«Трагічна доля українців»

(До 75-річчя початку депортації українців

з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя,

Західної Бойківщини у 1944-1951 роках).

Під такою назвою

24 жовтня 2019 року

Наукова бібліотека

Рівненського державного гуманітарного

університету

організувала і провела

інформаційний дайджест.

На захід були запрошені студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин. Зі вступним словом виступила  ведуча заходу, завідувачка сектору наукової бібліотеки Кучерук Ірина Миколаївна.

Вона звернула увагу присутніх на трагізм цієї сторінки в історії України. Студенти 3-го курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин Поліщук Анастасія, Мойсієвич Валентина, Таргонська Аліна, Прокопчук Богдан долучилися до проведення інформаційного дайджесту та виступили із повідомленнями  про етапи  проведення депортації, її наслідки.

Ведуча заходу Кучерук Ірина Миколаївна не оминула увагою і культуру депортованих українців, зокрема такий її аспект як пісенна творчість.

Слайди, уривки з документальних фільмів, лемківські пісні підсилили сприйняття  заходу.