Наукова бібліотека РДГУ

в рамках циклу «Університетська освіта»

організувала інформаційні панорами:

21 вересня - для студентів 1-го курсу філологічного факультету (спеціальності «Іноземна філологія») на допомогу вивченню навчальної дисципліни «Вступ до літературознавства»;

25 вересня – для студентів 1-го курсу факультету документальних комунікацій, менеджменту, технологій та фізики ( спеціальності «Менеджмент») на допомогу вивченню навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності».

У заходах взяли участь викладачі РДГУ Нестерук Сніжана Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент та Микитин Тарас Миронович, кандидат технічних наук, доцент.

Увазі присутніх студентів працівники наукової бібліотеки Балтаг О.В., Буравкова Л.М., Смірнова І.Г., Гаврилюк І.А. представили підручники, навчально-методичні, довідкові, періодичні видання, карткові, електронні, віртуальні інформаційно-пошукові системи  на допомогу виконанню завдань освітнього процесу.

Шановні студенти! Життя людини і життя суспільства наповнюють календарі пам’яті, котрі є своєрідним духовними мостами між минулим і майбутнім. Ми наближаємося до 90-х роковин трагедії Голодомору. Ця дата є визначальною для усвідомлення генези нашого опору совєтській імперії, нашої боротьби і нашої перемоги над смертю, страхом і відчаєм. Ми прагнемо, щоб для кожного з Вас Голодомор став поштовхом для переосмислення своєї місії і свого покликання у цьому житті, своєї приналежності до української національної родини, глибшого пізнання історії та долі конкретних людей в епоху потужних суспільних потрясінь і духовних трансформацій.

Традиційно, Рівненський державний гуманітарний університет об’єднує непересічних особистостей, які мають потужний творчий потенціал і здатні реалізувати його в оригінальних мистецьких та наукових проєктах. З цією метою активно заохочуємо Вас до участі у VIII міжнародному міждисциплінарному конкурсі наукових і творчих робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко.  

Подружжя українських літераторів – Володимир Маняк (1934–1992) і Лідія Коваленко (1936–1993) цілком присвятили себе реалізації масштабного проєкту збирання усних свідчень та дослідженням з історії Великого голоду. 1993 року вони стали лавреатами Національної премії імені Тараса Шевченка (посмертно) за Народну Книгу-Меморіал «33-й: голод». З пошаною і в пам’ять про них у 2016 році започатковано і щороку проводять Міжнародний міждисциплінарний конкурс наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка та Лідії Коваленко

2023 року Конкурс проводять й на виконання Указу Президента України №598/2021 «Про заходи у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні – геноциду Українського народу» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2022 року № 1055‑р «Про затвердження плану заходів на 2022–2023 роки у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні – геноциду Українського народу»

СПЕЦІАЛЬНА ТЕМА КОНКУРСУ - 2023: «Я, моя родина, моя країна: пам’ять про Голодомор і погляд на сучасну війну росії проти України крізь призму особистого досвіду».

Можна надсилати  власні прозові та поетичні тексти, есеї, нариси, оповідання та наукові роботи.

Наукові та мистецькі роботи приймають на Конкурс до 12 листопада 2023 року.

Підведення підсумків, оголошення результатів – останній тиждень листопада 2023 року.

Переможці Конкурсу (1, 2, 3 місця) будуть запрошені до столиці України для презентації результатів своєї наукової/творчої праці. Усі учасники отримають дипломи переможців та стипендії на подальше поглиблення й поширення результатів наукової і творчої діяльності в царині проблематики Голодомору.

Наголошуємо, що вже другий рік конкурс відбувається в умовах повномасштабної війни російської федерації проти України, тому Ваша участь у конкурсі, шановні студенти, стане формою боротьби на інтелектуальному фронті, Вашим духовним двобоєм з агресором і окупантом. Ми віримо у Ваші сили і бажаємо творчої реалізації через участь в конкурсі. Натхнення Вам і цікавих ідей!

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС: www.holodomor-hrec.com

 

З додатковими запитаннями звертайтесь:

на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

телефоном: +38 (050) 512 21 15 (Наталя Богданова).

 

21 вересня 2023 року на території студмістечка РДГУ відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ.

Захід організувала ГО "Студентська рада РДГУ" за підтримки Первинної профспілкової організації студентів.

Найбільш активну участь у проведенні заходу взяли студенти Інституту мистецтв РДГУ.

Дякуємо за яскраві виступи Софії Вознюк, Аліні Бабак, Юліані Барковій, Єлизаветі Ільїн, Анні Мельничук,  Вікторії Сварцевич, Денису Олелі, Анні Батюк, Роману Шульгатому, гурту "Шалений браз" у складі Івана Гнатишена, Ростислава Лисого, Володимира Кукурудзи, Максима Вершигори, Юліана Яцулюка та Василя Хандія, а також студентці педагогічного факультету Аліні Опанасюк.

Упродовж концерту глядачі мали змогу взяти участь у розіграші трьох цінних призів від організаторів. У результаті було зібрано 6020 грн на потреби армії!

В. о. голови ГО "Студентська рада РДГУ" Андрій Красильников

         

Алтимат – популярна, безконтактна, динамічна і видовищна спортивна гра з літаючим диском. Особливістю гри є те, що у ній відсутні суддів, їх роль виконують самі гравці, керуючись загальноприйнятими правилами і принципами «духу гри», суть якого зводиться до того, що “повага до суперника – є важливішою за все інше”.

19 вересня, у рамках Європейського тижня спорту, на спортивному майданчику Рівненського державного гуманітарного університету було проведено фестиваль, учасниками якого стали студенти РДГУ, які перед змаганнями пройшли декілька курсів теоретичних та практичних навчань. Згідно з жеребкуванням, вони розподілилися на дві підгрупи, переможці яких виборювали «золоті» медалі, а володарі других місць боролися за «бронзу».

За підсумками проведених ігор у підгрупах, у фіналі фестивалю зустрілися команди «Чемпіони» та «Магістри». Рахунок 5:2 на користь «Магістрів». Вони і стали переможцями змагань. Бронзовими призерами стала команда «Рекси», які у матчі за третє місце обіграли команду «Фініш» з рахунком 5:1.

Команди-призери нагороджені кубками, медалями та дипломами від комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради, а призи для команд презентовані Відділенням НОК України в Рівненській області.

           

Back to top