Вельмишановне товариство!

Наближається Міжнародний жіночий день – свято, яке в останні роки набуває цілком нового змісту. Ми, українці, географічно перебуваючи в центрі Європи та прагнучи доєднатися до неї цивілізаційно, перестаємо сприймати 8 березня лише як свято весни й осягаємо його справжній смисл – нагадувати про рівноправність як одну із суспільних цінностей.

Жіноцтво завжди відігравало важливу роль у державотворенні, культурному й інтелектуальному розвої України. Ми пам’ятаємо мудру дипломатку середньовіччя княгиню Ольгу, славних меценаток нашого краю Анастасію Заславську та Гальшку Острозьку. Крізь століття захоплюємося непересічною постаттю Олени Пчілки, невтомної трудівниці на ниві національної культури та освіти; осягаємо велич таланту її дочки – видатної письменниці Лесі Українки. Серед безсумнівних моральних авторитетів сьогодення, упевнений, більшість згадає неперевершену поетесу Ліну Костенко й відому актрису театру та кіно Аду Роговцеву.

Шановні жінки й дівчата! Натхненною працею, невтомною громадською діяльністю чи успішним навчанням ви також творите обличчя сучасної України. Ваш інтелектуальний і науковий потенціал, організаторський талант, вірність обраній професії слугують невпинному розвитку нашого університету.

Тож бажаю здійснення всіх ваших прагнень, упевненості в завтрашньому дні, душевного піднесення! Нехай на життєвому шляху вас завжди окриляють підтримка й розуміння близьких!

Ректор Рівненського державного
гуманітарного університету,
заслужений діяч науки і техніки України,
професор