28 квітня 2020 року відбулася Всеукраїнська науково-практична е-конференція «Імплементація інклюзивної освіти в контексті реформування Нової української школи». Організатори конференції – Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Інститут проблем виховання НАПН України, Сектор інклюзивної освіти Рівненської обласної державної адміністрації, Рівненський державний гуманітарний університет (кафедра педагогіки початкової освіти, Освітньо-ресурсний центр).

У роботі конференції взяли участь науковці, викладачі закладів вищої освіти, директори та вчителі закладів загальної середньої освіти, службовці, здобувачі вищої освіти (загалом понад 170 учасників) з восьми регіонів України та з Польщі. З вітальним словом до учасників заходу звернувся доктор психологічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, директор Інституту проблем виховання НАПН України Іван Дмитрович Бех. У межах роботи конференції відбувся вебінар, на якому презентовано виступи провідних фахівців у сфері теорії та практики інклюзивної освіти в Україні. На блозі кафедри педагогіки початкової освіти РДГУ обговорювалися надіслані учасниками конференції доповіді, присвячені питанням правових та організаційних засад інклюзивного освітнього середовища, організації навчання в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти, професійної підготовки фахівців з інклюзивної освіти тощо. Новий досвід он-лайн комунікації дозволив учасникам заходу розширити можливості ознайомлення із сучасними дослідженнями актуальних проблем інклюзїї та відкрити перспективи подальшої співпраці.

За результатами роботи укладено матеріали Всеукраїнської науково-практичної е-конференції «Імплементація інклюзивної освіти в контексті реформування Нової української школи», ознайомитися з якими можна  за посиланням: