Українське  воєнне буття  гостро поставило перед культурницькою спільнотою  питання: «Чи повинні сьогодні мовчати музи?».  Яскраві мистецькі події сучасності  категорично відповідають: «Ні!». Мистецький фронт, об’єднуючи українських патріотів, підтримує незламний дух нашого народу,  гартує впевненість у незламності нації, зміцнює віру у переможне мирне майбуття України.

Переконливим підтвердженням того, що сьогодні «музи  впевнено звучать»,  став «Всеукраїнський відкритий конкурс піаністів. Рівне-2023», який  вже вчетверте відбувся у Рівному 5 – 7 травня 2023 р.   Нагадаємо, що цю прекрасну традицію обміну фортепіанною виконавською майстерністю було започатковано у 2018 році з ініціативи викладачів кафедр гри на музичних інструментах, естрадної музики Інституту мистецтв РДГУ та членів обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.  Наведемо декілька  цікавих фактів  з місця події:

• кількість учасників – 190 конкурсантів;
  • географія конкурсу – 21 область України, зокрема і прифронтові;
  • наймолодша конкурсантка має 7 років; найдосвідченіший учасник – 63 роки;
  • у номінації «Фортепіанний твір сучасного композитора» 11 піаністів виконали твори Мирослави Шентюрк (Терещук) відомої композиторки-виконавиці, педагога, випускниці музично-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету 2003 року.

За словами директорки  конкурсу кандидата педагогічних наук доцента В.І.Буцяк, серед його завдань -  виявлення талановитих піаністів, ефективне виконавське спілкування,  тобто єднання  людей мистецтва у спільній творчій справі.

Майстерність конкурсантів оцінювало авторитетне журі на чолі з  професором Українського педагогічного університету ім. М.Драгоманова  О.П.Щолоковою.

Результати  Всеукраїнського відкритого конкурсу піаністів довели: музика не знає перешкод, ні у часі, ні у просторі, ні в обставинах. Отже: музи повинні  переможно звучати, навіть всупереч гуркоту гармати…  З нетерпінням чекаємо на  фортепіанні змагання – 2024. І хай вони вібудуться під мирним небом.

(Т.І.Крижановська)