16 травня 2024 р. у Всесвітній день вишиванки в Рівненському державному гуманітарному університеті на базі кафедри теорії і методик початкової освіти відбулася ІV Всеукраїнська студентська науково-практична онлайн-конференція «Нова українська школа в дії: актуальні проблеми методик навчання та стратегії розвитку освіти».

Модератор конференції Тетяна Суржук, завідувач кафедри теорії і методик початкової освіти, акцентувала увагу на важливості й актуальності проведення конференції саме у День вишиванки, який має особливий сенс – зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Сьогодні українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. «Люди нашої країни живуть у різних куточках планети. Побажаймо, щоб вишиванка – символ нескореності та свободи, сучасна зброя проти ворога, всіх об’єднала незалежно від політичних, релігійних, мовних переконань», – зазначила Тетяна Борисівна.

Головним завданням педагогічної освіти є забезпечення її якості, виховання нової генерації вчителів – відповідальних, творчих, з високим рівнем розвитку педагогічної майстерності, професійної компетентності, які будуть успішно вирішувати проблеми сучасної української школи.

Мета конференції – обмін знаннями та досвідом; пошук рішень з актуальних проблем методик, перспективних технологій початкового навчання; визначення стратегій розвитку сучасної освіти; розширення та встановлення контактів між здобувачами, викладачами, науковцями України.

Проблематика конференції охоплювала широкий спектр наукових і науково-методичних питань НУШ, які узагальнено у напрямах роботи конференції, зазначених у Програмі.

Конференція привернула увагу більше двохсот учасників.

У роботі конференції взяли участь наукові співробітники відділу початкової освіти ім. О. Я. Савченко Інституту педагогіки НАПН України, представники Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», Волинського національного університету імені Лесі Українки, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Криворізького державного педагогічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, Херсонського державного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, ВСП Сарненського педагогічного фахового коледжу РДГУ, КЗ «Нікопольський фаховий педагогічний коледж» ДОР», Чортківського гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Олександра Барвінського, Рівненський державний гуманітарний університет.

Доповіді й виступи учасників викликали результативну науково-методичну дискусію, створили плідне підґрунтя для обміну досвідом.

За результатами роботи науково-практичної конференції укладено електронний збірник матеріалів конференції.

Дякуємо ЗСУ за можливість організовувати освітній процес в ЗВО та школах за викликів воєнного часу!

Щиро дякуємо учасникам за співпрацю і з нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!