19 березня 2025 р. у змішаному форматі проведено засідання спеціалізованої вченої ради Д 47.053.01. відбувся публічний захист дисертації КАШУБИ Анатолія Анатолійовича «Підготовка майбутніх учителів фізичної культури до організації змагальної діяльності зі спортивних ігор», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Науковий керівник:

КІНДРАТ Вадим Кирилович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і практики фізичної культури і спорту Рівненського державного гуманітарного університету.

Офіційні опоненти:

  • доктор педагогічних наук, професор ЯЩУК Сергій Миколайович, декан факультету фізичного виховання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;
  • кандидат педагогічних наук, професор ТИМЧИК Микола Валерійович, завідувач кафедри олімпійського та професійного спорту факультету фізичного виховання, спорту і здоров’я Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

 

18 березня 2025 р. у змішаному форматі проведено засідання спеціалізованої вченої ради Д 47.053.01, на якому відбувся публічний захист дисертації ЛЕСЬКІВ-БОНДАРЧУК Ганни Володимирівни «Підготовка майбутніх фахівців з фізичного виховання до спортивно-оздоровчої роботи з людьми третього віку», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Науковий керівник:            

СОТНИК Жанна Григорівна, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, завідувач кафедри фізичної культури і спорту Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука».

Офіційні опоненти:

  • доктор педагогічних наук, професор ПОЛІЩУК Віра Аркадіївна, професор кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка;;
  • доктор педагогічних наук, професор ШУКАТКА Оксана Василівна, професор, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

З нагоди цієї дати бібліотека РДГУ провела інформаційну годину «Вони для нас виборюють життя»

В заході взяли участь здобувачі вищої освіти 1-го та 2-го курсів педагогічного факультету.

Ведучі заходу - завідувачка сектору Ірина Кучерук та провідний бібліотекар Галина Глущик розповіли про наших героїв, людей цивільних професій, які добровільно взяли до рук зброю і стали на захист Батьківщини. Серед них і викладачі нашого університету – доктор політичних наук, професор Максим Гон, кандидат політичних наук Ігор Хаврук, кандидат філологічних наук Дмитро Капелюх.

Учасники заходу ознайомились з експозицією виставки, на якій представлені монографії науковців, спогади учасників воєнних дій, фотодокументи та інші матеріали, що висвітлюють шлях добровольців у боротьбі за незалежність і суверенітет України.

Шануймо наших Героїв!

 

«Я вибрала долю собі сама,

І що зі мною не станеться –

у мене жодних претензій нема

до Долі – моєї обраниці».

(Ліна Костенко)

19 березня 2025 року

Ліні Костенко виповнилося 95 років

З нагоди цієї дати бібліотека РДГУ спільно з викладачами кафедри теорії і методик початкової освіти та здобувачами вищої освіти педагогічного факультету провели літературну панораму «Я вибрала долю собі сама».

Ми з вами живемо в епоху, коли поетеса такого масштабу, якою є Ліна Костенко, живе поряд з нами, горить болем України, передчуває майбутнє, активно висловлює свою позицію щодо викликів сучасності та творить свої поетичні шедеври. Її слово – це не просто поезія, а зброя, що розбиває байдужість, пробуджує свідомість і дарує надію.

Ведуча заходу - працівник бібліотеки Ірина Кучерук ознайомила слухачів з життєвим і творчим шляхом Ліни Костенко. Її поетичні твори прозвучали у виконанні викладачки кафедри теорії і методик початкової освіти Лідії Іванової та здобувачів вищої освіти педагогічного факультету Діани Власюк, Ярини Бордюк, Марії Штембель, Вікторії Кравчук, Анни Авдейчик, Лілії Клюйко, Марії Степури, Вероніки Сікидін, Тамари Погорілець.


Слухачі, присутні на заході, прослухали пісні на слова Ліни Костенко, ознайомились з експозицією виставки її поетичних збірок, біографічними та літературознавчими працями, іншими виданнями, що розкривають творчий доробок поетеси.

18 березня 2025 р. у змішаному форматі проведено засідання спеціалізованої вченої ради Д 47.053.01, на якому відбувся публічний захист дисертації КРАВЧЕНКО Катерини Аркадіївни «Професійна підготовка вчителя іноземних мов в системі вищої освіти Німеччини», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Науковий керівник:      

ТКАЧУК Станіслав Іванович, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри професійної освіти та технологій за профілями, декан факультету інженерно-педагогічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Офіційні опоненти:

  • доктор педагогічних наук, професор ПАВЕЛКІВ Катерина Миколаївна, професор кафедри іноземних мов Рівненського державного гуманітарного університету;
  • кандидат педагогічних наук, доцент ВАРГА Леся Іванівна, доцент кафедри англійської мови, літератури з методиками навчання Мукачівського державного університету.

 

Професійні дискусії

13 березня 2025 року бібліотека РДГУ взяла участь у вебінарі «Актуалізація фондів бібліотек закладів вищої освіти: виклики сьогодення».

Захід відбувся в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (методичного центру бібліотек закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації Західного регіону України).


В умовах збройної агресії російської федерації проти України актуалізація бібліотечних фондів є вкрай необхідною та, водночас, має відбуватися виважено і поступово, з урахуванням виду бібліотеки та індивідуального підходу до кожного видання.

В рамках професійних дискусій обговорювались організаційно-правові механізми в роботі з фондами. Учасники заходу поділились досвідом роботи, розглянули ряд проблем і труднощів, які виникають у вирішенні питання актуалізації фондів бібліотек закладів вищої освіти.

 

Back to top