Совтис Наталія Миколаївна, доктор філологічних наук, професор. Отримала фахову підготовку з української мови та літератури й польської мови у Волинському державному університеті імені Лесі Українки (1997 р. закінчила факультет україністики). Захистила кандидатську дисертацію «Українські лексичні запозичення в польській літературній мові» і здобула науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.03 – слов’янські мови. докторську дисертацію «Українсько-польський лінгвокультурний діалог у творах Л.Е. Венглінського» зі спеціальностей 10.02.01 – українська мова, 10.02.03 – слов’янські мови захистила 2016 року (Київ, Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАНУ). На кафедрі української мови працює з 2015 року, з 2019 року – на посаді завідувачки кафедри.

Совтис Н.М. опублікувала близько 100 статей  у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях, видала 2 монографії та 6 навчально-методичних посібників, підготувала 3 навчальних посібники (1 – із грифом МОН України). Узяла участь у понад 50 наукових конференціях в Україні та за кордоном. Виголошені доповіді комплексно характеризують специфіку українсько-польських мовних взаємовпливів, а також вибрані зіставні аспекти польської й української граматики та лексики.

Член спеціалізованої вченої ради Д 32.051.02 (зі спеціальності 10.02.01 – українська мова) у Волинському національному університеті ім. Лесі Українки.

Совтис Н.М. брала участь у наукових сесіях Міжнародної гуманітарної школи Центрально-Східної Європи у Варшаві, проходила наукові стажування у Варшавському університеті, Люблінському університеті імені Марії Склодовської-Кюрі, а також прочитала курс мовознавчих дисциплін для студентів Гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові (Республіка Польща).

Основні напрями наукових інтересів: історія української літературної мови, українсько-польські лінгвокультурні контакти. Читає навчальні курси та спецкурси: «Історія української літературної мови», «Українсько-слов’янські мовні паралелі»,  «Актуальні напрямки сучасної лінгвістики» тощо.

Основні праці:

Монографії:

1. Совтис Н. Українські лексичні запозичення в польській літературній мові : [монографія]. Рівне : О. Зень, 2012.  200 с.
  2. Совтис Н. Поетична мова Л. Е. Венглінського в контексті лінгвокультурного діалогу України та Польщі : [монографія]. Київ : ПП «ТД «Едельвейс і К», 2015. 352 с.

Статті та посібники:

1. Совтис Н.  Тексти для читання з польської мови : навч. посіб. / Н. Совтис. Рівне: О. Зень, 2011.  136 с.
  2. Совтис Н.  Ділова польська мова: зразки та правила укладання документів: навч. посіб. / Н. Совтис. – Рівне : О. Зень, 2012. – 80 с.
  3. Совтис Н. Українсько-польське пограниччя як мовно-культурний феномен // Слов’янський збірник : зб. наук. праць.  Вип. XVII. Чернівці : Букрек, 2013. С. 272–282.
  4. Совтис Н. Художній текст як відображення мовної картини світу // Київські полоністичні студії. Т.ХХІІ.  К. : Університет «Україна», 2013.  С. 476–480.
  5. Совтис Н. Білінгвізм як результат міжмовних контактів: причини виникнення та наслідки функціонування // Наукові записки Національного університету «Острозька академія». Серія «Філологічна». Острог.    Вип.  Вип. 38.   С. 271–275.
  6. Совтис Н. Лев Венглінський та дискусія навколо латинського алфавіту в Галичині в другій половині ХІХ ст. // Studia Slawistyczne. Etnolingwistyka i Komunikacja Międzykulturowa 2. Lublin : Wyd. KUL, 2015.  S. 131–139.
  7. Совтис Н. Лінгвокультурний діалог Заходу, Сходу та Слов’янщини у творах Л. Е. Венглінського // Компаративні дослідження слов’янських мов і літератур. Пам’яті академіка Леоніда Булаховського. Київ, 2015. Вип. 27.  С. 185–195.
  8. СовтисН. Поетична мова в дослідженнях української лінгвістики // Актуальні проблеми прикладної лінгвістики. Вип. 1.  Одеса : Букаєв Вадим Вікторович, 2014.  С. 230–235.
  9. СовтисН. Діалектна основа мови творів Лева Венглінського // Лінгвістичні студії : зб. наук. праць / Донецький нац. ун-т; наук. ред. А. П. Загнітко.  Вінниця : ДонНУ, 2016.  Вип. 31.  С. 46–50.
  10. Совтис Н. Правописні міркування Лева Венглінського в  рецепції Івана Франка // Київські полоністичні студії. Зб. наук. праць. Т.ХХІХ : Іван Франко і польська культура. К.: Університет «Україна», 2017.  С. 452–458.
  11. Совтис Н. Українська пісня в польському перекладі // Лінгвістичні студії : зб. наук. праць / Донецький нац. ун-т; наук. ред. А. П. Загнітко. Вінниця : ДонНУ, 2017. Вип. 34.  С. 142–147.
  12. Sovtys N. Peculiarities of the ukrainian-polish linguistic and cultural frontier // Езиков свят. Том Кн.2., Благоевград. 2020. C. 29-36 (Scopus).
  13. Sovtys N. The Analysis of Alternative Distance Learning Implementation into the System of General Professional Training of Teachers / Nataliia N. Medynska, Mykhailo Yu. Halatiuk etc/// International Journal of Higher Education. Vol 9, No 4. 2020. 339-347 (Scopus).
  14. Sowtys N. Polonistyka w Równem // Postscriptum polonistyczne // Red Romuald Cudak : Szkoła języka i kultury polskiej. Uniwersytet Śląski w Katowicach. 2009. 1(3).  S. 255–258.
  15. Sowtys N. Pisana po polsku literatura ukraińska w kontekście fenomenu kulturowego polsko-ukraińskiego pogranicza // Bibliotekarz Podlaski. Białystok : Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, 2013. 2 (XXVII).  S. 104–114.
  16. Sowtys N. Polonizmy w utworach Lwa Eugeniusza Węglińskiego // Fenomen pogranicz kulturowych: współczesne tendencje: Zbiór prac naukowych. Tom V. Piła  Berdiańsk, 2013.  S. 39–51.
  17. Sowtys N. Ukraińskie zapożyczenia leksykalne w utworach Lwa Węglińskiego // Polonistyka w Europie. Kierunki i perspektywy rozwoju / Pod red. G.Filip, J.Pasterskiej, M. Patro-Kucab.  Rzeszów : Wyd. Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2013.  445–453.