Однією з важливих подій у житті психолого-природничого факультету стало підписання угоди про творчу співпрацю кафедр психології РДГУ з провідною науковою установою країни – Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Давні зв’язки об’єднують наші творчі колективи. Десятки викладачів університету – випускники аспірантури і докторантури науково-дослідного інституту. У цій науковій установі відбулися їх успішні захисти докторських і кандидатських дисертацій. Доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри вікової та педагогічної психології РДГУ Роман Володимирович Павелків понад 20 років є членом Спеціалізованих вчених рад Інституту психології імені Г. С. Костюка по захисту кандидатських і докторських дисертацій.

Спільні наукові проекти, конференції, круглі столи, семінари, зустрічі науковців із студентською молоддю, що проводилися протягом багатьох років, спрямовувалися на збереження самобутності української психологічної науки, примноження її традицій, інтеграції в Європейський науковий простір. Підписання угоди відкриває нові можливості в організації співпраці. Висловлюємо вдячність директору Інститутом психології, доктору психологічних наук, професору, дійсному академіку-секретарю НАПН України Сергію Дмитровичу Максименко за увагу до освітянських проблем, активну участь у підготовці майбутніх психологів, молодої плеяди докторів філософії  за психологічним спрямуванням.