За рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року щороку 4 червня у світі відзначається Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії.

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 1 червня 2021 року № 1490-ІХ 4 червня в Україні є Днем вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Із 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.

Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни» станом на 2 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів загибелі дітей.

Проте такі дані не є остаточними, оскільки неможливо отримати достовірної інформації через активні бойові дії і тимчасову окупацію частини території України.

Пам'ять кожної безневинної дитини - жертви агресії - має бути вшановано в Україні.

Першою леді Оленою Зеленською 4 червня 2022 року було започатковано щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвяченої пам’яті маленьких українців, чиє життя забрала війна

(https://www.president.gov.ua/news/u-kiyevi-vshanuvali-pamyat-ditej-zagiblih-unaslidok-rosijsko-75597).

Ураховуючи зазначене, просимо розглянути можливість організації на місцевому рівні:

• проведення 4 червня 2024 року заходів на продовження акції «Голоси дітей», у тому числі із прив’язуванням на дерева дзвіночків по кількості вбитих росією дітей, які символізують голоси вбитих маленьких українців, церемоній покладання керівниками місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування квітів, тематичних композицій і встановлення лампадок до пам’ятних знаків, місць поховань дітей - жертв російської агресії;
  • підготовки та розміщення в засобах масової інформації матеріалів про загиблих і закатованих дітей;
  • проведення з використанням онлайн-засобів тематичних заходів просвітницького та виховного змісту в закладах освіти;
  • звернення до керівників релігійних організацій з проханням провести вранці 4 червня 2024 року пам’ятного молебню за дітей - жертв агресії.

Радник - уповноважений

Президента України

з прав дитини та дитячої реабілітації

Д.Герасимчук