Українське воєнне буття гостро поставило перед культурницькою спільнотою питання: «Чи повинні сьогодні мовчати музи?». Яскраві мистецькі події сучасності категорично відповідають: «Ні!». Мистецький фронт, об’єднуючи українських патріотів, підтримує незламний дух нашого народу, гартує впевненість у незламності нації, зміцнює віру у переможне мирне майбуття України.
Переконливим підтвердженням того, що сьогодні «музи впевнено звучать», став «Всеукраїнський відкритий конкурс піаністів. Рівне-2023», який вже вчетверте відбувся у Рівному 5 – 7 травня 2023 р. Нагадаємо, що цю прекрасну традицію обміну фортепіанною виконавською майстерністю було започатковано у 2018 році з ініціативи викладачів кафедр гри на музичних інструментах, естрадної музики Інституту мистецтв РДГУ та членів обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. Наведемо декілька цікавих фактів з місця події:
- кількість учасників – 190 конкурсантів;
- географія конкурсу – 21 область України, зокрема і прифронтові;
- наймолодша конкурсантка має 7 років; найдосвідченіший учасник – 63 роки;
- у номінації «Фортепіанний твір сучасного композитора» 11 піаністів виконали твори Мирослави Шентюрк (Терещук) відомої композиторки-виконавиці, педагога, випускниці музично-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету 2003 року.
За словами директорки конкурсу кандидата педагогічних наук доцента В.І.Буцяк, серед його завдань - виявлення талановитих піаністів, ефективне виконавське спілкування, тобто єднання людей мистецтва у спільній творчій справі.
Майстерність конкурсантів оцінювало авторитетне журі на чолі з професором Українського педагогічного університету ім. М.Драгоманова О.П.Щолоковою.
Результати Всеукраїнського відкритого конкурсу піаністів довели: музика не знає перешкод, ні у часі, ні у просторі, ні в обставинах. Отже: музи повинні переможно звучати, навіть всупереч гуркоту гармати… З нетерпінням чекаємо на фортепіанні змагання – 2024. І хай вони вібудуться під мирним небом.
(Т.І.Крижановська)