21-25 червня 2023 року у м. Краків (Польща) відбулася Міжнародна конференція «Reclaiming Perspectives: Mindfulness & Social Emotional Learning in ELT» за підтримки Регіонального відділу з питань викладання англійської мови Посольства США в Україні (RELO) та WorldLINK Foundation (Краків, Польща). На конференції, де зібралися 59 викладачів англійської мови з усіх регіонів України, нашу область представляли викладачі кафедри практики англійської мови та методики викладання Антоненко Наталія Євгенівна та Фрідріх Алла Володимирівна.

На тренінгу інструктори Луїс Хав'єр Пентон Еррера, Ph.D., професор Економічно-гуманістичної академії у Варшаві (Польща) та Патрік Козакевич, сертифікований фахівець з питань психічного здоров’я, викладач програми усвідомленості у інформаційно-технологічній компанії Kyndryl, ділилися практиками створення безпечного середовища для студентів, підтримання ментального здоров’я викладачів та студентів. Психічне здоров’я педагога є стрижневим елементом для забезпечення ефективного навчального процесу під час війни. Одним із шляхів поповнення ресурсу викладача є практика усвідомлення та інтеграція соціального та емоційного навчання в освітнє середовище. На конференції учасники вчилися основам усвідомленості, практикували способи долання стресу, познайомилися з принципами соціально-емоційного навчання (SEL) як педагогічного підходу, розвивали уміння планування, інтеграції та моніторингу SEL, знайомилися з техніками роботи з травмами під час викладання англійської мови, ділилися досвідом у форматах круглих столів.