17 жовтня 2019 року колективом кафедри теорії і методики виховання РДГУ було проведено Другу регіональну науково-практичну конференцію «Виховання особистості в контексті реформування української школи і розвитку педагогічної науки (пам’яті професора С. Г. Карпенчук)» у низці науково-практичних заходів пам’яті відомих педагогів Рівненщини.

На конференції відбулась презентація посмертного видання книги «Шлях у науку… Бібліографія. Спогади. Фрагменти досвіду» доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету, макаренкознавця, автора відомих в Україні підручників з теорії і методики виховання, самовиховання, філософії освіти Карпенчук Світлани Григорівни.

У конференції взяли участь 57 осіб, з них: 8 докторів наук, професорів, 25 кандидатів наук, доцентів, 5 аспірантів, 19 магістрантів з Рівненського державного гуманітарного університету, Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Мелітопольського державного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Відкрив конференцію перший проректор РДГУ, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри вікової та педагогічної психології, доктор психологічних наук, професор Павелків Р. В.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися: голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат політичних наук, доцент Черній А. Л.; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри загальної психології та психодіагностики РДГУ Воробйов А. М.; доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики виховання РДГУ; директор Регіонального комплексного науково-методичного центру інноваційних технологій освітнього процесу Петренко О. Б.

В обговоренні важливих проблем сучасного виховання взяли участь: доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи РДГУ Малафіїк І. В.; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи РДГУ Петрук Л. П.; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики виховання РДГУ Ціпан Т. С.; доцент кафедри педагогіки, освітнього менеджменту та соціальної роботи РДГУ Терешко Л. В.; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри культурології та музеєзнавства РДГУ Тюска В. Б.; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи РДГУ Черніговець Т. І. та ін.

У межах конференції діяла виставка науково-педагогічних та методичних праць С. Г. Карпенчук, підготовлена працівниками наукової бібліотеки РДГУ.