20 листопада 2024 року в музеї Олени Пчілки, що функціонує у Рівненській гімназії №6, відбулася знакова подія – гала-презентація науково-творчого проєкту «Олена Пчілка: промениста думка і палке серце». Атмосфера локації ідеально підійшла для підсумкового етапу проєкту, ініційованого на факультеті музичного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету з нагоди 175-річного ювілею величної постаті в українській культурі. Музейна експозиція занурює у дивовижний світ життя і творчості Олени Пчілки, сповненого сенсів національного буття України. Саме тут по-особливому почесно і відповідально було студентам продемонструвати результати проєкту, натхненного думками і поетичними образами Великої Українки.

Слід відмітити, що програма заходу видалась напрочуд насиченою і різноманітною, зібравши у музейній залі гімназії добірне товариство знавців і шанувальників творчості Олени Пчілки. Інтерактивний формат зустрічі дозволив кожному учаснику відчути себе частиною великої родини, об’єднаної спільними цілями й інтересами.

Властиво, учні гімназії проявили себе в ролі екскурсоводів і гостинно запропонували присутнім цікаву мандрівку по життєвій дорозі Олени Пчілки, яка, подібно нитці, вплітається у велетенське мереживо історії України, міцно скріплюючи минуле і майбутнє. Старшокласники, якими опікується керівниця музею Лідія Миколаївна Наконечна, натхненно розповіли про колосальну україноцентричну діяльність Олени Пчілки.

Не зайве нагадати, що ідеї та рішучі дії Ольги Косач-Драгоманової насамперед були спрямовані на підростаюче покоління. Олена Пчілка справедливо вважала, що виховання дітей та молоді у національному дусі – це архіважлива справа для розбудови державності України. Своєю променистою життєтворчістю тендітна пані довела конструктивність власних поглядів і переконань. Отож дуже цінно, що багатогранний спадок Олени Пчілки вивчається і популяризується в освітньому просторі України, яка нині мужньо відбиває атаки агресора і захищає державну незалежність. Новій генерації українців є чому повчитися у Олени Пчілки: як чинити опір ворогу, як вистояти та перемогти.

Відрадно, що наша талановита молодь переймає від невтомної трудівниці на інтелектуальній ниві досвід боротьби за Україну, а саме – зміцнення матриці національної ідентичності в царині шкільництва. І перші кроки майбутніх вчителів музичного мистецтва доволі сміливі й успішні. Так, в процесі реалізації проєкту студенти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) спробували свої сили у написанні пісень на вірші Олени Пчілки. На конкурс було подано понад десяток вокальних композицій, адресованих дитячій і юнацької аудиторії. Слід відзначити, що найбільш креативними виявились студенти ІІІ курсу напряму «музично-педагогічна освіта».

Якраз в музейній залі Рівненської гімназії №6 відбулося урочисте нагородження переможців Конкурсу авторської пісні на вірші Олени Пчілки. Своєю чергою, лауреати конкурсу подарували школярам концерт, родзинкою якого було виконання новостворених пісень. Гучні оплески учнів гімназії стали найкращою нагородою для авторів-початківців і заохоченням далі розвивати свій творчий потенціал.

До слова, відеозаписи конкурсних пісень університетського проєкту ширяться інтернет-мережею, збираючи схвальні відгуки та коментарі (https://www.facebook.com/groups/290525863068377). Є надія, що поетичне слово Олени Пчілки, дбайливо оздоблене сучасними мелодіями, увійде у шкільне життя України. А це, хоч і маленький, але дуже важливий внесок у нашу перемогу.

Тетяна Прокопович,

кандидат мистецтвознавства,

куратор СНТ ФММ РДГУ

20 листопада 2024 року відбулося засідання Ради з проєктної діяльності та міжнародного співробітництва в Рівненському державному гуманітарному університеті, на якому члени Ради обговорили пропозиції грантів, актуальну тематику проєктів, процедури подання на конкурси та визначили майбутні перспективи реалізації проєктної діяльності та міжнародного співробітництва на 2025 рік.

Серед ключових аспектів засідання:

  • Започаткування «Школи проєктного менеджменту» та організація тренінгів з написання проєктних заявок;
  • Популяризація конкурсів серед науково-педагогічних працівників закладу;
  • Визначення основних напрямів проєктної діяльності РДГУ;
  • Участь у проєктах Міністерства освіти і науки України, Еразмус+ , Горизонт Європа та інших українських і міжнародних фондів;
  • Стратегія та подальша організація засідань Ради з проєктної діяльності та міжнародного співробітництва РДГУ.

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації українського суспільства Victory Drones організують 21 листопада 2024 року о 18.00 профорієнтаційну зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній. Зустріч відбудеться онлайн на платформі YouTube.
На зустрічі студенти:
● Дізнаються більше про українські miltech виробництва;
● ⁠Ознайомляться з актуальними вакансіями та можливостями для стажування;
● Відкриють для себе шлях у miltech, де вони зможуть застосувати знання на посилення обороноздатності країни.
Участь за попередньою реєстрацією:
https://forms.gle/fDAXk4bnbvC2PVF47.

Колектив Рівненського державного гуманітарного університету з сумом переживає гірку новину – загибель випускника фізико-технологічного факультету спеціальності «Фізика та основи інформатики» Олега Зварича, уродженця села Клекотів на Радивилівщині.

46-річний Олег Зварич загинув 19 листопада 2024 року під час виконання бойового завдання на Донецькому напрямку.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Героя. Розділяємо вашу скорботу та глибокий біль втрати... Він назавжди залишиться в пам’яті як хоробрий захисник, який віддав своє життя за волю та незалежність України.

Вічна пам’ять захиснику...

Запрошуємо студентів вашого закладу взяти участь у грантовій програмі від LikesID. Мета конкурсу – дослідити вплив соціальних мереж на сучасне життя та запропонувати інноваційні ідеї для їх відповідального використання. За підтримки: https://likesaround.com/ua/

Приз: 20 000 гривень.
Терміни:

  • Подання робіт: з 22.11.2024 до 26.02.2025.
  • Оголошення переможця: 22.03.2025.

Більше інформації про грант і теми робіт на сторінці програми:
https://likesid.com/ua/scholarship/

20 листопада 2024 року у Всесвітній день дитини відбулася VІІ Міжнародна наукова конференція «Права дитини в соціально-правовому вимірі до 100 річчя проголошення прав дитини», співорганізаторами якої традиційно є колектив кафедри теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Оксана ПЕТРЕНКО, проректор з інноваційної діяльності та міжнародного співробітництва Рівненського державного гуманітарного університету, докторка педагогічних наук, професорка.

Робота конференції проходила у форматі онлайн в межах 4 тематичних панелей, однією з яких керував Григорій ПУСТОВІТ, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики виховання РДГУ.

Українсько-польська співпраця розвивається та успішно продовжуватиметься, адже учасники конференції окреслили напрями підготовки восьмої конференції з проблеми турботи про розвиток і безпеку дитини.

Дякуємо польським колегам за співпрацю! Дякуємо польському народу за підтримку, за допомогу у ці непрості часи. Тримаємо освітянський фронт! Слава Україні! 

 

Back to top