1 червня, в Міжнародний день захисту дітей в приміщені Рівненської обласної наукової бібліотеки відбулася візуальна презентація інформаційно-освітнього проекту «Пам’ятки моєї родини» та нагорода учасників та номінантів призами.
Проект реалізували факультет історії, політології та міжнародних відносин та психолого-природничий факультет РДГУ спільно з Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти, за підтримки Рівненської обласної ради, Управління освіти і науки Рівненської ОДА, Рівненського обласного краєзнавчого музею, Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки та громадських організацій «Мнемоніка» та «Сталий розвиток - майбутнє».
За словами керівника проекту доктора соціологічних наук, професорки кафедри політичних наук, Олесі Миколаївни Кириленко, за мету організатори ставили сформувати у дітей та молоді культуру сімейних відносин на основі цінностей гуманізму і збереження культурної спадщини.
Проект проходив у 4 етапи:
1-й етап: 22 березня – 30 квітня: прийом заявок з презентаціями учасників.
2-й етап: 5 – 15 травня: систематизація презентацій, створення структурованого архіву пам’яток для організації віртуальної експозиції на фінальному етапі проекту, розіграш призів для учасників усіх номінацій проекту.
3-й етап: 16 травня – 30 травня: підготовка віртуальної експозиції пам’яток всіх учасників проекту. Розіграш лотереї з призами для учасників проекту. Підготовка відзнак для всіх учнів-учасників проекту (електронний формат).
4-й етап (фінальний): 1 червня: офіційне відкриття віртуальної експозиції (на сайтах організаційних членів оргкомітету) в Міжнародний день захисту та її візуальна презентація в приміщені Рівненської обласної наукової бібліотеки.
Загалом оргкомітет отримав більше трьох сотень заявок і презентацій від школярів Рівненської області, серед яких пам’ятки «фотографії з історії родини», «предмети / матеріальні артефакти», «нагороди члена родини», «документи з історії родини» та інші форми пам’яток.
І хоча проект передбачав участь учнів 7-11 класів, чимало робіт надійшло і від молодших школярів. Тому організатори вирішили відзначити нагородами і наймолодших учасників – номінанти отримали флеш накопичувачі. Що ж до переможців проекту, то вони отримали грамоти та Універсальні мобільні батареї (Powerbank).
Організатори сподіваються, проект «Пам’ятки моєї родини» стане щорічним та вже наступного року зацікавить ще більше учасників.
Список номінантів проєкту «Пам’ятки моєї родини - 2021»
- Діана Вежичанін - Пам’ятка: Родинне дерево, яке починається з прадідуся Кулакевич Семена Даниловича 1881 р. н.
- Ірина Воробей - Пам’ятка: Рушник прабабусі Косинець Пелагеї Феофанівни 1920-х років.
- Анастасія Конончук - Пам’ятка: Нагорода прабабусі Ладиш Надії Василівни 1970 р.
- Владислав Миронюк - Пам’ятка: Нагороди та фото прадіда Миронюка Петра Левковича, учасника ІІ Світової війни.
- Якута Марія - Пам’ятка: Фото учнів Нараївської школи разом з прабабусею Баранець Євгенією 1936 р.
- Антон Янковський - Пам’ятка: Праска прабабусі Твердої Параскеви 1922 року.
- Ірина Дудчік - Пам’ятка: Церковний служебник 1881 р. , Церковний служебник 1913 р. видання.
- Тарас Ковальчук - Пам’ятка: Фото прадідусів, прабабулі, дідусів та бабуль 1914-1971 рр.
- Крістіна Носаль - Пам’ятка:Фото прапрадідуся М.Носаля, прадідуся І.Носаля Книжки Михайла, Івана Носалів
- Савчук Аліна - Пам’ятка: Фото прадідуся та прабабусі. Срібна ложечка – подарунок прадідусеві від Миколи ІІ та його сина Олексія в 1915 році.
- Діана Тихончук - Пам’ятка: Історія «Нескорений долею» та фото рідного дядька Усача Андрій Олександрович, героя АТО.
- Станіслав Франко - Пам’ятка: Свідоцтво та похвальний лист про успішне проходження однокласної церковно-приходської школи 1912 року та фото прадідуся Франко Арсенія.
Номінанти «Наймолодші учасники проекту»:
- Кирил Шупрудько (1 клас) - Пам’ятка: Колекція монет різних країн(біля 400 одиниць).
- Тіна Наумович (1 клас) - Пам’ятка: Карта та документ про землю прапрадідуся Балановича Омельяна Івановича, 1911 рік, Рівненська область.
- Кіра Кожемякіна (2 клас) - Пам’ятка: Фото родини Гордієнко 1929 р.
- Черкас Назар (3 клас) - Пам’ятка: Шабля прапрадідуся Черкаса Степана Денисовича (по батьковій лінії) 1880 р.
Приз від керівника проекту Кириленко О. М.:
- Шершун Олександр (5 клас) - Пам’ятка: Фото прадідуся Павло Андрійович Бондаренко, учасника зустрічі радянських та американських воїнів на р. Ельба у квітні 1945 року під час Другої світової війни.