Інститут мистецтв РДГУ є правонаступником Інституту культури та музично-педагогічного факультету у звʼязку з обʼєднанням Рівненського державного педагогічного інституту та інституту культури (постанова Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1998 р. N 1973). Першим директором новоствореного Інституту мистецтв був заслужений працівник культури України, кандидат філологічних наук, доцент С.І. Шевчук.
Нині Інститут мистецтв очолює доктор педагогічних наук, професор Я.В. Сверлюк.
У складі дирекції Інституту мистецтв працюють:
Корейчук М.П. – заступник директора Інституту мистецтв (середня освіта /музичне мистецтво.), заслужений працівник культури України, професор;
Крет М.В. – заступник директора Інституту мистецтв (музичне мистецтво), заслужений працівник культури України, кандидат педагогічних наук, доцент;
Нікон О.К. – координатор з навчальної роботи (музичне мистецтво) доцент;
Піддубник В.Г. – координатор з виховної роботи (музичне мистецтво) старший викладач;
Матвиєв М.О. – координатор з навчальної роботи (середня освіта/ музичне мистецтво), відмінник освіти України, доцент;
Радковська Л.М. – координатор з виховної роботи (середня освіта/ музичне мистецтво) кандидат педагогічних наук, доцент.
У даний час в Інституті мистецтв функціонує 8 кафедр, на яких здійснюється підготовка студентів за 10-ма спеціалізаціями (освітніми програмами):
– середня освіта / музичне мистецтво;
– оркестрові духові та ударні інструменти;
– музичний фольклор;
– народні інструменти;
– академічний спів;
– хорове диригування;
– музичне мистецтво естради;
– естрадний спів;
– компʼютерна електронна музика;
– фортепіано.
В Інституті мистецтв стало доброю традицією проведення наукових конференцій з виданням наукових збірників «Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України» (кафедра духових та ударних інструментів), «Мистецька освіта та розвиток творчої особистості» спільно з Інститутом музики Жешувського університету (Польща).
Утвердженням національної виконавської школи на теренах європейського простору є започаткування Всеукраїнських конкурсів: виконавців на духових та ударних інструментах ім. В. Старченка, виконавців на ударних інструментах ім. В. Котлара, фестивалю-конкурсу хорового мистецтва ім. В. Пекара, конкурсу піаністів, конкурсу академічного вокалу, конкурсу виконавців на народних інструментах ім. О. Степанова, а також конкурсу фольклорних колективів. Вагомим внеском у мистецький фонд Інституту мистецтв є участь творчих колективів у міжнародних конкурсах та фестивалях.
Сьогодні Інститут мистецтв є могутньою мистецькою лабораторією України, де відбувається збагачення демократичних традицій української музичної культури, на основі яких відбувається творча самореалізація студентів в науці та професійному виконавстві.

Back to top