Національне агентство провело шостий семінар із серії «Сучасний стан системи забезпечення якості вищої освіти в Україні: виклики та перспективи» на базі Національного університету “Острозька академія”. В якому взяли участь працівники навчально-методичного відділу (ліцензування та акредитації), гаранти, завідувачі кафедр, працівники центру якості освіти  та отримали сертифікати.

8 січня у Бібліотеці на Лебединці викладачі кафедри української мови взяли участь у презентації ювілейного 35-го випуску літературно-краєзнавчого журналу "Погорина", який видає Рівненська організація Національної спілки письменників України. Збірник представили упорядники, автори та його засновник - відомий письменник Євген Шморгун. Філологи також мали приємну нагоду поспілкуватися з очільницею місцевого письменницького осередку Іриною Свахою, щоб окреслити проєкти в рамках Угоди про співпрацю.

 

Святкове Новоріччя  - 2025 традиційно  подарувало мешканцям та гостям Рівного чар поліських колядок. У контексті мистецького фольклорного проєкту до 85-річчя Палацу дітей та молоді,  5 січня дзвінко звучав знаний в Україні та за її межами, популярний гурт «Джерело» (керівник доц. Цапун Р.В., кафедра музикознавства, фольклору та музичної освіти). Він долучився до неперевершеної магії різдвяної казки. виконавши  піснеспіви, співані  ще нашими  предками…

…Язичницька богиня Коляда, щорічно народжуючи Божича-Сонце, зміцнювала віру слов’ян у вічність, нездоланність життя.

Нині святкова коляда від «Джерела», знаменуючи початок нового року, вселяє у наші серця віру у торжество миру, світла, справедливості.

Коляд, коляд, коляда,

Хай обходить вас біда.

І нехай на ваш поріг

Прийде радість в Новий рік.

Вісім викладачів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука  у  вересні- жовтні 2024 року взяли участь у міжнародному науково- мистецькому проекті «Міжнародний пленер Łemkowszczyzna – Лемковина», який відбувався у Гладишеві, Польща. Цей пленер об’єднав художників та митців з різних країн, які мали можливість творити в атмосфері неповторної лемківської культури.
Ярослава Гузь, Наталія Антонюк-Коберська, Віра Чернієнко, Іванна Токар, Любов Крайлюк, Олександр Сташук, Ірина Локшук, Олена Власюк створили низку художніх робіт, які відображають красу лемківського краю, його історію, а також проблематику збереження культурної спадщини.
За результатами пленеру було видано каталог міжнародної виставки, який демонструє роботи як наших викладачів, так і учасників з інших країн. Це видання є важливим документом, яке засвідчує творчий процес та досягнення митців. Викладачі кафедри активно долучилися до проекту та обміну досвідом, що сприяло зміцненню міжнародних культурних зв’язків.
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з роботами, представленими у каталозі, який вже доступний для широкого загалу.

 

Відповідно до Наказу МОН України № 1636 від 20.11.2024 року доктора культурології, професора кафедри івент-індустрій, культурології та музеєзнавства РДГУ Виткалова С.В. затверджено Головою галузевої Експертної комісії з мистецької освітньої галузі (експертиза і надання грифів навчальній літературі), а завідувача кафедри івент-індустрій, культурології та музеєзнавства, проф. Виткалова В.Г. – її представником.

Відповідно до  наказу Міністерства освіти і науки України №1745 від 17.12.2024 року "Про затвердження персонального складу науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради" Міністерства освіти і науки України Власюк Олена Петрівна, завідувач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету, увійшла до складу комісії спеціальності А4 Середня освіта (за предметними спеціальностями).

Професор кафедри всесвітньої історії факультету історії, політології та міжнародних відносин РДГУ Роман Михальчук став лауреатом щорічного Всеукраїнського конкурсу «Краще видання року – 2024» ГО «Національна академія наук вищої освіти України».

Науковця відзначено в трьох номінаціях за II місце.

  1. В номінації «Наукова публіцистика»:

Михальчук Р.Ю. Мізоч: трагічні сторінки історії. 1939-1955. К.: Видавничий дім «Кондор», 2022. 344 с.

  1. В номінації «Довідкова література»:

Михальчук Р.Ю. (Не)відомі мізочани. 100 імен. Рівне: Видавництво «Волинські обереги», 2022. 324 с.

  1. В номінації «Наукова стаття»:
    1. Mykhalchuk R. Rape as a Form of Sexual Violence During the Holocaust (Evidence From General District Volyn-Podillia). Eminak, 3 (47), 2024, 374-393. (Scopus).
    2. Mykhalchuk R. Holocaust Oral History Sources in the Yahad-In Unum Archive Collection (Based on Volhynia-Podolia General District Materials. Colloquia Humanistica, 12, 2023, 1-19 (Scopus).

 

 

 

Back to top