Кафедра української мови імені проф. К. Ф. Шульжука стала співорганізатором ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Міжкультурні комунікації в галузі освіти» (21–22 березня 2024 р.), яку провела кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету.

Співорганізаторами також виступили: Інститут мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (Україна), Вроцлавський університет (Польща), Університет імені Адама Міцкевича в Познані (Польща), Університет Палацького в Оломоуці (Чехія), Ататюркський університет (Туреччина) та Ніредьгазький університет (Угорщина).

Усього в конференції взяли участь 260 осіб із 7 наукових установ України та зарубіжжя, 8 зарубіжних закладів вищої освіти, 47 українських закладів вищої освіти, 24 українських заклади загальної середньої та дошкільної освіти, 12 управлінь, організацій, товариств, спілок.

Науково-практична конференція стала важливою об’єднувальною подією для широкого міжнародного товариства. Представники наукової спільноти активно долучилися до обговорення актуальної проблеми сьогодення в контексті якості вищої освіти – міжкультурної комунікації, що сприяє формуванню професійно-комунікативної компетентності майбутніх фахівців. Цікаві виступи, плідні дискусії та теплі слова доповідачів надали події, яка проходила в нелегких умовах, особливого характеру.