20 вересня 2018 року на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася регіональна науково-практична конференція «Реформування сучасної освіти: діалог із Василем Сухомлинським», організаторами якої виступили Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, кафедра теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету та Регіональний комплексний науково-методичний центр інноваційних технологій освітнього процесу.

Конференцію урочисто відкрили Данильчук Олександр Юрійович, голова Рівненської обласної ради, Коржевський Петро Миколайович, в. о. начальника управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, Черній Алла Леонідівна, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат політичних наук, доцент, Немеш Олена Миколаївна, проректор РДГУ, доктор психологічних наук, професор.

Українськими піснями учасників заходу привітав фольклорний гурт “Веснянка” Рівненського ПДМу.

Пленарне засідання розпочалося з привітання учасників конференції доньки видатного педагога Василя Сухомлинського - Ольги Василівни Сухомлинської, старшого наукового співробітника Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, академіка Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України.

З ґрунтовною доповіддю виступила доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики РДГУ Петренко Оксана Борисівна. Доповіді доктора педагогічних наук, професора РОІППО Пустовіта Г.П., директора Березнівської ЗОШ № 2 Боровця В.І., кандидата педагогічних наук, доцента Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти Бирук Н.М., кандидата педагогічних наук, доцента Дубенського педагогічного коледжу РДГУ Омельчука В.В. викликали жваве обговорення серед освітян регіону.

Закінчилося пленарне засідання виступом вихованців художньо-естетичного напрямку “Кобзарики” Олександрійської школи-інтернату.

Свою роботу учасники конференції продовжили у 5 секціях. На підсумковому засіданні було прийнято рішення конференції. Емоційним завершенням стало прочитання вчителькою Білогородського НВК Дубенського району Бабійчук З.М. власного вірша-звернення до Василя Олександровича Сухомлинського.

У регіональній науково-практичній конференції взяло участь понад 150 учасників. Серед них: учителі, працівники закладів дошкільної освіти, викладачі кафедри теорії і методики виховання, кафедри педагогіки початкової освіти, кафедри математики та методики її викладання, кафедри вікової та педагогічної психології, кафедри іноземної мови РДГУ. Активну участь у конференції взяли аспіранти та магістранти кафедри теорії і методики виховання РДГУ.