26 серпня 2021 року на базі Інституту проблем виховання НАПН України відбувся Методологічний семінар на тему «Проблема формування національної ідентичності зростаючої особистості в умовах розбудови Незалежної України» в рамках заходів Національної академії педагогічних наук України присвячених 30-річчю Незалежності України.

Співорганізаторами заходу виступили Інститут проблем виховання НАПН України, НПУ імені М.П. Драгоманова та Рівненський державний гуманітарний університет.

Модератор заходу головний науковий співробітник лабораторії морального, громадянського та міжкультурного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук Журба К.О.

З мотиваційною промовою до учасників методологічного семінару звернувся Президент НАПН України, академік НАН України, академік НАПН України, доктор філософських наук, професор Кремень В.Г., який чітко окреслив напрями і виклики формування національної ідентичності у зростаючої особистості в сучасних умовах.

На значущості проблеми методологічного семінару наголосила у вітальному слові академік-секретар НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Сисоєва С.О.

У роботі методологічного семінару взяли участь:

Уповноважений із захисту української мови, доктор філософії, професор Кремінь Т.Д. («Експозиційний простір «українська мова» в закладах освіти: від ідеї до втілень»);

член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління кримсько-татарського ресурсного центру, провідний експерт Інституту політичної освіти Барієв Е.Е. («Питання корінних народів України у контексті формування національної ідентичності»);

директор Інституту проблем виховання НАПН України, академік НАПНУ, доктор психологічних наук, професор Бех І.Д. («Проблема формування національної ідентичності зростаючої особистості в умовах розбудови Незалежної України»);

народний депутат України ІІ, ІІІ, VI скликань, академік НАПНУ, доктор педагогічних наук, професор Філіпчук Г.Г. («Становлення української ідентичності у сучасному світі»);

доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри цивілізаційної історії та археології Центральної і Східної Європи Журба М.А. («Ідентичність у сенсі національної української ідеї»);

доктор педагогічних наук, керівник освітніх проєктів Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» Кендзьор П.І. («Громадянська освіта як важливий чинник консолідації українського суспільства»);

доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри педагогіки, початкової, інклюзивної та вищої освіти Рівненського державного гуманітарного університету Сойчук Р.Л. («Виховання національного самоствердження у майбутніх викладачів ЗВО як найвищої смисложиттєвої цілі особистості»).

Гостра дискусія засвідчила високий рівень розуміння проблеми її актуальність та показала зацікавленість у її вирішенні у сучасних умовах.

Відеозапис заходу розміщено на YouTube каналі Інституту проблем виховання НАПН України.