Дуже цікавий і насичений початок нового навчального року для студентів та викладачів кафедри хорового диригування Інституту мистецтв РДГУ.

2 вересня стартував проект співпраці міжнародної хорової спільноти у якому беруть участь: Камерний хор "VOX ANIMATA" - керівник професор Роберт Гьостл (Кьольн), Зразковий хор РПДМу "Vivat! Music" - керівник Наталія Павлючук, хор студентів кафедри хорового диригування РДГУ - керівник Олександр Одинець.

Неймовірно цікава зустріч відбулась 3-4 вересня в Інституті мистецтв між студентами Німеччини та України. Зустріч розпочав директор Інституту мистецтв РДГУ професор, доктор педагогічних наук Я.В. Сверлюк, який висловив щирі побажання якомога ширшої співпраці з провідними мистецькими колективами Європи.

Майстер-клас професора Університету музики і танцю м. Кьольн (Німеччина) надихав на творчість та мистецький пошук молодих хористів. Роберт Гьостл ділився досвідом, полонив майстерністю і розкривав для співаків кращі зразки німецької хорової музики.

Для наших студентів така подія - це можливість пізнати іншу культуру та зрозуміти світ музики Німеччини!!!

Під час спілкування професор Роберт Гьостл поділився досвідом роботи у вишах своєї країни, зазначивши, що музика, зокрема хорове мистецтво, посідає вагоме місце в системі освіти Німеччини. Під час обміну думками визріла пропозиція подальшої співпраці.

В процесі роботи з хоровими колективами Роберт Гьостл виявив зацікавлення системою виховання хорового співу на кафедрі хорового диригування і дав високу оцінку фаховій підготовці студентів.

Він поділився методиками роботи з хором, які впроваджені ним та успішно застосовуються в різних країнах світу.

В роботі майстер-класу взяли участь студенти кафедри хорового диригування Інституту мистецтв, випускники, студенти коледжів, музичних академій.

Прослухати майстер-клас прийшли студенти та викладачі інших кафедр Інституту мистецтв, вчителі музичних шкіл та керівники хорових колективів.

Організатори сповнені позитивних емоцій, що майстер-клас відбувся в атмосфері творчості, взаєморозуміння, емоційного піднесення та натхнення.

Підсумком став КОНЦЕРТ, який надовго закарбується у пам'яті рівнян своїм яскравим звучанням, монолітом хорового співу, чаруючими барвами молодих і юних голосів, позитивними емоціями і бурхливими оплесками.

БРАВО ХОРИСТАМ УСІХ ТРЬОХ ХОРІВ. БРАВО ДИРИГЕНТАМ.

Спасибі усім хто допоміг втілити цей проект. Бо коли щастям сяють очі співаків ми розуміємо - МИСТЕЦТВО, МУЗИКА - ЦЕ ТЕ ЩО ОБ'ЄДНУЄ, ТЕ ЩО ДАРУЄ МИР І РАДІСТЬ, ТЕ ЩО ДОЛАЄ КОРДОНИ ГЕОГРАФІЧНІ І КОРДОНИ ЛЮДСЬКИХ ДУШ І ВОНО ВІЧНЕ!!!

 

Back to top