У звітному році в університеті систематично здійснювалися заходи щодо вдосконалення науково-дослідної роботи за пріоритетними напрямками розвитку науки і техніки. Наукові розробки виконували 608 науково-педагогічних працівників, серед них – 59 докторів наук, професорів, 374 кандидати наук, доценти, 42 аспіранти та 1 докторант.

Захищено 12 докторських дисертацій, із них: педагогічних наук – 4; психологічних наук – 2; економічних наук – 2; філологічних наук – 1; філософських наук – 1; фізичного виховання та спорту – 1; культурології – 1, та 10 кандидатських дисертацій.

Зросла активність професорсько-викладацького складу, аспірантів і здобувачів вищої освіти у виконанні кафедральних науково-дослідних робіт. Зокрема, в УкрІНТЕІ зареєстровано 38 кафедральних тем, що виконуються у межах робочого часу викладачів.

В університеті видаються наукові фахові видання категорії «В» з історичних, психологічних, педагогічних, мистецтвознавчих, культурологічних, філософських галузей наук. Фахові наукові збірники «Українська культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку» (напрями «Мистецтвознавство», «Культурологія»),  Альманах наукового товариства «Афіна» «Актуальні питання культурології» та «Нова педагогічна думка» індексуються у міжнародній наукометричній базі «Index Copernicus» (Польща).

Через наукову бібліотеку університету забезпечено доступ науково-педагогічним працівникам регіону до електронних баз даних Scopus і Web of Science.

Збільшилась кількість публікацій статей працівників університету у виданнях, які входять до наукометричних баз даних. В 2018 р. науково-педагогічними працівниками університету опубліковано 52 монографії; 93 підручники і навчальні посібники; 1035 статей , у т.ч. 45 статей і тез доповідей в зарубіжних періодичних наукових виданнях країн Організації економічного співробітництва та розвитку; 225 – статей у виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз даних, із них у зарубіжних виданнях – 59.

Відповідно до плану в університеті організовано та проведено  9 міжнародних науково-практичних конференцій, де обговорювалися сучасні проблеми германського та романського мовознавства, математичного моделювання, обчислювальних методів та інформаційних технологій,  психологічних основ здоров’я, освіти, науки та самореалізації особистості,  дошкільної освіти, художньої культура та мистецької освіти, християнства в історії та культурі Української держави, вітчизняної та всесвітньої історії.

Вагомим був науковий доробок здобувачів вищої освіти університету. Так, із 4014 студентів денної форми навчання (станом на 01 березня 2018 р.) 3206 студентів залучалися до виконання науково-дослідних робіт, що складає 80,0 %. Загальний обсяг опублікованих наукових праць студентів становить 987 статей і тез доповідей, із них самостійно – 404.

Back to top