24 травня на засіданні наукової ради Рівненщини, зініційованою Рівненською обласною державною адміністрацією, представники закладів вищої освіти презентували ЗВО та умови вступу. У роботі ради брала участь велика кількість керівників загальноосвітніх навчальних закладів, коледжів закладів професійно-технічної освіти та голови територіальних громад області.

У роботі наукової ради взяв участь відповідальний секретар приймальної комісії РДГУ, доцент Василь Левчук, який на високо професійному, достойному рівні під час доповіді представив Рівненський державний гуманітарний університет на освітянській ниві Рівненщини та проанонсував особливості вступу у 2022 році, форми навчання, особливості спеціальностей, можливості міжнародного стажування і отримання подвійного диплому, умови навчання, можливостей творчого і фізичного розвитку під час навчання.

Уже з 1 червня на всіх сайтах закладів будуть оприлюднені особливості навчання та вступу. До слова, на Рівненщині 5388 учнів вже підтвердили бажання проходити національний мультипредметний тест в області. Окрім того, випускники також мають унікальну можливість скласти зазначене тестування за кордоном. Наразі триває ще процес підтвердження.

https://www.rv.gov.ua/news/na-rivnenshchini-obgovorili-vstupnu-kampaniyu-2022

Днями, для всіх учасників реалізації програми PhD за спеціальністю 053 «Психологія», був проведений захід, присвячений етичним правилам взаємодії здобувачів вищої освіти та викладачів . Зустріч проводив кандидат історичних наук, уповноважений з антикорупційної діяльності РДГУ проф. Черній Валерій Альбертович. До зустрічі долучилися також гаранти інших ОНП та викладачі різних спеціальностей. У процесі зустрічі уповноважений ознайомив присутніх з новими положеннями, які розроблені в ЗВО для запобігання корупції. Було презентовано зміст пам’яток  та положень «Щодо запобігання конфлікту інтересів», «Отримали подарунок», «Викривачі корупції». У ході зустрічі  здобувачі освіти отримали роз’яснення щодо організаційних питань реалізації програм запобігання корупції, особливостей подання інформації про порушення та звертань про допомогу. У виступі Чернія В.А. наголошувалося, що в РДГУ проводиться систематична робота, яка унеможливлює правові та етичні порушення у освітньому просторі. Всі учасники зустрічі мали можливість отримати відповіді та роз’яснення з питань сутності корупційних дій та їх запобігання.

18 травня 2022 року відбулася ІІ Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Нова українська школа в дії: актуальні проблеми методик навчання та стратегії розвитку». Організаторами конференції виступили Інститут педагогіки НАПН України (відділ початкової освіти імені О. Я. Савченко), Рівненський державний гуманітарний університет (кафедра теорії і методик початкової освіти).

Тема конференції викликала широкий інтерес у науковій спільноті: до неї долучилося 136 учасників з різних регіонів України.

У роботі конференції взяли участь науково-педагогічні працівники й здобувачі вищої та передвищої педагогічної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки, Львівського національного університету імені Івана Франка, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Криворізького державного педагогічного університету, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, ВСП «Сарненський педагогічний фаховий коледж РДГУ», КЗЛОР «Бродівський фаховий педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича».

Мета конференції – наукове осмислення та практичне обґрунтування актуальних проблем методик навчання та стратегії розвитку НУШ, визначення напрямів фахової підготовки майбутніх учителів у контексті сучасних викликів задля забезпечення високої якості освіти у початковій школі та ЗВО.

Злагоджено й плідно працювали 4 секції: забезпечення фахових компетентностей майбутніх учителів початкових класів у контексті сучасних запитів; реалізація змісту і забезпечення технологічності  методик навчання освітніх галузей НУШ; інтеграція новітнього зарубіжного досвіду у процес освітньої підготовки педагогів; формування професійно-педагогічного підприємництва.

Досвід та інноваційні ресурси, представлені учасниками конференції, були надзвичайно цікавими і корисними та знайдуть практичне застосування в освітянській діяльності. За підсумками роботи конференції планується випуск збірника (електронний варіант у PDF-форматі), який буде розміщено на сайті РДГУ:

Щиро дякуємо всім гостям та учасникам конференції, які надіслали матеріали та презентували свої доробки з цікавих інноваційних тем.

Зичимо всім миру, міцного здоров’я, родинного щастя, гарних і надійних друзів та величезного задоволення від роботи та навчання.

Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;
  • додаткова: 16–20 серпня;
  • спеціальна: 12–16 вересня.

Якщо протягом основного періоду реєстрації створено реєстраційну картку учасника ЗНО, особа є потенційним учасником НМТ. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ, з 20 травня до 7 червня на своїй Інформаційній сторінці треба обов’язково підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) буде перебування в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять свою участь в НМТ, не зможуть скласти тестування. Також з 21 червня до 7 липня потрібно буде обов’язково уточнити своє місце перебування під час проведення основної сесії НМТ. 

Охочим, які не мали можливості вчасно створити реєстраційну картку для участі у НМТ, можна буде це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній сторінці обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ для участі в додатковій сесії тестування.

Ті, хто не матиме змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної сесій. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії. 

До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх Інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія). 

Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня, спеціальної – до 19 вересня.

За матеріалами сайту https://mon.gov.ua/.

Back to top