Завдяки мистецькій співпраці Інституту мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету в особі директора Ярослав Сверлюк та Факультету мистецтв ім.А.Авдієвського Українського державного університету ім.М.Драгоманова в особі декана, художнього керівника та диригента камерного оркестру Василя Федоришина, переконана, відбувся один із кращих концертів на Рівненщині в умовах повномасштабного вторгнення. Підтримувалось їх натхнення та приїзд з обох сторін керівниками університетів - ректорами: проф. Руслан Постоловський та проф.Віктором Андрущенко.

У виконанні талановитих столичних митців - студентів Факультету мистецтв ім.А.Авдієвського прозвучали музичні твори композиторів - класиків: величне "Адажіо" Томазо Альбіноні; музичні твори українських композиторів Ярослава Степового, Миколи Аркаса, Дмитра Бортнянського. Вдалою співпрацею, що викликала захоплення глядачів і об'єднала митців обох інститутів, став  "Чардаш" Педро Ітурральде, соліст - Тарас Пастушок (саксофон). А також пісня незабутнього В'ячеслава Хурсенка "На острові чекання" у виконанні Єлизавети Ільїн ( клас доц.Л.Сверлюк).

Вітальним музичним дарунком для Факультету мистецтв від Інституту мистецтв РДГУ став музичний твір в обробці Олександра Заходякіна у виконанні тріо Інституту у складі музикантів-педагогів: Дмитра Мазура (акордеон) Олександр Заходякін (фортепіано) та Ярослава Сверлюка (туба), а жіночий хор Інституту мистецтв РДГУ під керівництвом доц. Лілія Сверлюк подарували "Festival Sаntus".

Заворожило рівненських глядачів звучання органа у виконанні народного артиста України Володимира Кошуби, надихав мелодійний голос солістів оркестру: Даниїла Калягіна (тенор), Єлизавета Лисаченко (мецо-сопрано), Софія Владімірова (сопрано).

На мелодії відомих пісень Святослава Вакарчука, оркестр передав зболене обличчя війни в Україні, розчулив глядацьку залу, адже кожної митті наші сини та доньки боронять суверенітет та територіальну цілісність держави. І головною місією приїзду артистів Факультету мистецтв ім.А.Авдієвського - це підтпимка ЗСУ! Завдяки нашим Захисникам і ми, глядачі, насолоджуємось українською музикою, українською піснею, а талановиті українські музиканти - примножують славу України та її незабутніх митців, нагадуючи пророче Шевченкове слово:
"І на оновленій землі врага не буде , супостата.
А буде син і буде мати, і будуть люде на землі"!

Онлайн-запис концерту

Тетяна СОКІЛ