Урочисте відкриття V Міжнародного вокального конкурсу «Бурштинові солоспіви» відбулося 12 травня у дистанційному форматі. Організатори співочого турніру ­ Інститут мистецтв Рівненського державного гуманітарного університету та Інститут музики Жешувського університету – вирішили через війну не припиняти доброго почину: дати молодим музикантам шанс розвивати свої таланти і досягати висот виконавської майстерності. Це в черговий раз підтверджує, що життя триває попри намагання ворога безжально зруйнувати мрії і творчі плани українців.

Онлайн-зустріч урочистого відкриття розпочала автор ідеї і Директор конкурсу – народна артистка України, професор кафедри естрадної музики Інституту мистецтв РДГУ Наталія-Марія Фарина. З вітальним словом до присутніх звернувся Директор Інституту мистецтв РДГУ, проф. Ярослав Сверлюк. Перемоги України та успішних результатів конкурсу побажав директор Інституту музики Жешувського університету, професор Мірослав Димон.

Цьогорічні конкурсні виступи учасників оцінюватиме високоповажне журі, яке очолює всесвітньо відомий оперний співак, народний артист України, лауреат Шевченківської премії, лауреат двох Греммі Анатолій Іванович Кочерга. В команду авторитетних професіоналів, які оцінюватимуть молодих співків, увійшли артисти оперних театрів Італії та Норвегії, зірки естради, професори та викладачі закладів музичної освіти України, Польщі, Італії, США. Їх особистий артистичний і педагогічний досвід, а також щире бажання підтримати молоді таланти допоможе визначити найкращих із кращих.

Адже кожен учасник конкурсу – це вже перможець. У 2023 році на прослуховавання програми подали заяви понад шістдесят молодих виконавців, які опановують основні вокальні традиції: академічний та естрадний спів. Серед конкурсантів – представники України, Польщі, Китаю. Особлива подяка молодим українським співакам. Щоб проявити талант і вибороти гідне місце у конкурсі, вони разом із своїми наставниками і концертмейстерами творять дива. Долаючи перешкоди, в перервах між повітряними тривогами, або ж підлаштовуючись під графіки відключень електричної енергії чи онлайн-зустрічі, на відстані тисячі кілометрів співаки підготували і записали виконання конкурсних програм. Кожна особиста історія вражаюча і варта того, щоб стати, хоч і маленьким, символом ПЕРЕМОГИ.

V Міжнародний вокальний конкурс «Бурштинові солоспіви» триватиме з 12 по 28 травня 2023 року.

Бажаємо всім учасникам творчих успіхів і звитяги, здобутій у чесній мистецькій боротьбі.

Стежити за перебігом подій конкурсу на сторінці Facebook https://www.facebook.com/groups/666687984237324

Тетяна Прокопович

виконавчий директор конкурсу,