20 жовтня 2023 р., напередодні Міжнародного дня академічної доброчесності,  викладачами кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука художньо-педагогічного факультету РДГУ був проведений навчально-методичний семінар «Академічна доброчесність: сутність, принципи, проблеми реалізації в контексті цивілізаційних викликів сучасності».

Першим узяв слово завідувач кафедри ОДПМ РДГУ, професор Олександр Сташук, котрий розкрив присутнім зміст і сутність поняття «академічна доброчесність». Доцентка Олена Власюк фахово прокоментувала принципи і цінності академічної доброчесності. Доцентка Ярослава Вернюк здійснила характеристику основних порушень академічної доброчесності з боку студента і викладача. Доцентка Любов Крайлюк докладно зупинилася на питанні значення академічної доброчесності у стратегічній перспективі. Старша викладачка Іванна Токар окреслила проблему дотримання академічної доброчесності як професійними митцями, так і студентами мистецьких спеціальностей. Професорка Руслана Шеретюк розкрила специфіку природи плагіату і фальсифікації в контексті культури постмодерну.

Наприкінці навчально-методичного семінару студентами і викладачами кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука художньо-педагогічного факультету РДГУ була підписана Декларація про академічну доброчесність.