жовтня 2018 року

увесь світ відзначатиме

 МІЖНАРОДНИЙ ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

 Відкритий доступ (англ. Оpen Access (OA)) – це безкоштовний, швидкий, постійний, повнотекстовий доступ у режимі реального часу до наукових та навчальних матеріалів, що реалізовується для будь-якого користувача у глобальній інформаційній мережі.

 

Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу

проходитиме під гаслом

«Designing Equitable Foundations
        for Open Knowledge
»  -

«Створення рівних умов для відкритих знань».

  

Ця акція, ініційована Коаліцією наукових видавництв та академічних ресурсів (SPARC),  отримала підтримку в усьому світі. Вона надає можливість краще ознайомитись з перевагами, які надає  Відкритий Доступ, обмінятися досвідом, ідеями.  У той час, як уряди, організації, які фінансують дослідження, університети, видавництва, бібліотеки та дослідники все більше схвалюють політику й практику відкритості, її реальне запровадження ще не завершилось. Цьогорічна тема Тижня закликає всіх охочих обговорювати та планувати створення нових відкритих платформ, одночасно забезпечуючи їх інтегрованість, збалансованість та здатність задовольняти потреби світової спільноти з урахуванням усього її розмаїття.

  Бібліотеки є одними з найактивніших прихильників акції Відкритого Доступу, адже він усуває будь-які перешкоди на шляху доступу до інформації.

 Наукова бібліотека Рівненського державного гуманітарного університету теж долучається до цієї  акції.

Як один із засобів Відкритого Доступу бібліотека пропонує власний веб сайт.

До послуг користувачів:

-     електронний каталог  фонду наукової бібліотеки РДГУ  та бібліографічні бази даних, серед яких наукові праці викладачів РДГУ; автореферати дисертацій, що надходять до наукової бібліотеки; рідкісні і цінні видання наукової бібліотеки; видання на іноземній мові; періодичні видання наукової бібліотеки РДГУ;

-    реферативна база статей зі збірників наукових праць РДГУ: «Інноватика у вихованні», «Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку», «Оновлення змісту, форм та методів навчання і виховання в закладах освіти», «Психологія: реальність і перспективи» (доступ на сайті наукової бібліотеки РДГУ);

-    повні тексти бібліографічних та біобібліографічних покажчиків, інформаційно-методичних, практичних посібників та інших видань, які були підготовлені до друку та видані науковою бібліотекою;

-   надання консультацій користувачам щодо реєстрації та користування Міжнародною наукометричною базою Scopus;

-    перелік міжнародних наукометричних баз даних, що допомагають викладачам університету у визначенні цитувань наукових праць;

-   повнотекстова база даних «Наукова періодика України» (надає доступ до наукових фахових журналів);

 -    віртуальні (тематичні) виставки літератури.

 

 

 

 

 

10 жовтня 2018 року на спортивному майданчику РДГУ пройшов традиційний спортивно-розважальний захід «Козацькі забави» – присвячений Покрові Пресвятої Богородиці, Дню Захиснику України, Дню українського козацтва та річниці створення української повстанської армії (УПА).

У змаганнях прийняли участь студенти педагогічного факультету спеціальностей: «Фізична культура і спорт», «Фізичне виховання», «Середня освіта (фізична культура)» та «Здоров’я людини».

Організаторами змагань – магістри спеціальності «Середня освіта (фізична культура)» та професорсько-викладацький склад кафедри теорії і методики фізичного виховання.

За результатами змагань команди посіли наступні місця:

  • 1 місце – команда першого курсу «Гендери»
  • 2 місце – команда четвертого курсу «Червона калина»
  • 3 місце – команда третього курсу «Непереможні»
  • 3 місце – команда другого курсу «Перлина»

11.09.2018 року кафедра теорії і методики фізичного виховання відзначила свято «День працівника фізичної культури і спорту». Традиційно, в цей святковий день, викладачі кафедри провели флешмоб – інтенсивна розминка під запальну музику, участь у якій взяло понад сто студентів педагогічного факультету. Головна метою заходу було привернути увагу та підвищити значущість спорту в навчальних закладах незалежно від підпорядкування та залучити до своїх лав прихильників здорового способу життя, сприяти його популяризації і розвитку. Рухомий спосіб життя, фізична культура і спорт є надійним джерелом доброго настрою і оптимізму, здоров'я і довголіття!

Студенти та викладачі художньо-педагогічного факультету привітали зі святом Покрови та Днем захисника Вітчизни ветеранів війни та учасників бойових дій, які перебувають на лікуванні в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни. Творчі колективи кафедри хореографії (ансамбль бального танцю "Флеш" - керівник заслужений діяч мистецтв України, доцент кафедри хореографії РДГУ, Роман Гриценюк; ансамбль народного танцю " Візерунки" - керівник старший викладач кафедри хореографії РДГУ, Володимир Гордєєв; ансамбль сучасної хореографії "Нео-данс"  - керівник доцент кафедри хореографії РДГУ, Роксана Горбачук) та солісти Юлія Кириченко , Марта Приймачук, , Ангеліна Бурчак (студенти художньо-педагогічного факультету) подарували глядачам хороший настрій та частинку своєї душі.
Щиро вдячні за теплий прийом, гучні оплески та схвальні відгуки усім глядачам.
Дякуємо Вам, наші Захисники!

Студенти педагогічного факультету спеціальностей «Фізична культура і спорт», «Фізичне виховання», «Середня освіта (фізична культура)» та «Здоров’я людини» взяли участь Всесвітньому дні ходьби. Він традиційно проходив у форматі орієнтування у місті. Учасникам запропонували взяти участь у квесті, завданням якого було знайти, орієнтуючись по карті, ряд спортивних магазинів, які зголосилися бути контрольними пунктами.

Основним стимулом до участі у цій прогулянці була лотерея, що розігрувалася серед учасників заходу, котрі успішно виконали завдання. Лоти для неї надали, знову ж таки, заклади, що зголосилися стати об’єктами квесту: магазин туристичного спорядження «Gorgany», веломагазин «RIVELO» та спортивні магазини «Sport-Prim», «Спорт-С» та «ІНКОВ».

Під час лотереї розігрувався різноманітний спортивний інвентар та інші речі, потрібні для занять фізичною культурою та спортом.  

Варто зазначити, що спортивний інвентар отримало ряд і наших студентів.

11 вересня в Рівненському державному гуманітарному університеті відбувся Всеукраїнський фестиваль «Здорова молодь – здорова нація». Цей захід був проведений в рамках «Олімпійського тижня», ініціатором якого є Національний олімпійський комітет України. Організаторами даного заходу були Відділенням НОК України в Рівненській області за підтримки комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради та викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання.

Учасниками цьогорічного фестивалю стали студенти педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету. Перед початком змагань для них провели інтенсивну розминку під ритмічну музику. Розігрівшись студенти перейшли до змагань в трьох дисциплінах: настільному тенісі, дартсі та «крокеті». Останній конкурс для всіх видався найскладнішим. Тут кожному учаснику потрібно було разом з футбольним м’ячем якомога швидше пройти вісім спеціальних воріт, при цьому здійснивши мінімальну кількість ударів по м’ячу.

Всі завдання виконували окремо хлопці та дівчата. За підсумком конкурсів перемогу у своїх категоріях здобули  Шандрук Володимир та Янок Наталія. По завершенні вони були нагороджені призами від організаторів, серед яких найцінніший – право представити  Рівненську  область на Всеукраїнських змаганнях «Здорова молодь – здорова нація», які цього року пройдуть в м. Київ.

 

Back to top