- 16.11.2023 р. на базі кафедри івент-індустрій, культурології та музеєзнавства у рамках укладених угод про співпрацю (17) в режимі он-лайн проведено ХІХ міжнародну науково-практичну конференцію «Українська і світова культурна практика в умовах глобалізаційних викликів та війни», до оргкомітету якої надіслано 411 заявок із 92 ЗВО (з яких 30 національні), а також науково-дослідних установ системи НАНУ, НАМУ, НАПН України, музейної мережі, спеціалізованих мистецьких шкіл-десятирічок (ліцеїв) та інших установ гуманітарної сфери. Якісний склад учасників: 68 докторів наук, професорів, 100 кандидатів наук, доцентів, 67 аспірантів, 70 магістрантів та 53 бакалаври, які презентують 8 країн: Україна, Китай (26), Польща (2), Болгарія (1), Казахстан (2), Азербайджан (1), Німеччина (1), Катар – Середній Схід (1).
Співорганізаторами заходу є МОН України, Департамент освіти і науки, Управління культури і туризму, Управління молоді і спорту Рівненської ОДА, Управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому, а також Інститут культурології Національної академії мистецтв України, Київський національний університет ім. Т.Шевченка, Київський національний університет культури і мистецтв, Маріупольський держуніверситет (Київ), Національна музична академія України ім. П.Чайковського, Ніжинський держуніверситет ім. М.Гоголя, Полтавський національний педагогічний університет ім. В.Короленка, Український державний університет ім. М.Драгоманова, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, Університет ім. Я.Длугоша та Університет ім. М.Коперніка (Польща).
Відкрили захід – проректори РДГУ, проф. Дейнега О.В. та проф. Пелех Ю.В.
У наступному 6-годинному пленарному засіданні конференції взяли участь 61 науково-педагогічній працівник, 5 аспірантів та 2 магістранта. Виступили з доповідями 29 осіб (18 докторів наук), зокрема доктор філол. наук, проф. Р.Кемберова (Софійський університет ім. К.Охридського, Болгарія), канд. миств., доц. кафедри естрадного мистецтва Казахського національного університету мистецтв Р.Рискулов, а також група українських докторів наук, професорів, що знаходяться за межами України (Німеччина, Польща, Австрія, Ізраїль, Італія – І.Петрова, М.Левченко, Ю.Сабадаш, О.Васюта, М.Кочубей, В.Шульгіна). На адресу кафедри надійшло декілька зарубіжних вітальних адрес.
17.11 продовжено роботу конференції, в рамках якої проведено засідання й студентської секції, на якій були присутні 21 особа, з яких виступили з доповідями 18, зокрема й викл. кафедри музеєзнавства та інформаційно-аналітичної діяльності Волинського НУ ім. Лесі Українки (Т.Верба) і 10 магістрантів, окремі з яких є стейкхолдерами кафедри. 17.11 проведено також традиційне обговорення низки актуальних питань функціонування вищої школи, зокрема й групи спеціальностей напрямів 02 «Культура і мистецтво» та 03 «Гуманітарні науки» з учасниками науково-освітнього Консорціуму, сформованого на базі кафедри з представників провідних ЗВО України.
Орг. заходу – проф. Виткалов С.В., проф. Виткалов В.Г. та наукове товариство кафедри «Афіна». До науково-метричних збірників кафедри, з яких 2 категорії «Б», відібрано 78 статей. Деталі – на сайті кафедри – kulturologiya.rshu.edu.ua
Завідувач кафедри
проф. Виткалов В.Г.
20.11.2023 р.