Як перетворити креативність на рушійну силу відбудови України? Відповідь на це питання шукатимуть учасники нового освітнього проєкту в Рівненському державному гуманітарному університеті, що стартує 4 березня 2025 року. Проєкт Erasmus+ "Динамічні креативні індустрії: Розкриття потенціалу економіки ЄС та виклики для України" (Jean Monnet Module VCIEU-CU) відкриває нові можливості для впровадження успішних європейських практик у креативному секторі України. "Україна – це Європа, і цей проєкт є важливим кроком до інтеграції в європейський простір", – наголосив в.о. ректора РДГУ, професор Роман Павелків під час презентації проєкту. За словами керівника проєкту, професора Богдана Юськіва, креативна економіка стає одним із ключових драйверів відновлення країни. "Ми починаємо зі студентів та аспірантів РДГУ, але це лише початок. Надалі наші двері відкриті для представників креативного бізнесу, державних службовців та медійників", – поділився планами професор Юськів. На презентації були присутні проректор з інноваційної діяльності та міжнародного співробітництва професор Оксана Петренко, керівник Центру міжнародних відносин Катерина Коваль, тренерська команда проєкту та майбутні слухачі-учасники тренінгів – студенти університету. Що далі? Серія практичних тренінгів, зустрічі з європейськими експертами, можливості для нетворкінгу, розробка власних креативних проєктів.
«Україна: географія краси»
( Туристичне краєзнавство Рівненщини)
під такою назвою 18,19 лютого бібліотека РДГУ організувала слайд-мандрівку туристичними стежками західних областей України.
Країна, в якій ми живемо, красива і неповторна. Україна – це отча земля,
багатство якої не тільки хліб, цукор, сталь, вугілля, літаки, а ще й
величні пам’ятки старовини, тихі озера, предковічні ліси.
Багато українців мріють відвідати всесвітньо відомі пам’ятки
історії та архітектури, садово-паркового мистецтва тощо.
Але ми не завжди знаємо про чудові творіння, які є у нашій країні,
що не залишать байдужим жодного мандрівника.
Слайд-мандрівка, в якій взяли участь здобувачі вищої освіти 1-го курсу педагогічного факультету, відкрила чудову панораму найвідоміших замків, фортець, палаців Західної України.
Наступна сторінка слайд-мандрівки розкрила учасникам заходу красу парків, каньйонів, печер, заказників західного регіону України.
Мальовнича Рівненщина – ще одна частина мандрівки, яка була присвячена унікальним природним творінням з води і піску, гір і дерев, кам’яних брил, які вражають масштабами і красою.
Більше інформації про красу Західної України учасники заходу мали можливість отримати з експозиції виставки «Туристичні подорожі Україною».
![]() |
«Любимо землю наших предків, горимо бажанням для неї жити, хочемо для неї працювати!» (Улас Самчук) |
18 лютого 2025 року бібліотека РДГУ провела годину цікавих повідомлень «Син Волині» (Улас Самчук у контексті епохи).
Захід приурочено до 120-річчя від дня народження письменника. Непростою була доля Уласа Самчука, як і доля його творчого спадку. Сьогодні й досі відкрите широке поле для дослідження його життя, творчості, громадсько-політичної діяльності.
Працівники бібліотеки РДГУ Галина Глущик, Валентина Чучкевич, Лариса Ковальчук ознайомили здобувачів вищої освіти 2-го курсу педагогічного факультету з життєвим і творчим шляхом нашого славетного земляка, розкрили жанрові особливості його художніх творів, акцентували увагу на вшануванні пам’яті Уласа Самчука в Україні та, зокрема, на Рівненщині.
У виставковій експозиції «Літописець своєї доби» учасники заходу мали можливість познайомитись з книгами письменника та літературознавчими працями про його творчий доробок, які зберігаються у фонді бібліотеки університету.
20 лютого 2025 року на засіданні Вченої ради, родина освітян Рівненського державного гуманітарного університету вшанували річницю пам'яті багатолітнього ректора - Заслуженого діяча науки і техніки України, історика-славіста, професора Руслана Михайловича Постоловського.
За християнською традицією злинула увись молитва за спокій душі від старшого священника Свято-Покровського кафедрального собору, протоієрея Романа Довбети.
Зі словом-пошанування про пройдений життєвий шлях з Русланом Михайловичем звернувся до всіх присутніх виконуючий обов'язки ректора РДГУ, професор Роман Володимирович Павелків.
Слово-спогад прозвучало від колег, учнів та друзів Руслана Михайловича: проф. Анатолія Воробйова, проф. Валерія Сілкова, доц. Ігоря Десятничука та проф. Миколи Корейчука.
Світла пам'ять Вашій добрій душі, Руслане Михайловичу! Незгасаюча шана від нас, освітян РДГУ, на землі і на небі.
«Поки живе мова, житиме народ як
національність…»
(Іван Огієнко)
21 лютого 2025 року в читальному залі №1 бібліотеки РДГУ
з нагоди Міжнародного дня рідної мови проведена літературно-музична композиція
«Яке прекрасне, рідне слово!
Воно – не світ, а всі світи»
(Володимир Сосюра)
Захід організований бібліотекою РДГУ спільно з кафедрою теорії і методик початкового навчання та здобувачами вищої освіти 2-го курсу педагогічного факультету.
Міжнародний день рідної мови започатковано у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов усіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Для кожного народу важлива своя мова, а нам, українцям, найкраща – українська.
Працівники бібліотеки та здобувачі вищої освіти висвітлили питання походження свята, витоки української мови, її багатство. Слайди, пісня, вірші, плакати, вікторини та експозиція виставки «У слові рідному велика сила» підсилили сприйняття заходу.
Плідним на результативну співпрацю кафедри музикознавства, фольклору та музичної освіти із науковцями-фольклористами України виявився лютий 2025р.
Так 10.02.2025р. здобувачі та викладачі спеціальності 025 Музичне мистецтво, профілізації «Музичний фольклор» взяли участь у гостьовій лекції «Фольклор і війна» етномузикознавиці, заслуженої артистки України Галини Лук’янець, яка очолює лабораторію досліджень нематеріальної культурної спадщини Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва. https://www.youtube.com/watch?v=tJJXv_fmHHY
Корисним для наших здобувачів став семінар «Фольклорна експедиція як складова підготовки фольклориста у мистецьких ЗВО», організований викладачами Київського національного університету культури і мистецтв.
Цікаво: серед спікерів заходу - випускники нашої кафедри музикознавства, фольклору та музичної освіти, знані фольклористи Заслужений працівник культури України, доцент Іван Сінельніков та викладачка традиційного співу Юлія Миколайчук. https://www.youtube.com/watch?v=dixw76t3aWI