Конкурс вокалістів Rivne Vocal Premieres, який відбувся дистанційно на базі Рівненського державного гуманітарного університету започаткований кафедрою пісенно-хорової практики та постановки голосу Інституту мистецтв (музично-педагогічна  освіта) та заслуженим працівником культури України, доцентом кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу Галиною Швидків   в партнерстві з КЗ «Рівненська обласна філармонія» за підтримки асоціації сольного співу рівненського обласного відділення Національної Всеукраїнської Музичної Спілки, ГО «Нове мистецьке коло», управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації.

Конкурс присвячується пам’яті видатного українського співака-баритона, педагога, заслуженого артиста України, соліста Рівненської обласної філармонії (1978-1993), завідувача кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу Рівненського державного гуманітарного університету (1996-2002) Кульчинського Ярослава Сергійовича(1936-2017).

До складу журі увійшли провідні митці України, Польщі та Білорусі.

Голова журі конкурсу Лідія  Забіляста -  народна артистка України, лауреат національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, в.о. професора  НМАУ ім. П. Чайковського.

Члени журі:

• Валентина Антонюк – народна артистка України, доктор культурології, професор, зав.кафедри камерного співу НМАУ імені П.І.Чайковського;
  • Володимир Зеневич – професор Білоруського державного університету культури і мистецтв (Мінськ);
  • Марта Замойська-Маковська - мистецький керівник фундації Il Canto-Magnificat (Варшава);
  • Наталія Лелеко - народна артистка України, професор Херсонського державного університету;
  • Галина Швидків - директор конкурсу, заслужений працівник культури України, доцент Рівненського державного гуманітарного університету

В конкурсі взяли участь учасники з України, Китайської народної республіки, Швейцарії, Франції.

Гран Прі конкурсу в номінації «Академічний спів» отримав китайський співак Жао  Джін (Gao Jin) – тенор, декан музичного факультету Університету Хечі, доктор філософії Львівської національної музичної академії.  Науковий співробітник Нью - Йоркської академії опери (перша премія ІІІ Міжнародного конкурсу вокалістів у Гонконзі,  перша премія Міжнародного конкурсу вокалістів "Київ 21 століття")

Україну представляли співаки з Києва, Львова, Вінниці, Запоріжжя, Одеси, Тернополя, Чернігова, Кременця, Рівного та інших міст.

Лауреатами конкурсу стали студенти РДГУ:

• ІІ ступеня - Андрій Солдатенко (клас доц.Г.Р.Швидків) - академічний спів;
  • І ступеня - Іванна Сакалош (клас доц.Г.Р.Швидків) – естрадний спів;
  • тріо «Ярина» у складі Раїси Цапун, Мар’яни Мазур, Дарини Кишковської (художній керівник Засл.діяч мистецтв України Раїса Цапун).

Наступне проведення  ІІ Міжнародний конкурс вокалістів Rivne Vocal Premieres планується через 2 роки у 2022 році.