«Василь Сухомлинський у діалозі із сучасністю.

Розмірковуємо про художньо-емоційний світ дитинства».

В Україні продовжується марафон заходів, присвячених педагогічній спадщині Василя Сухомлинського.

24 вересня 2021 року на базі Закарпатського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися ХІ Міжнародні і XXVIІІ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі із сучасністю. Розмірковуємо про художньо-емоційний світ дитинства», організовані у співпраці Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського, Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації, кафедри теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету.

У читаннях взяли участь науковці та педагоги з шести країн: України, Угорщини, Словаччини, Польщі, Австралії, Китаю. До участі у педагогічних читаннях зголосилося 210 учасників. Активну участь у конференції взяли викладачі й здобувачі вищої освіти третього й другого рівнів освіти кафедри теорії і методики виховання РДГУ.

Найбільше зацікавлення викликали доповіді Сухомлинської Ольги Василівни, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України, головного наукового співробітника Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В.О. Сухомлинського; Алана Кокеріля, Monash University, Melbourne, Австралія; Деркач Валентини Федорівни, директора ОЗЗСО «Павлиський ліцей імені В. О. Сухомлинського»; Сяо Су, доктора педагогічних наук, професора Науково-дослідного інституту міжнародних і порівняльних досліджень Пекінського педагогічного університету; Міхна Олександра Петровича, доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника, директора Педагогічного музею України; Козир Маргарити Валентинівни, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри теорії та історії педагогіки Педагогічного інституту Київського університету ім. Б. Грінченка; Хомич Дарини Олексіївни, здобувачки вищої освіти педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету.

У рамках читань відбулися онлайн-засідання 5 науково-практичних секцій. Виступи учасників педагогічних читань супроводжувалися цікавими інформативними презентаціями та відеороликами. Проведених захід вкотре засвідчив, що педагогічні ідеї В. О. Сухомлинського не втрачають актуальності та активно використовуються в закладах освіти різних рівнів. Затребуваність доробку педагога помітно зросла в період розбудови Нової української школи.

Дякуємо Всеукраїнській асоціації Василя Сухомлинського за щорічну включеність у наукові заходи такого рівня.