Сьогодні як ніколи раніше актуальною для нашого супільства є проблема подолання травматичного стресу у дітей та дорослих. Психологи, психотерапевти, соціальні працівники потребують додаткових знань, умінь та навичок роботи з кризовими психічними станами, породженими війною !

17-18 жовтня 2022 року на базі Соціально-психологічного центру психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету за ініціативи Олени Ставицької та підтримки декана Віталія Павелківа у співпраці з міжнародними благодійними фондами відбувся черговий науково-практичний семінар для практичних та практикуючих психологів, психотерапевтів Рівненщини на тему «Допомога дітям та підліткам під час війни. Робота з травмою, техніки зцілення». Ведучий семінару - Тригве А. Борве, психолог, психіатр та викладач когнітивної теорії та терапії в коледжах та державних установах Норвегії. Учасники семінару актуалізували знання щодо понять травм і горе, вікових особливостей їх переживання дітьми та підлітками. Вони ознайомилися з нейробіологічним розумінням травм у дітей після жорстокого поводження та за умов відсутності догляду за дітьми. 
Практична частина семінару була присвячена пропрацюванню технік зцілення наслідків травми, включаючи посттравматичний стресовий розлад, смуток і занепокоєння/тривогу, які впливають на регуляцію поведінки дітей, їх здатність навчатися та розвиватися. Практичні психологи та психтерапевти вкотре переконалися у ефективності живого спілкування, отримали позитивний досвід та незабутні емоції.

 

Back to top