Щойно завершились захисти магістерських робіт і відбулося вручення дипломів, а ми продовжуємо активно відкривати нові можливості для наших студентів та викладачів. Однією з них стали програми подвійних дипломів – це спільні освітні програми Рівненського державного гуманітарного університету і закордонних університетів, які дають можливість українським студентам одночасно проходити навчання за інтегрованими навчальними програмами у двох навчальних закладах обох країн. Метою реалізації програм подвійних дипломів є забезпечення можливостей нашим студентам не тільки набути досвід навчання в закордонному університеті та розширити можливості професійної підготовки, але й підняти свій рівень конкурентоспроможності при майбутньому працевлаштуванні.

Так, Рівненський державний гуманітарний університет (https://rshu.edu.ua/) та Природничо-гуманітарний  університет імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща) (https://www.ujd.edu.pl/) уклали угоду про співпрацю щодо спільного навчання здобувачів освіти першого (бакалаврського) ступеня за cпеціальністю «Професійна освіта (цифрові технології)». Делегацію від нашого університету на чолі з проректором з науково-педагогічної роботи, європейської інтеграції та інновацій професором Пелехом Ю.В. (на фото зліва) та співробітниками кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики (на фото справа наліво: завідувач кафедри, професор Войтович І.С., доцент Шліхта Г.О., доцент Гнедко Н.М.) гостинно прийняли декан факультету точних, природничих і технічних наук професор Марцін Сосновський та заступник декана зі студентської та дидактичної роботи професор Божена Возна-Щесняк.

У межах програми «Подвійний диплом» наші студенти бакалаврату зможуть паралельно навчатися в двох університетах (українському та польському) і отримати два дипломи українського та європейського зразка. Польський диплом європейського зразка за спеціальністю «Інформатика» дає можливість випускнику працевлаштуватися в будь-якій країні Європейського союзу без проходження процедури нострифікації українського диплома та без оформлення дозволу на роботу і визнається в усіх країнах Європейського союзу. А диплом, отриманий у нашому університеті дає змогу працевлаштуватись в Україні без нострифікації зарубіжного диплома.

(у спеціалізованій лабораторії комп’ютерної графіки)

Як засвідчують опитування фонду "Демократичні ініціативи", більшість українських студентів (69 %) хотіли б навчатися за кордоном, проте у них не вистачає коштів та недостатнє знання іноземних мов. Подекуди батьки не готові відпускати своїх неповнолітніх дітей у закордонний університет. З іншої сторони, якщо випускник школи поїхав на навчання за кордон, то він зазвичай там і залишається. Усі ці перепони ми усунули підписанням згаданої угоди, адже:

• студенти одночасно навчаються в двох університетах, маючи щосеместру поїздки до Ченстохова і разом із тим навчаються у Рівному згідно узгоджених  графіків освітнього процесу;
  • участь у програмі для наших студентів є умовно БЕЗКОШТОВНОЮ (оплата передбачається за проїзд, проживання і харчування – ціни співмірні із нашими);
  • упродовж першого року навчання студенти інтенсивно вивчають польську мову і по приїзді в Природничо-гуманітарний університет імені Яна Длугоша в Ченстохові швидко вливаються в освітнє середовище;
  • поїздки здійснюватимуться організованими групами в супроводі співробітника кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики (http://iktmvi.rshu.edu.ua/), який знайомий із університетом-партнером та містом, що дуже корисно для перших візитів;
  • в університетах використовуються подібні системи дистанційного навчання , що дасть змогу паралельно вивчати дисципліни в умовах карантинних обмежень;
  • досягнуто домовленість про повну довіру та визнання оцінок, здобутих в обох університетах.

Окрім цього навчання за програмами подвійного диплому відкриває такі можливості для українських студентів:

• відвідування лекцій провідних професорів Європи;
  • участь у спільних дослідницьких та освітніх проєктах;
  • набуття досвіду перебування в умовах практико-орієнтованого навчання з використанням сучасного технічного оснащення у навчальних аудиторіях, лабораторіях, наукових центрах;
  • набуття за час проходження практик досвіду роботи в установах, закладах, організаціях, офісах, підприємствах європейської країни;
  • підвищення рівня володіння іноземними мовами;
  • можливість ознайомлення з культурою та традиціями інших країн;
  • можливість ознайомлення з особливостями ведення бізнесу в країнах Євросоюзу.

(Узгодження навчальних планів завершено)

Для участі в Програмі подвійного диплому потрібно:

1. стати студентом освітньої програми «Професійна освіта (цифрові технології)» за денною формою навчання;
  2. подати копії українського та закордонного паспортів у Центр міжнародних відносин та роботи з іноземними студентами РДГУ (http://dir.rshu.edu.ua/) (м. Рівне, вул. С. Бандери, 12, каб. 38).
  3. підготувати спільно із працівниками Центру особову анкету;
  4. подати документ, що підтверджує знання польської мови (курси організовуються у Рівненському державному гуманітарному університеті);
  5. узгодити із деканатами графіки навчання у Рівному і Ченстохові.

Більш детальну та розгорнуту інформацію щодо участі у програмі «Подвійного диплома» можна одержати за телефонами:

• +38 (068) 959 88 76 Центр міжнародних відносин та роботи з іноземними студентами РДГУ (організаційні питання);
  • +38 (097) 817 79 23 Завідувач кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики РДГУ (зміст програми підготовки).