Цій грі трохи більше ста років. Виникла вона у Франції і швидко здобула популярність по всій Європі. В Україну петанк прийшов лише на початку 2000-х. Із основних його переваг – він досить доступний та немає особливих обмежень. Грати можуть як діти, так і люди похилого віку та з обмеженими можливостями. Окрім набору куль, не потрібно якогось спеціального обладнання, можна грати на будь-якій рівній поверхні.

На сьогоднішній день вивчення петанку включено до  шкільної програми з фізичної культури. 10 жовтня спортивний майданчик Рівненського державного гуманітарного університету об’єднав майбутніх вчителів фізичної культури, тренерів та їх викладачів для участі в  обласному фестивалі з петанку.

Загалом, за призові місця у фестивалі змагалися вісім команд. У підсумку трійка переможців визначилась таким чином:

І місце –  команда «Преміата»;

ІІ місце – команда «Старт»;

ІІІ місце – команда «Енергія нації».

Команди-призери нагороджені кубками, медалями та дипломами від комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради.