В Рівненському державному гуманітарному університеті 10 березня 2021 року відбувся захід до вшанування пам’яті Тараса Шевченка - видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча, людини універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими.

У заході взяли участь студенти філологічного факультету, які читали вірші поета. А також прозвучали музичні твори на слова Тараса Шевченка у виконанні студентів та викладачів Інституту мистецтв.

Зі словом про видатного митця виступила завідувач кафедри української літератури, доктор педагогічних наук, професор Романишина Наталія Василівна.

Головний режисер – народний артист України Святослав Мельничук.

Ведуча – кандидат політичних наук, доцент Ірина Андрощук.

Науковою бібліотекою університету організовано тематичні виставки літератури, проведено бібліографічні огляди та читацькі конференції з нагоди 207-річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Заступниками деканів з виховної роботи та завідуючими кафедрами активно розгорнуто серед студентів та викладачів популяризацію словесної та мистецької творчості Тараса Шевченка в навчальній, науковій та творчій діяльності.

Олександр Гаскевич.  «Кобзарі»

Слово про поета. Завідувач кафедри української літератури, доктор педагогічних наук, професор Романишина Наталія Василівна

Уривок з поеми «Гайдамаки». Студентка філологічного факультету Ганна Вознюк

«Полюбила чорнобрива». Студентка кафедри народних інструментів Юлія Олійник

«Минають дні, минають ночі». Студентка філологічного факультету Катерина Марчук

«Якби мені черевики». Студентка кафедри хорового диригування Вікторія Чечко. Партія фортепіано Лариса Федорчук

«Доля». Студентка філологічного факультету Мирослава Данілович

«Не сон-трава». Зорислава Хшановська

«Хіба самому написать». Студентка філологічного факультету Марина Сойко

За переказами Тарас Шевченко побував на нашій Рівненщині. Він згадує Корець і Козацькі могили. Його полонив волинський спів.

«Веснянка» Лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів тріо «Ярина»
у складі Раїси Цапун, Мар’яни Мазур, Дарини Кушковської

Лауреат міжнародного конкурсу дівочий хор «Світанок» під керівництвом Лілії Сверлюк. Концертмейстер Ірина Кудасова

Режисер – народний артист України Святослав Мельничук