4 грудня в Залі органної та камерної музики Рівненської обласної філармонії відбувся концерт жіночого хору «Світанок» Інституту мистецтв РДГУ (художній керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Лілія Сверлюк). Музична програма під латинською назвою «Te Deum Laudamus» відкрила слухачам багатогранність подяки Всевишньому, вираженої творчим генієм людства з різних епох і континентів.

Вокальний вечір достойно доповнили сольні виступи Олени Крайнік і Віти Андрушків, квартет у складі Катерини Прит, Юлії Тимочко, Миколи Піддубника, Юрія Павлюка. Інструментальний супровід співакам виконали концертмейстери Ірина Кудасова та Анжела Мазур; інструментальна група Артем Миськов та Роман Безтелесний.

До речі, Олена Крайнік нещодавно привезла до alma mater високу відзнаку - стала переможницею ХV Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос Країни» в номінації «Академічний вокал».

«Світанок» під орудою Л. Сверлюк запропонував присутнім захоплюючий мейнстрим із фантазійними маневрами по стилям і жанрам християнської музики – православної, католицької, протестантської. Духовні твори українських і зарубіжних композиторів у натхненному виконанні студентського співочого колективу створили особливо піднесену атмосферу вечора. Тендітному грону сопраново-альтових голосів підкорилась музична класика і джазові хіти.

Від молитви «Отче наш» у композиторському прочитанні Кирила Стеценка і до негритянського спіричуелса «Sit Down Servat» у обробці Роберта Шоу невпинно наростало благодатне відчуття. Серед зимової темноти і мряки немов засяяло світло ранкової зорі, подібно як у Ліни Костенко:

Відмикаю світанок скрипичним ключем.
Чорна ніч інкрустована ніжністю.
Горизонт піднімав багряним плечем
День –
Як нотну сторінку вічності….

Як добре, що у віршах і музиці ми долучаємося до прекрасного. Мистецтво може розчулити наші серця і вселити оптимізм. А творчу молодь направляти у світ високих почуттів і діянь, позаяк наша славетна поетеса провістила: «У майбутнього слух абсолютний».

Тетяна Прокопович,
кандидат мистецтвознавства

Back to top