7 березня 2023 року у Відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулися наукові мистецтвознавчі читання  «Тарас Шевченко і сучасні мистецькі практики: соціально-гуманітарний дискурс України». Його учасники – студенти 2-го і 3-го курсів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва художньо-педагогічного факультету РДГУ. Куратор заходу – професор Руслана Шеретюк.

Метою наукового івенту став пошук відповіді на питання: «Яким нині є образ Тараса Шевченка в українському гуманітарному просторі?». Аналіз його ролі як духовного гетьмана Майдану і провідника мистецького фронту російсько-української війни, а також центральної постаті сучасного українського плакату, живопису, стріт-арту, рок-музики, фестивального руху, соціальних мереж тощо дають підстави для твердження про універсальність Тараса Шевченка, невичерпність матеріалу для осмислення спадку й інтерпретацій його образу. Нинішні реалії України засвідчують органічну присутність Кобзаря у духовно-культурному і повсякденному просторі українців.