21 жовтня 2020 року в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського НАПН України відбувся науково-методологічний семінар з історії освіти «Дослідницькі підходи до історико-педагогічних розвідок: від традицій до новацій», в якому взяли участь викладачі й аспіранти кафедри теорії  методики виховання РДГУ. Зокрема, доктор педагогічних наук, професор Петренко О.Б. презентувала доповідь на тему «Мікроісторичний підхід до висвітлення персоналій в історії педагогіки (на прикладі персоналії Г. І. Сухомлинської)». Кандидати педагогічних наук, доценти Баліка Л. М., Стельмашук Ж. Г., Бричок С. Б. представили повідомлення у відповідних секціях. Здобувачі ступеня PhD 1–4-го року навчання (Бондарець М. А., Лелюх С. Р., Петренко І. Ф., Петрушко Ю. О., Поліщук І. В.) не лише долучилися до робіт відповідних секцій з повідомленнями, а й із зацікавленням прослухали виступи О. В. Сухомлинської – доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, головного наукового співробітника відділу педагогічного джерелознавства та біографістики Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського; Л. Д. Березівської – доктора педагогічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України, директора Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського; А. В. Боярської-Хоменко – доктора педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди; В. Л. Федяєвої – доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри педагогіки, психології та освітнього менеджменту імені проф. Є. Петухова Херсонського державного університету й багатьох інших.

Дякуємо за організацію семінару ДНПБ України ім В. О. Сухомлинського НАПН України, й особлива подяка модератору Ольга Сухомлинська, а учасникам семінару – за змістовні доповіді й новий досвід не лише в організації історико-педагогічних розвідок, але й в онлайн спілкуванні.